(0)

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 14 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 14 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 7,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Klocki Dienesa to materiał dydaktyczny przeznaczony do rozwoju logicznego myślenia i do nauki matematyki. Ułatwiają aktywizację wyobraźni dzieci, umożliwiają wizualizację pojęć abstrakcyjnych i obserwację zależności między nimi. Dzięki temu wiedza zdobyta przez dzieci jest bardziej trwała i ułatwia stosowanie jej w praktyce.

Klocki Dienesa mają zastosowanie w realizacji takich zagadnień jak (opracowano na podstawie: Maria Radwiłowicz, Zofia Morawska Metodyka nauczania początkowego, WSiP, 1986):
- wyodrębnianie cech wielkościowych oraz ich porównywanie,
- zaznajomienie z nazwami prostych figur geometrycznych,
- klasyfikowanie przedmiotów według ich cech jakościowych,
- wyodrębnianie zbiorów, których elementy spełniają określone warunki,
- określanie warunków spełnianych przez elementy danego zbioru,
- podział zbioru na podzbiory,
- wyznaczanie części wspólnej, sumy i różnicy zbiorów,
- pojęcie zbioru pustego,
- kształtowanie pojęcia relacji i funkcji, ze szczególnym uwzględnieniem relacji równoliczności zbiorów.

Do kompletu klocków dołączone są plansze z przykładowymi zadaniami, ćwiczeniami i zabawami, które można zaproponować dziecku. Można traktować je również jako inspirację do wymyślania własnych zadań. Należy złożyć dwie plansze oznaczone tym samym symbolem literowym krótszym bokiem tak, aby kropki znajdujące się w narożnikach plansz, znalazły się tuż obok siebie. Dzięki temu otrzymujemy dużą planszę, na której znajdują się wzory zadań pokazujące klocki w naturalnej wielkości. Dziecko może kłaść klocek na wskazanym wzorze i w ten sposób rozwiązać całe zadanie.

Zadania ułożone są zgodnie z zasadą stopniowania trudności, czyli od łatwiejszych do trudniejszych. Zadania oznaczone literą:
A – odnajdywanie klocków znajdujących się na planszy i układanie ich według zadanego wzoru (dopasowywanie według kształtu, wielkości i koloru),
B – odszukiwanie klocków przedstawionych na planszy tylko za pomocą kolorowych konturów i układanie ich według wzoru (jw.).=,
C – wynajdywanie klocków przedstawionych na planszy za pomocą linii przerywanej i układanie ich według wzoru (jw.),
D – odszukiwanie klocków przedstawionych na planszy za pomocą czarnych konturów i układanie ich zgodnie z zadanym schematem kolorystycznym, dodatkowo dobieranie koloru klocka zgodnie z kolorem zaznaczonym na schemacie,
E – odnajdywanie klocków przedstawionych na planszy, układanie ich w ciągu zgodnie z wzorem i schematem kolorystycznym (umiejętność odtwarzania zadanego ciągu kształtów, kolorów i wielkości),
F – układanie klocków według zadanych wzorów.

Zestaw zawiera: 60 klocków, 12 plansz (kart pracy) z przykładowymi zadaniami, 3 kolorowe sznurki, jak również instrukcję.

Indeks
W2705