Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Kartka z kalendarza – CZERWIEC

Kartka z kalendarza – CZERWIEC

11 miesięcy temu Kartka z kalendarza

Kartka z kalendarza – CZERWIEC – o czym warto pamiętać?
Inspirowanki – zestaw gotowych pomysłów i inspiracji na zajęcia z przedszkolakami w czerwcu

 

Nie zapomnij!

 • Zorganizuj zebranie podsumowujące rok przedszkolny.
 • To już ostatni moment, aby zamówić upominki dla absolwentów przedszkola. Polecamy nasz zestaw prezentowy – czterech publikacji „Jaś Pierwszoklasista” w obwolucie prezentowej wraz z dyplomem ukończenia przedszkola i planem lekcji. Z publikacji przedszkolaki dowiedzą się, według jakich zasad funkcjonuje szkoła. Bardzo zabawne przygody Jasia i jego przyjaciół, wzbudzą pozytywne emocje jeszcze zanim dziecko przekroczy próg szkoły.
 • Nie zapomnij o prezentach z okazji Dnia Ojca. Przygotowaliśmy kilka pomysłów na niebanalne upominki, które zaskoczą obdarowanych i będą im towarzyszyć na co dzień.
 • Wakacje tuż, tuż! Nie zapomnij przypomnieć przedszkolakom zasady bezpieczeństwa podczas wakacji.
 • Jeśli pracujesz w trakcie dyżuru wakacyjnego – zaplanuj na ten czas specjalne atrakcje. W Kartce z kalendarza w lipcu i sierpniu znajdziesz szereg pomysłów. Zapraszamy po nowe inspiracje z początkiem każdego miesiąca na stronę www.blizejprzedszkola.pl.

 

Niezapominajki i inspirowanki na czerwiec: 
 

3 czerwca – DZIEŃ SAVOIR-VIVRE

5 czerwca – DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA

15 czerwca – DZIEŃ WIATRU

22 czerwca – POCZĄTEK LATA

23 czerwca – DZIEŃ TATY

30 czerwca – DZIEŃ MOTYLA KAPUSTNIKA

 

Pomysły i inspiracje na Dzień Lata, Dzień Taty i dyżur wakacyjny

Przygotowaliśmy różnorodne zestawienie materiałów, które pomocne będą w zaplanowaniu zajęć na cały miesiąc. Na początek skorzystaj z 20 scenariuszy zajęć – na każdy dzień miesiąca. Materiał ten dodatkowo uzupełniamy poniżej piosenkami, filmami, aby ułatwić Ci zorganizowanie ciekawych zajęć, nie tracąc już czasu na przeszukiwanie internetu. Część z naszych materiałów dostępna jest BEZPŁATNIE (wystarczy zalogować się na stronie blizejprzedszkola.pl).

 

W tym miesiącu znajdziesz inspiracje, które pomogą Ci zaplanować zajęcia wokół czterech tematów kompleksowych: TATO, IDZIE LATO! DZIECI ŚWIATA, WAKACYJNE PODRÓŻE, BĘDĘ UCZNIEM.

 KIOSK

Temat: TATO, IDZIE LATO!   Cele edukacyjne: wzmacnianie więzi i relacji rodzinnych; stwarzanie okazji do nawiązywania kontaktu z innymi; rozbudzanie zainteresowania życiem bliskich osób, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu, kształtowanie postawy szacunku wobec najbliższych.

 

Temat: DZIECI ŚWIATA  Cele edukacyjne: poszerzenie wiedzy na temat dzieci żyjących w różnych stronach świata; stwarzanie okazji do rozwijania dziecięcej wyobraźni i kreatywności.

 

Temat: WAKACYJNE PODRÓŻE  

Cele edukacyjne: wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji; zapoznanie z systemem pieniężnym.


Temat: BĘDĘ UCZNIEM  

Cele edukacyjne: przybliżenie dzieciom środowiska szkolnego, doskonalenie kompetencji matematycznych, wdrażanie zasad kulturalnego zachowania.

 

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów?

Z pakietem bliżej MAX otrzymasz nieograniczony dostęp do scenariuszy, pomocy, filmów oraz piosenek (całej zawartości naszego archiwum jak i NOWYCH treści).

 

Subskrybując Bliżej MAX otrzymujesz także 10 pobrań do pobierania dowolnych pomocy ze strony www.blizejprzedszkola.pl. Za pomocą pobrań możesz ściągnąć dowolne pomoce dydaktyczne, które wykorzystasz na zajęciach z dziećmi.

 

 PLATFORMA EDUKACYJNA

Uzupełnij swoje zajęcia o materiały filmowe, edukacyjne, które pomogą przedszkolakom zrozumieć trudniejsze zagadnienia i treści. Na platformie znajdziesz też szereg inspiracji na świetne zabawy przy muzyce. 

