Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Kartka z kalendarza – LIPIEC

Kartka z kalendarza – LIPIEC

10 miesięcy temu Kartka z kalendarza

Kartka z kalendarza – LIPIEC 
Inspirowanki – zestaw gotowych pomysłów i inspiracji na zajęcia z przedszkolakami w lipcu

 

 

Wakacje w przedszkolu to wyjątkowy czas...

Sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, luźnej i kreatywnej zabawie – dlatego rozłóż koce na trawie, ustaw trampoliny, zatroszcz się o dużo zabawek do piasku i obserwuj, jak dzieci wspaniale potrafią się spontanicznie bawić ciesząc się piękną pogodą.

A jeśli pogoda nie dopisze lub będziesz chciała zabrać przedszkolaki w wakacyjną podróż – skorzystaj z przygotowanego przez nas zestawienia propozycji zajęć i zabaw na czas wakacji.

Dzieci pozostające na dyżurze w lipcu zabierzemy w podróż nad morze. Poniżej znajdziesz pomysły i inspiracje o tematyce morskiej.

 

Niezapominajki i inspirowanki na lipiec: 
 

1 lipca – DZIEŃ OWOCÓW

7 lipca – DZIEŃ CZEKOLADY

16 lipca – DZIEŃ LODÓW

24 lipca – DZIEŃ POLICJANTA

 

Pomysły i inspiracje na wakacje

Przygotowaliśmy różnorodne zestawienie materiałów, które pomocne będą w zaplanowaniu zajęć na miesiąc lipiec o tematyce morskiej. Na początek skorzystaj z 12 różnych scenariuszy zajęć i inspiracji. Materiał ten dodatkowo uzupełniamy poniżej piosenkami, filmami, aby ułatwić Ci zorganizowanie ciekawych zajęć, nie tracąc już czasu na przeszukiwanie internetu. Część z naszych materiałów dostępna jest BEZPŁATNIE (wystarczy zalogować się na stronie blizejprzedszkola.pl).

 

 KIOSK

SCENARIUSZE O TEMATYCE MORSKIEJ: 

 

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów?

Z pakietem bliżej MAX otrzymasz nieograniczony dostęp do scenariuszy, pomocy, filmów oraz piosenek (całej zawartości naszego archiwum jak i NOWYCH treści).

 

Subskrybując Bliżej MAX otrzymujesz także 10 pobrań do pobierania dowolnych pomocy ze strony www.blizejprzedszkola.pl. Za pomocą pobrań możesz ściągnąć dowolne pomoce dydaktyczne, które wykorzystasz na zajęciach z dziećmi.

 

 PLATFORMA EDUKACYJNA

Uzupełnij swoje zajęcia o materiały filmowe, edukacyjne, które pomogą przedszkolakom zrozumieć trudniejsze zagadnienia i treści. Na platformie znajdziesz też szereg inspiracji na świetne zabawy przy muzyce. 

 

 MOJA PŁYTOTEKA

To serwis streamingowy, w którym znajdziesz ponad 5600 utworów muzycznych (piosenek, podkładów, audiobooków). Korzystaj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bez konieczności posiadania sprzętu z napędem CD. Sprawdź, o ile wygodniejsza będzie Twoja praca!

Piosenki i audiobooki na wakacyjne dni w przedszkolu 
Naszych stałych Abonentów zapraszamy do skorzystania z albumu okolicznościowego z ponad 30 piosenkami o tematyce wakacyjnej – „Wakacje w przedszkolu”.

Nie masz opłaconego abonamentu? Nie szkodzi – nasze albumy z audiobookami: „Letnie opowieści” oraz „Wakacyjna przygoda Martynki i Ripsi” w czasie wakacji dostępne są za darmo dla każdego! Skorzystaj i wypróbuj!

 

Wypróbuj bliżej MAX za darmo przez 14 dni

W ramach testów skorzystasz z pełnego dostępu do wszystkich trzech usług: Platformy edukacyjnej, Mojej płytoteki, Kiosku.SKLEP

Co w tym miesiącu polecamy z naszego sklepu?

