Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Kartka z kalendarza – MAJ

Kartka z kalendarza – MAJ

rok temu Kartka z kalendarza

Kartka z kalendarza – MAJ – o czym warto pamiętać?
Inspirowanki – zestaw gotowych pomysłów i inspiracji na zajęcia z przedszkolakami w maju

 

  • Dopilnuj terminów związanych z awansem zawodowym.

  • Podsumuj wyniki obserwacji i przekaż je rodzicom.

  • Wspomóż adaptację dzieci do przedszkola korzystając z naszego e-booka "A u nas w przedszkolu...", który pełen jest cennych wskazówek i pomysłów.

  • Czas na pożegnanie starszaków? Odkryj serię książeczek "Jaś Pierwszoklasista", która przybliży dzieciom nieznany świat szkoły i pomoże im w przejściu do nowego etapu edukacyjnego.

  • Nie zapomnij o ważnych wydarzeniach i aktywnościach na maj: Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja, Dzień Rodziny oraz Dzień Mamy.

  • Wyjdźcie na edukacyjny spacer, ucząc dzieci zasad bezpiecznego poruszania się w pobliżu drogi.

  • Przygotujcie razem własnoręcznie wykonane prezenty z okazji Dnia Mamy.

 

Zaplanuj wyjątkowe zajęcia w swoim przedszkolu z wykorzystaniem naszych inspiracji!: 

2 i 3 maja – DZIEŃ FLAGI, ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA  

4 maja – DZIEŃ STRAŻAKA

8 maja – DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

15 maja – DZIEŃ RODZINY

22 maja – DZIEŃ PRAW ZWIERZĄT

W tym dniu warto zwrócić uwagę na te gatunki, które są najbardziej zagrożone.

26 maja – DZIEŃ MAMY

28 maja – DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO

 

Dodatkowo, nasze zestawienia materiałów pomogą Ci w szybkim i łatwym przygotowaniu różnorodnych zajęć na każdy dzień miesiąca.
Skorzystaj z inspiracji dostępnych na naszej stronie, aby zapewnić dzieciom ciekawe i angażujące zajęcia.

Część z naszych materiałów dostępna jest BEZPŁATNIE (wystarczy zalogować się na stronie blizejprzedszkola.pl).

W tym miesiącu znajdziesz inspiracje, które pomogą Ci zaplanować zajęcia wokół czterech tematów kompleksowych: MOJA RODZINA, UKOCHANA MAMUSIA, NA ŁĄCE, PRACOWITE PSZCZOŁY

 

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów?

Z pakietem bliżej MAX otrzymasz nieograniczony dostęp do scenariuszy i pomocy, filmów oraz piosenek (nie tylko zebranych przez nas, ale do całej zawartości naszego archiwum jak i NOWYCH treści!

 

 KIOSK

Temat: MOJA RODZINA Cele edukacyjne: uświadamianie i rozwijanie poczucia przynależności i więzi z rodziną; rozwijanie umiejętności matematycznych; zachęcanie do udziału w zabawach ruchowych i ćwiczeniach.

 

Temat: UKOCHANA MAMUSIA 

Cele edukacyjne: poznanie nazw wybranych zawodów i ich atrybutów; zachęcanie do wykonywania czynności porządkowych w domu; utrwalenie nazw i stałości następowania pór roku; przygotowanie do nauki czytania; stwarzanie okazji do tańca przy muzyce; zachęcanie do samodzielnego wykonywania upominków dla bliskich.

 

Temat: NA ŁĄCE   

Cele edukacyjne: rozbudzenie zainteresowania światem przyrody; wdrażanie do współpracy w zespole; zachęcanie do udziału w zabawach ruchowych; rozumienie konieczności ochrony środowiska przyrodniczego; rozwijanie umiejętności społecznych.


Temat: PRACOWITE PSZCZOŁY 

Cele edukacyjne: wzbogacanie wiedzy na temat życia pszczół i ich roli w przyrodzie; rozwijanie empatii i troski o owady oraz środowisko przyrodnicze; wzbogacanie wiedzy na temat roli pszczół w zapylaniu drzew; zapoznanie z zawodem pszczelarza; utrwalanie zdobytej wiedzy przyrodniczej.

 

Przygotuj atrakcyjne zajęcia dla Twojej grupy zgodnie z najnowszymi trendami edukacyjnymi i bawcie się razem z naszymi propozycjami!

Subskrybując Bliżej MAX otrzymujesz także 10 pobrań do pobierania dowolnych pomocy ze strony www.blizejprzedszkola.pl. Za pomocą pobrań możesz ściągnąć dowolne pomoce dydaktyczne, które wykorzystasz na zajęciach z dziećmi.

 

 PLATFORMA EDUKACYJNA

Uzupełnij swoje zajęcia o materiały filmowe, edukacyjne, które pomogą przedszkolakom zrozumieć trudniejsze zagadnienia i treści. Na platformie znajdziesz też szereg inspiracji na świetne zabawy przy muzyce. 

 MOJA PŁYTOTEKA

To serwis streamingowy, w którym znajdziesz ponad 6000 utworów muzycznych (piosenek, podkładów, audiobooków). Korzystaj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bez konieczności posiadania sprzętu z napędem CD. Sprawdź, o ile wygodniejsza będzie Twoja praca!

 

 

Wypróbuj bliżej MAX za darmo przez 14 dni

W ramach testów oferujemy pełny dostęp do wszystkich trzech usług: Platformy edukacyjnej, Mojej płytoteki, Kiosku.

 

SKLEP

Co w tym miesiącu polecamy z naszego sklepu?

  • Na majowe dni (i nie tylko majowe!) polecamy NOWOŚĆ: Muzyczne rozruszanki nie tylko na poranki autorstwa Elizy Szeligi-Kraus – zbiór 10 piosenek i 30 różnorodnych zabaw stworzonych z pasją do edukacji poprzez muzykę, ruch i zabawę. Wierzymy, że edukacja dzieci w wieku przedszkolnym powinna być nie tylko efektywna, ale także radosna i inspirująca. Publikacja ta bazuje właśnie na tym przekonaniu. Każda zawarta tu propozycja ma na celu rozwijanie motoryki dziecka, integrowanie małych społeczności przedszkolnych i poprawianie nastroju. Poniżej znajdziesz fragment przykładowej:

 

Wiosenna filharmonia – masażyk

(Eliza Szeliga-Kraus)

 

Zapraszamy cię na łąkę, stąpaj po niej delikatnie,

wytęż zmysły, by ją poznać: wąchaj, słuchaj, patrz uważnie.

dzieci odbijają całe dłonie na plecach, jakby stąpając

Rosną kwiaty w stronę słońca, zapach wiosny rozsiewają,

rysują palcem wskazującym linię od dołu do góry pleców

kiedy lekki wiatr zawieje, delikatnie się bujają. (…)

przykładają obie dłonie do pleców i ruszają nimi na boki

 

Nieopodal leci pszczoła, raźno bzyczy skrzydełkami,

delikatnie podszczypują, zsuwając palce, jakby coś zbierały

z trawy słychać śpiew skowronka – treli razem z pisklętami.

ostukują palcami całe plecy

Obok skoczny konik polny swoje nóżki już nastroił,

by też zagrać jak najpiękniej w tej wiosennej filharmonii.

przykładają dłonie do pleców i naprzemiennym ruchem suną nimi w górę i w dół

 

