Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne
search
  • Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne
  • Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne
  • Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne

Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne

(0)
21,50 zł

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne

Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne

    lub Anuluj

Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne to książeczka PUS, którą adresujemy głównie do starszych przedszkolaków. Zawiera zagadki i ćwiczenia matematyczne, które w formie ciekawej zabawy pozwalają przedszkolakom wejść w świat prostych zagadnień matematycznych.

Matematyka może być dla małego dziecka wspaniałą przygodą, jak również ciekawą formą odkrywania świata, w którym matematykę spotyka się niemal na każdym kroku. Jeśli tylko w atrakcyjny sposób pokażemy przedszkolakowi, że matematyka otacza nas zewsząd i że mamy z nią do czynienia każdego dnia, to on ją polubi. Przedszkolak lubi podczas spaceru przeliczać drzewa w parku i uzbierane kasztany; przelicza misie na swojej półce z zabawkami i kredki w pudełku; przelicza, a czasem nawet dodaje samochodziki we własnym zabawkowym garażu. Liczy, ile jabłek mama daje do ulubionej szarlotki, a także ile szklanek mąki do niej wsypuje.

A przecież to wszystko to matematyka. Jeśli przedszkolak polubi takie zabawy, to wkrótce sam zacznie „bawić się” w matematykę. Oswoi się z zagadnieniami matematycznymi i zrozumie, że matematyka towarzyszy nam każdego dnia. Temu właśnie celowi służy ta książeczka; ma pomóc najmłodszym zaprzyjaźnić się z matematyką i dostrzegać ją w realnym świecie.
Pierwsze zabawy matematyczne

Kiedy zaprzyjaźniony z matematyką przedszkolak staje się uczniem i rozpoczyna naukę w szkole, jego naturalne zainteresowania matematyczne mogą się nadal rozwijać i poszerzać, a jego matematyczne umiejętności mogą się pogłębiać.

Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne zawiera zagadnienia takie jak:
- dodawanie na konkretach w zakresie 12,
- utrwalenie właściwej kolejności liczb,
- liczebniki porządkowe,
- zastępowanie symboli liczbami,
- pieniądze.

Materiał ćwiczeniowy w tej książeczce oparty jest na podstawie programowej w zakresie edukacji matematycznej na poziomie przedszkola. Może być wykorzystywany zarówno przez nauczycieli przedszkola, jak i przez rodziców uczących swoje dzieci w domu, czy choćby tylko pragnących zainteresować dzieci matematyką. Książeczkę można także stosować na zajęciach świetlicowych, wyrównawczych, jak też tych prowadzonych w ramach terapii pedagogicznej.
PUS w edukacji matematycznej najmłodszych

System PUS pozwala dziecku przede wszystkim na dużą samodzielność w zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu własnych umiejętności. Rozwiązując zawarte w książeczkach zadania przy jednoczesnym układaniu klocków PUS w zestawie kontrolnym, dziecko jest zaciekawione, skoncentrowane i zaangażowane. Utworzony z klocków kolorowy kod pozwala mu po zakończeniu pracy samodzielnie sprawdzić, czy wszystkie zadania zostały rozwiązane poprawnie. To daje ogromną satysfakcję i motywuje do sięgania po kolejne, coraz trudniejsze ćwiczenia.

ISBN
978-83-7514-224-2
Format
260 x 140 mm
Liczba stron
24
Opracowanie
Dorota Marcinkowska
Indeks
W2685

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię