Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Kartka z kalendarza – SIERPIEŃ

Kartka z kalendarza – SIERPIEŃ

11 miesięcy temu Kartka z kalendarza

Kartka z kalendarza – SIERPIEŃ  
Inspirowanki – zestaw gotowych pomysłów i inspiracji na zajęcia z przedszkolakami w sierpniu

 

 

Niezapominajki i inspirowanki na sierpień: 

 

Wakacje w przedszkolu to wyjątkowy czas...

Sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, luźnej i kreatywnej zabawie – dlatego rozłóż koce na trawie, ustaw trampoliny, zatroszcz się o dużo zabawek do piasku i obserwuj, jak dzieci wspaniale potrafią się spontanicznie bawić ciesząc się piękną pogodą. A jeśli pogoda nie dopisze lub będziesz chciała zabrać przedszkolaki w wakacyjną podróż – skorzystaj z przygotowanego przez nas zestawienia propozycji zajęć i zabaw na czas wakacji.

Nie każdemu dziecku dany jest wyjazd na wakacje, a tym bardziej odległa, zagraniczna podróż. Ale nawet te przedszkolaki, które ze swoimi rodzicami zwiedziły już pół świata z zaangażowaniem wezmą udział w zajęciach przygotowanych na podstawie naszych materiałów.  

Dzieci pozostające na dyżurze w sierpniu zapraszamy w podróż dookoła świata. Poniżej znajdziesz pomysły i inspiracje w temacie „Podróże małe i duże”. 

 

Pomysły i inspiracje na wakacje

Przygotowaliśmy różnorodne zestawienie materiałów, które pomocne będą w zaplanowaniu zajęć na miesiąc sierpień. Na początek skorzystaj z różnych scenariuszy zajęć i inspiracji. Materiał ten dodatkowo uzupełniamy poniżej piosenkami, filmami, aby ułatwić Ci zorganizowanie ciekawych zajęć, nie tracąc już czasu na przeszukiwanie internetu. Część z naszych materiałów dostępna jest BEZPŁATNIE (wystarczy zalogować się na stronie blizejprzedszkola.pl).

 

 KIOSK

SCENARIUSZE W TEMACIE „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”:

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów?

Z pakietem bliżej MAX otrzymasz nieograniczony dostęp do scenariuszy, pomocy, filmów oraz piosenek (całej zawartości naszego archiwum jak i NOWYCH treści).

 

Subskrybując Bliżej MAX otrzymujesz także 10 pobrań do pobierania dowolnych pomocy ze strony www.blizejprzedszkola.pl. Za pomocą pobrań możesz ściągnąć dowolne pomoce dydaktyczne, które wykorzystasz na zajęciach z dziećmi.

 

 PLATFORMA EDUKACYJNA

Uzupełnij swoje zajęcia o materiały filmowe, edukacyjne, które pomogą przedszkolakom zrozumieć trudniejsze zagadnienia i treści. Na platformie znajdziesz też szereg inspiracji na świetne zabawy przy muzyce. 

 MOJA PŁYTOTEKA

To serwis streamingowy, w którym znajdziesz ponad 5600 utworów muzycznych (piosenek, podkładów, audiobooków). Korzystaj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bez konieczności posiadania sprzętu z napędem CD. Sprawdź, o ile wygodniejsza będzie Twoja praca!

Piosenki i audiobooki na wakacyjne dni w przedszkolu 
Naszych stałych Abonentów zapraszamy do skorzystania z albumu okolicznościowego z ponad 30 piosenkami o tematyce wakacyjnej – „Wakacje w przedszkolu”.

Nie masz opłaconego abonamentu? Nie szkodzi – nasze albumy z audiobookami: „Letnie opowieści” oraz „Wakacyjna przygoda Martynki i Ripsi” w czasie wakacji dostępne są za darmo dla każdego! Skorzystaj i wypróbuj!

 

Wypróbuj bliżej MAX za darmo przez 14 dni

W ramach testów skorzystasz z pełnego dostępu do wszystkich trzech usług: Platformy edukacyjnej, Mojej płytoteki, Kiosku.SKLEP

Co w tym miesiącu polecamy z naszego sklepu?

  • Przedszkolaki na świeżym powietrzu to książka autorstwa Katarzyny Klimek-Michno, której w sierpniu nie powinno zabraknąć na biurku czy półce żadnego nauczyciela wychowania przedszkolnego! Sierpniowa pogoda wprost zachęca do podejmowania aktywności na zewnątrz. A ich różnorodność jest wręcz nieograniczona! W trakcie nich można również zrealizować określone zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze, na przykład nauczyć dzieci pracy z mapą:

 

Flamastrem po mapie

Osoby chodzące po górach często zaznaczają kolorowymi flamastrami na papierowych mapach trasy, które już pokonały. Można robić to samo podczas spacerów po okolicy. Wystarczy wydrukować z internetu plany najbliższego terenu i zaznaczać na nich trasy spacerów. Można oznaczać miejsca, które szczególnie zainteresowały dzieci – pomnik/figurę, warsztat samochodowy, ulubioną lodziarnię, plac zabaw. Mapę najbliższej okolicy, wydrukowaną w większym formacie, warto powiesić w sali, aby zachęcić dzieci do planowania kolejnych wycieczek.

 

Tworzenie mapy „na bieżąco”

Taka propozycja wspólnego spędzania czasu sprawdzi się w rodzinnym gronie. Dziecko po wyjściu z domu (w towarzystwie dorosłego) rysuje na wydrukowanej z internetu mapie okolicy punkt startu. Przemierzając kolejne ulice czy ścieżki, zatrzymuje się co pewien czas i nanosi na bieżąco na plan poszczególne punkty (np. sklep, park, kościół). Mapę można uzupełniać o nowe punkty przez kilka dni lub nawet tygodni, każdorazowo wybierając się na spacer w inny, jeszcze „nieopisany” na mapie zakątek.

 

Subiektywny przewodnik

Jeśli dzieci „złapią bakcyla” i zainteresują się mapą (patrz: aktywności przedstawione powyżej), można je zachęcić do stworzenia przewodnika. Punktem wyjścia mogą być trasy przedszkolnych spacerów, ale można dodawać do niego miejsca w najbliższej okolicy, które dziecko odwiedziło z rodzicami. Przewodnik, ilustrowany przez dzieci, można tworzyć z pojedynczych kartek, będących rysunkowymi zapisami poszczególnych wycieczek.

 

Sierpień w naszym wydawnictwie pachnie nowościami. A w tym roku NOWOŚĆ szczególna – Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja!  

Czyli kolejna część uwielbianej przez nauczycieli serii Vademecum. Siłę tej publikacji stanowi jej różnorodność – zawdzięczamy to temu, że jest ona dziełem wielu Autorów. Do współpracy przy jej tworzeniu zaprosiliśmy nauczycieli edukacji przedszkolnej, dyrektorów, psychologów, pedagogów, w wielu przypadkach będących jednocześnie rodzicami. Podzielili się oni na jej łamach swoim niemałym doświadczeniem dydaktyczno-wychowawczym. Oto przykładowa propozycja adaptacyjno-integracyjna z niniejszego opracowania, którą przygotowała Agnieszka Bugajska:

 

  • Kolorowy parasol – zabawa integracyjna

 

Przed zajęciami nauczyciel na obwodzie czaszy parasola przymocowuje taśmą dwustronną paski bibuły. Na każdym końcu bibuły zostało przymocowane słoneczko z imieniem dziecka. Wszystkie identyfikatory na odwrocie opatrzone są kawałkiem taśmy dwustronnej z nieodklejonym zabezpieczeniem. Nauczyciel staje na środku chusty. Trzyma nad głową otwarty parasol, po czym kręci nim, mówiąc rymowankę:

 

Kolorowy parasol wesoło wiruje,

(imię dziecka) do zabawy przywołuje.

Dobrze, że (imię dziecka) jesteś z nami!

Mamę/tatę też ciepło witamy!

 

Po skończeniu recytacji nauczyciel przestaje kręcić parasolem. Rodzic, który usłyszy imię swojego dziecka, chwyta za podpisane odpowiednio słoneczko, tak by zerwał się pasek bibuły. Będzie ono wizytówką, którą rodzic przykleja na ubranie swojej pociechy (odczepiając uprzednio pasek bibuły).

Wskazówka: Zabawę można przeprowadzić również bez udział rodziców, ze wsparciem asystenta grupy, zmieniając ostatni wers rymowanki na: Ciepło cię tutaj witamy!

 

  • Ekobajki prosto z natury autorstwa Magdaleny Ledwoń to zbiór 10 opowiadań, których celem jest wsparcie nauczyciela w procesie wypracowywania postaw proekologicznych i utrwalających nawyki ekologiczne u dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów młodszych klas. Realizacjom tych zamierzeń sprzyjać będzie częste przebywanie na świeżym powietrzu, stwarzające okazję do zbliżenia się do świata przyrody. Każdemu z opowiadań w tym zbiorze towarzyszy konspekt zajęć. Zapoznaj się z fragmentem publikacji (wchodząc na stronę produktu w zakładkę Przeczytaj fragment) i skorzystaj z zaprezentowanego tam opowiadania, dzięki któremu dzieci dowiedzą się, komu potrzebne są pszczoły – także te widywane w przedszkolnym ogrodzie.

 

 

Szkolenia

Na lato z pewnością przydadzą się propozycje Elizy Szeligi-Kraus ze szkolenia online „Pomysłowy kuferek – wiosna/lato”.  Aby wykupić dostęp do szkolenia, wypełnij formularz zamówieniowy.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka