Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Porusz język, porusz ciało

35,00 zł

Zabawy z piosenkami rozwijające artykulację i sprawność motoryczną

Książeczka + 2 płyty CD. Kontynuacja publikacji Porusz ciało  naszego bestselleru!

Spis treści  Od Wydawcy

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Porusz język, porusz ciało

Porusz język, porusz ciało

    lub Anuluj

W publikacji zamieszczone zostały propozycje zabaw opartych o piosenki, mające na celu rozwój sprawności motorycznej i aparatu artykulacyjnego u dziecka. Zachęcają one nie tylko do zabawy dźwiękami, lecz także do ćwiczeń motorycznych, które sprzyjają rozwojowi mowy i zwiększają atrakcyjność zajęć.

Dzieci zazwyczaj bardzo lubią zabawy ruchowo-dźwiękonaśladowcze i chętnie do nich wracają. Dzięki temu z zapałem będą wykonywać przedstawione tu ćwiczenia i skutecznie ćwiczyć aparat mowy i ogólną sprawność ruchową, dobrze się przy tym bawiąc. Udoskonalą przy tym także pamięć słuchową i rozwiną koncentrację uwagi. To wszystko przełoży się na coraz wyraźniejsze mówienie, a co za tym idzie – lepsze funkcjonowanie w kontaktach społecznych. Co ważne, zaproponowane zabawy zachęcą do komunikacji także te dzieci, które mają opory w tym zakresie.

W skład publikacji wchodzą:

  • książeczka zawierająca opisy zabaw;
  • 2 płyty CD z 16 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.


Piosenki dołączone do publikacji są proste i łatwo wpadają w ucho, a ich śpiewanie pozwala na skuteczne wspomaganie rozwoju aparatu mowy. Ćwiczy też głos, słuch fonematyczny, posługiwanie się melodią, akcentem i rytmem, a w konsekwencji wpływa na lepszą artykulację.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Warto jednak wykorzystać ją także w realizacji zadań z dziećmi starszymi, u których rozwój mowy jest opóźniony bądź zaburzony. Nadaje się ona zarówno do zabawy indywidualnej, jak i grupowej, a więc sprawdzi się w przedszkolu, w szkole i w domu. Mogą z niej z powodzeniem korzystać nauczyciele, logopedzi oraz rodzice.

1. Jesteśmy piłeczkami

2. Kury i koguty

3. Wdech i wydech

4. Gimnastyka języka

5. Mucha

6. Lekko-mocno, wolno-szybko

7. Lew i zając

8. Dżem

9. Deszczyk

10. Balonik

11. Rosnący brzuszek

12. Świnka

13. Kotek i myszka

14. Powitanie ząbków

15. Straż pożarna

16. Zima

Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Muzyka i aranżacje
Jerzy Zając
ISBN
978-83-65915-69-6
Rok wydania
2020
Format (szerokość x wysokość)
13,5 x 18,5 cm
Liczba stron
24
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Dzieci świetnie bawią się.

Oceń 

Mam, już zamówione i coś czuję, że to będzie hicior w Biedronkach

Oceń 

Płyta jest cudowna. Krótkie, proste, szybko wpadające w ucho teksty i oczywiście muzyka, która od razu porywa do zabawy. Moje maluszki naśladują wszystkie odgłosy, a ile przy tym jest radości i śmiechu. Bardzo, bardzo polecam , tak , jak i pierwszą płytę ,,Porusz ciało”

Napisz swoją opinię