  • A gdy przyjdzie potrzeba uspokojenia emocji, pobycia ze sobą samym „tu i teraz” – z pomocą przybędą Wyciszanki cioci Hanki autorstwa Hanki Warchałowskiej. Na jej stronach znajdziecie zabawy rozwijające uważność i samoświadomość przedszkolaków. To zbiór 8 piosenek (wraz z podkładami muzycznymi) i 25 rozbudowanych zabaw, ćwiczeń oddechowych oraz relaksacji (dwóch nagranych w formie audio), które można włączyć do codziennych zajęć edukacyjnych w celu wspomagania dzieci w rozwijaniu uważności oraz lepszego rozumienia siebie i swoich emocji. Zatrzymaj się więc dziś z dziećmi na chwilę i zapytajcie siebie: Jak się dziś czuję? Co jest dla mnie teraz najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania mogą zmienić perspektywę postrzegania otaczającej Was rzeczywistości, a sprzyjać im będzie następująca propozycja:

 

Wolnym krokiem – zabawa ruchowa doskonaląca uważność

(Hanka Warchałowska)

 

Dzieci lubią się ruszać, więc spróbujmy wykorzystać to, co lubią robić, by praktykować bycie „tu i teraz”. Aby stworzyć właściwy klimat dla tej zabawy, warto włączyć spokojną muzykę w tle. Idealnie, jeśli najpierw pokażesz dzieciom, jak się chodzi powoli. Na początku trudno jest im to sobie nawet wyobrazić, ale później stają się w tym doskonałe! Po prezentacji zwróć się do nich następującymi słowami:

 

Stań wygodnie. Sprawdź powoli, kto stoi obok Ciebie, po prawej i po lewej stronie. Twoje ruchy są bardzo powolne – tak, jakby oglądał/oglądała siebie na filmie odtwarzanym w zwolnionym tempie. Możesz teraz unieść powoli ręce – najpierw jedną, później drugą... Poruszaj rękami, by coś narysowały w powietrzu, jednak pamiętaj, żeby działać bardzo powoli... Czas wyruszyć przed siebie. Teraz naprawdę powoli podnieś jedną nogę, tak jakbyś zupełnie nie mógł / nie mogła się zdecydować, czy chcesz wyruszyć, czy jednak zostaniesz na miejscu. Powoli postaw tę nogę, najpierw piętę, później palce… Teraz obie stopy stoją pewnie na podłodze. Możesz się znów powoli rozejrzeć. A teraz ruszaj przed siebie drugą nogą – powoli, bardzo powoli... Znowu najpierw pięta, później palce. Teraz możesz tak chodzić po całej sali. Uważaj na innych, którzy też są zajęci chodzeniem w zwolnionym tempie.

 

Po zabawie warto usiąść z dziećmi i zapytać, jak się czuły. Na początku takie chodzenie wydawać im się może ciut dziwne, ale z czasem poznają radość płynącą z takich praktyk. Warto też zaprosić dzieci do uważnego chodzenia w ogródku przedszkolnym, w parku czy w lesie.

 

Wciąż pachnący nowością Zabawowy trening mowy autorstwa Doroty Kluski i Bogumiły Kluski-Luberdy poleca się do działań z zakresu prewencji i terapii logopedycznej na przedszkolnym dywanie. Muzyka do piosenek, wspierających rozwój mowy, stworzona została przez Miłosza Konarskiego (Pan Miłosz). Ta publikacja skierowana jest do nauczycieli, rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat. Zawiera sprawdzone strategie wspierające rozwój mowy, zabawy wzmacniające mięśnie artykulacyjne i umiejętności komunikacyjne. Dodatkowo zamieszczono tu merytoryczne wprowadzenia i komentarze.

 

 

 

Szkolenia

Na wiosnę z pewnością przydadzą się propozycje Elizy Szeligi-Kraus ze szkolenia online „Pomysłowy kuferek – wiosna/lato”. Aby wykupić dostęp do szkolenia, wypełnij formularz zamówieniowy.

 

Jedyne takie TRIO: Pani Zuzia - Pani Monia - Pan Miłosz. Praktyczna i teoretyczna baza rozwiązań do pracy w przedszkolu 

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Prezenty mikołajkowe dla przedszkolaków! Zobacz