(0)
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Sylabowe potyczki 1. Samogłoski. Sylaby PA, MA to pierwsza z 4-częściowejserii książeczek PUS do wczesnej nauki czytania. To książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym, które rozpoczynają naukę czytania. Sprawdzi się też w przypadku dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które z różnych powodów mają z czytaniem problemy, jak również w przypadku dzieci z dysleksją.

Zawarte w książeczce Sylabowe potyczki 1 ćwiczenia zaczynają się od nauki samogłosek, które początkowo odczytuje osoba dorosła. W następnych ćwiczeniach dziecko poznaje sylaby w takiej kolejności, w jakiej pojawiają się one w miarę rozwoju mowy.

Teksty ćwiczeń zapisano czcionką bezszeryfową, co sprzyja lepszej koncentracji na wykonywanym zadaniu. Kolejne zadania mają różnorodną i atrakcyjną formę, dzięki czemu rozwiązując je, dziecko ćwiczy również analizę i syntezę wzrokową, analizę i syntezę słuchową, pamięć, koncentrację uwagi, umiejętność obserwowania i kojarzenia pojęć, jak również logicznego myślenia.

Sylabowe potyczki to seria książeczek PUS stworzona przez Olgę Wielińską-Jachymiak, która jako neurologopedą i fizjoterapeuta prowadzi terapię dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi. Autorka opracowała zawarte w książeczkach ćwiczenia, opierając się na własnym wieloletnim, bogatym doświadczeniu zawodowym.

Sylabowe potyczki to taka pomoc edukacyjna, która sprawdzi się w szkołach i przedszkolach, jak również w gabinetach pedagogicznych i terapeutycznych. Warto sięgnąć po nią też na zajęciach wyrównawczych i w edukacji domowej.

Olga Wielińska-Jachymiak
978-83-7514-213-6