 MOJA PŁYTOTEKA

To serwis streamingowy, w którym znajdziesz ponad 5600 utworów muzycznych (piosenek, podkładów, audiobooków). Korzystaj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bez konieczności posiadania sprzętu z napędem CD. Sprawdź, o ile wygodniejsza będzie Twoja praca!

 

 

Wypróbuj bliżej MAX za darmo przez 14 dni

W ramach testów skorzystasz z pełnego dostępu do wszystkich trzech usług: Platformy edukacyjnej, Mojej płytoteki, Kiosku.


SKLEP

Co w tym miesiącu polecamy z naszego sklepu?

 

 • Jeszcze chwila i… rozpoczną się wakacje. Część dzieci wyjedzie, a część pozostanie w przedszkolu. Dlatego warto sprawić, aby ten czas był dla nich atrakcyjny, pełen aktywności na świeżym powietrzu oraz obfitujący w sytuacje sprzyjające nie tylko dobrej zabawie, ale i odpoczynkowi. W zaplanowaniu takich aktywności pomocna będzie publikacja Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Lato przygotowana przez wspaniały duet – Agnieszkę Bugajską oraz Annę Wiktor-Stępień. To zbiór ponad 160 propozycji aktywności oraz 7 scenariuszy zajęć inspirowanych latem, a także dodatek – pomysły na sensoryczne aktywności, które można zaproponować podczas wakacyjnych dyżurów. A wśród nich – taka nietypowa propozycja:

 

Morski slime

Potrzebne będą: miseczki, łyżka, ½ szklanki przezroczystego kleju PVA, niebieski brokat biodegradowalny, małe przezroczyste koraliki, małe muszelki, zielony i niebieski barwnik spożywczy, około ¼ szklanki aktywatora do slime, miniaturowe figurki zwierząt morskich, słoiczek, ewentualnie mikser, aquafaba (woda z puszki z ciecierzycą), łyżka soku z cytryny, niebieskie kulki hydrożelowe, kuweta

 

Do miseczki wlejcie klej. Dorzućcie brokat, przezroczyste koraliki, małe muszelki. Podzielcie masę na trzy części i dodajcie do każdej barwniki (w różnych proporcjach – im więcej barwnika, tym kolor będzie intensywniejszy) oraz aktywator. Mieszajcie masę, aż każdy slime przestanie się kleić. Układajcie w słoiczku warstwami od najciemniejszego do najjaśniejszego odcienia niebieskiego, wkładając pomiędzy warstwy figurki zwierząt. Teraz pobawcie się w wyciąganie zwierzątek „z morza”.

 

 • Możecie także zrobić pianę morską. Ubijcie mikserem aquafabę z łyżką soku z cytryny. Dodajcie barwnik, kulki hydrożelowe i wymieszajcie łyżką. Wylejcie na kuwetę i bawcie się „morską pianą” – na przykład wyciągajcie z niej figurki morskich zwierząt.

 

 • Na chwile relaksu, na momenty, gdy grupa potrzebuje wyciszenia – warto sięgnąć po publikację Usypianki-wyciszanki autorstwa Ewy Stadtmüller, czyli po relaksacyjną powieść na czas leżakowania. Ale nie tylko leżakowania! Ta udźwiękowiona opowieść jest podzielona na fragmenty, a więc sprawdzi się także w trakcie krótkiej relaksacji. Niech zachętą do sięgnięcia po nią będzie pochodząca z niej zagadka:

 

Kto jest puchaty?

Kto miodek kocha?

Kto się uwielbia bawić w pieszczocha?

Kto mi do ucha chrapie dziś?

Mój ukochany pluszowy... miś!

 

 • Wśród naszych audiobooków znalazła się także publikacja o letniej tematyce (oraz nawiązującej do świąt typowych nietypowych występujących w tym czasie) – Letnie opowieści. Warto po nią sięgnąć nie tylko w przedszkolu, ale także chociażby podczas podróży z dziećmi samochodem. Każdemu z 12 opowiadań towarzyszą konspekty służące do przygotowania zajęć, które można przeprowadzić z dziećmi na podstawie słuchowisk z audiobooka. 

 

 • Trwający czas wakacji nie wyklucza zdobywania nowej wiedzy i nowych doświadczeń. Wręcz przeciwnie! A gdyby tak wykorzystać go na udoskonalenie umiejętności matematycznych przedszkolaków? Do takiego działania serdecznie polecamy naszą nowość – drugą część publikacji Ruch plus muzyka równa się matematyka, której Autorką jest dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska – doskonale znana odbiorcom jako Pani Zuzia. Zachęcamy do obejrzenia zaprezentowanych przez Panią Zuzię i Pana Miłosza fragmentów tej publikacji.

 

Szkolenia

Na lato z pewnością przydadzą się propozycje Elizy Szeligi-Kraus ze szkolenia online „Pomysłowy kuferek – wiosna/lato”. Aby wykupić dostęp do szkolenia, wypełnij formularz zamówieniowy.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się