Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

  • -15%
Porusz dłonie, porusz ciało
search
  • Porusz dłonie, porusz ciało
  • Porusz dłonie, porusz ciało
  • Porusz dłonie, porusz ciało
  • Porusz dłonie, porusz ciało

Porusz dłonie, porusz ciało

5.00 (3)
50,00 zł
42,50 zł Zniżka 15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 50,00 zł

Najniższa cena produktu 42,50 zł z dnia 15.07.2024

Zabawy z piosenkami rozwijające motorykę małą oraz ogólną sprawność ruchową

Wersja

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Porusz dłonie, porusz ciało

Porusz dłonie, porusz ciało

    lub Anuluj

Kontynuacja bestsellerowych publikacji: Porusz ciało oraz Porusz język, porusz ciało.

Porusz dłonie, porusz ciało zamieszczone zostały propozycje zabaw opartych o piosenki, mające na celu wspieranie rozwoju motoryki małej i ogólnej sprawności ruchowej u dziecka

Motoryka mała to sprawność dłoni – ze szczególnym uwzględnieniem sprawności palców, czyli zdolność do ruchu bardziej precyzyjnego (np. pisanie, rysowanie, majsterkowanie, zapinanie guzików). By mogła się ona rozwijać, potrzeba wielu prób i powtórzeń oraz ciągłych okazji do jej ćwiczenia. Warto więc w tym obszarze proponować dzieciom zorganizowane zabawy. Nie wolno jednak zapominać o ogólnym rozwoju ruchowym i o tym, że żeby móc zwiększyć skuteczność ćwiczeń z zakresu motoryki małej, trzeba najpierw rozruszać cały organizm i zadbać o rozwój motoryki dużej. Poziom rozwoju motoryki dużej ma znaczny wpływ na poziom rozwoju motoryki małej.

W niniejszej publikacji zamieszczone zostały propozycje zabaw, mające na celu rozwój dużej i małej motoryki u dzieci w wieku przedszkolnym oraz u dzieci starszych, u których występują problemy motoryczne i grafomotoryczne.

Jak korzystać? Spis treści Od Autorki

W skład publikacji wchodzą:

  • książeczka zawierająca opisy zabaw;
  • 2 płyty CD z 16 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.

Piosenki te zostały opracowane w ciekawych aranżacjach, zachęcających do podejmowania wynikających z nich aktywności. Dzieci, które nie lubią zajęć wymagających precyzyjnych ruchów organizowanych przy stoliku (malowanie, wyklejanie, lepienie itp.), będą miały szansę usprawnienia dłoni w prawdopodobnie przyjemniejszy dla nich sposób – uczestnicząc w zajęciach o charakterze muzyczno-ruchowym.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Publikacja nadaje się zarówno do zabawy indywidualnej, jak i grupowej, a więc sprawdzi się w przedszkolu, w szkole i w domu. Mogą z niej z powodzeniem korzystać nauczyciele, terapeuci (na przykład podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych) oraz rodzice.

ISBN
978-83-67101-57-8
Liczba stron
28
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Muzyka i aranżacje
Jerzy Zając
Rok wydania
2023
Format (szerokość x wysokość)
13,5 x 18,5 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online
Indeks
W1038

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Dzieciom bardzo się podoba. Zaczęliśmy od początku czyli piosenką "Hop i Stop" coraz szybsze tempo wprowadziło dzieci w świetny nastrój, a nowoprzybyłym dzieciom do grupy (dzieci z Ukrainy) dodało pewności siebie i rozładowała napięcie

Oceń 

Trzecia pozycja z serii jest już u mnie, już przetestowana z dzieciakami i dodana na listę "ulubionych". Jak zawsze treści piosenek nie są za długie, pozwalające skupić się na wykonywanych ćwiczeniach, zadaniach, a do tego melodie wpadające w ucho. Piosenka o wieszaniu prania już skradła serca maluchów, a jeszcze wiele przed nimi do odkrycia. Cenię sobie tą serię za konkret - bez zbędnych wywodów, samo sedno. Polecam, bo przyda przyda się na lata.

Oceń 

Kolejna płyta z tej serii do kolekcji. Propozycje zabaw bardzo fajne

Napisz swoją opinię