 

  • Nie każdemu dziecku dany jest wyjazd na wakacje, a tym bardziej odległa, zagraniczna podróż. Ale nawet te przedszkolaki, które ze swoimi rodzicami zwiedziły już pół świata, zainteresują się treściami pochodzącymi z naszej multimedialnej publikacji Przedszkolak zwiedza świat, cz. IV – Australia autorstwa Małgorzaty Furmaniak i Marty Marzęckiej. Książki z tej serii zostały wydane jako e-booki z dostępem do piosenek w streamingu oraz zdigitalizowanych pomocy dydaktycznych przeznaczonych do wyświetlania podczas zajęć na tablicy multimedialnej czy z wykorzystaniem rzutnika (lub ewentualnie na ekranie monitora czy laptopa). Forma ta, oprócz niepodważalnych walorów ekologicznych, pozwala w pełni wykorzystać dostępną współcześnie technologię, co byłoby niemożliwe w przypadku wydania książki w formie drukowanej. Poniżej przykładowa zabawa, która pomoże dzieciom lepiej poznać kontynent australijski. Ale nim do niej odeślemy – zachęcamy do obejrzenia filmu, dzięki któremu dowiesz się, dlaczego publikacja ta jest tak WYJĄTKOWA: zobacz

 

  • Opera w Sydney – zabawa plastyczna

Pomoce: białe kartki z bloku technicznego A4, farby w odcieniach niebieskiego, pędzle, gąbki do malowania, papierowe talerzyki, nożyczki, szary papier, niebieska i żółta bibuła, klej typu „magic”

Dzieci malują niebieską farbą poziomą linię przez środek białej kartki. Górną część zamalowują na jasnoniebiesko, a dolną wypełniają grantowymi odcieniami. Można do pokrywania powierzchni użyć pędzili i gąbek – gąbki nadadzą pracy ciekawą fakturę. Kartkę pokrytą farbą należy pozostawić do wyschnięcia. W tym czasie nauczyciel rozdaje dzieciom po jednym papierowym talerzyku, a te przecinają go na cztery równe ćwiartki (młodszym dzieciom najlepiej na talerzykach narysować dwie, przecinające się linie, aby mogły ciąć po tym śladzie). Z szarego papieru należy wyciąć różnej wielkości prostokąty i nakleić je na kartkę – będą to wieżowce. Następnie trzeba dokleić części papierowego talerzyka w taki sposób, aby utworzyły kształt dachu opery w Sydney. Z żółtej bibuły dzieci formują kulkę – słońce – i przyklejają ją „na niebie”. Niebieską bibułę tną na cienkie paski, które przyklejają dwoma końcami do kartki, wcześniej skręcając je w taki sposób, by utworzyły fale.

 

  • A gdyby tak część lipcowego dyżuru poświęcić na Trening Umiejętności Społecznych (TUS)? Naprzeciw potrzebie rozwijania umiejętności emocjonalno-społecznych wychodzi publikacja Wspólna przygoda przygotowana przez Joannę Węglarz i Dorotę Bentkowską. Poniżej pochodząca z niej bajka:


Bajka o dwóch małpkach (Dorota Bentkowska)

Były sobie dwie siostrzyczki małpki. Jedna z nich była zawsze wesoła i pomocna,

druga stale narzekała i marudziła. Latem, gdy za oknem świeciło słońce i była piękna

pogoda, wesoła małpka bawiła się na dworze i radośnie podskakiwała ciesząc się

z tego, że jest ciepło i można robić tyle ciekawych rzeczy. Natomiast jej siostra powtarzała, że

nie lubi kiedy jest tak gorąco i nie chciała wychodzić z domu. Siedziała

tylko z nosem przy szybie i narzekała. Jesienią, gdy padał deszcz, wesoła małpka

skakała po kałużach, a niezadowolona małpka chowała się pod dachem i mówiła, że

nie wyjdzie na podwórko bo nie cierpi deszczu i bycia mokrą. Zimą wesoła małpka

lepiła bałwany, jeździła na sankach i rzucała śnieżkami wraz z innymi małpkami,

a jej siostra narzekała, że jest zimno i ciągle powtarzała, że nie ma się z czego cieszyć.

Tak samo było w przedszkolu. Posiłki nigdy jej nie smakowały, a wszystkie

zabawy proponowane przez inne małpki i panią nauczycielkę uznawała za nudne.

Pewnego dnia niezadowolona małpka zauważyła, że inne małpki siadają daleko od

niej i nie chcą spędzać z nią czasu. Poszła poskarżyć się swojej siostrze.

– Inne małpki nie chcą się ze mną bawić! – powiedziała.

– Może to dlatego, że ciągle narzekasz i zawsze jesteś niezadowolona? – zapytała

wesoła małpka.

– Co w tym złego, że narzekam na to, czego nie lubię? Każdy czegoś nie lubi! – odpowiedziała niezadowolona małpka.

– Ale Ty nie lubisz ani zimy, ani wiosny, ani lata, ani jesieni, ani poranków, ani wieczorów, ani zabaw, ani odpoczynku, ani pracy. Ciągle narzekasz, a ponieważ Twój zły humor psuje humor także innym, małpki nie chcą się z Tobą bawić!

– Ojej, nie wiedziałam, że inni czują się źle przez moje narzekanie! – odpowiedziała

smutna małpka. – Postaram się przestać.

O tego dnia marudna małpka bardzo się starała, i choć nie zawsze jej to wychodziło,

próbowała nie narzekać i cieszyć się tym co ją spotykało. Po jakimś czasie odkryła,

że kiedy nie narzeka, sama czuje się lepiej, a pozostałe małpki znów zaczęły się z nią

bawić. Odtąd siostry były znane jako dwie wesołe małpki.

 

Przykładowe pytania do treści: Jak zachowywała się każda z małpek na początku historii? Czego nie lubiła marudna małpka? Dlaczego inne małpki nie chciały spędzać czasu z marudną małpką? Jak czuła się małpka kiedy przestała narzekać – lepiej czy gorzej? Czy smutek i niezadowolenie można okazywać jakoś inaczej niż poprzez narzekanie? A jeśli tak, to jak? Jakie znacie jeszcze inne uczucia niż radość i smutek?

 

  • To już ostatni moment na to, aby wyposażyć się w Kalendarz kreatywnej nauczycielki 2023/2024 lub w Kalendarz na dobry rok 2023/2024 i przeżyć kolejny piękny czas z BLIŻEJ PRZEDSZKOLA! Oba te produkty zostały stworzone tak, aby maksymalnie wspierać potrzeby nauczycielki edukacji przedszkolnej, dając gotowe narzędzia, pomysły, a przede wszystkim przestrzeń do „ogarnięcia” życia zawodowego i prywatnego. W naszych kalendarzach znalazła się m.in. następująca zabawa, która może stanowić inspirację do podjęcia aktywności związanych z Dniem Tygrysa obchodzonym 29 lipca, a której Autorką jest Dorota Kluska:

 

Tygrys – zabawa ruchowa

 

Tygrys to drapieżne zwierzę,

które w wielkiej dżungli żyje.

Piękny, ale niebezpieczny,

kto go spotka, niech się kryje!

 

Dzieci stają w kole. Nauczyciel wybiera jedną osobę („tygrysa”), która staje w środku. Pozostałe mówią rymowankę. Po jej zakończeniu rozbiegają się po sali. Zadaniem dzieci jest uciec przez tygrysem, czyli zdążyć kucnąć i przykryć rękami głowę, zanim tygrys je dotknie. Jeżeli któremuś dziecku to się nie uda, odchodzi z zabawy (siada z boku). Na sygnał nauczyciela tygrys przerywa polowanie i dzieci powracają do początkowego ustawienia. Zabawa kontynuowana jest do momentu, aż zostanie jedno niezłapane dziecko, które przy kolejnym powtórzeniu zostaje tygrysem.

 

Szkolenia

Na lato z pewnością przydadzą się propozycje Elizy Szeligi-Kraus ze szkolenia online „Pomysłowy kuferek – wiosna/lato”.  Aby wykupić dostęp do szkolenia, wypełnij formularz zamówieniowy.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się