Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Kartka z kalendarza – MARZEC

Kartka z kalendarza – MARZEC

7 miesięcy temu Kartka z kalendarza – MARZEC

Kartka z kalendarza – MARZEC – o czym warto pamiętać?
Inspirowanki – zestaw gotowych pomysłów i inspiracji na zajęcia z przedszkolakami w marcu

 

 

  • Pamiętaj o Dniu Kobiet (8 marca) – zrób dla siebie w tym dniu coś, co sprawi Ci radość! np. zamów naszą nową usługę bliżej MAX! Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi (Moją płytotekę, Platformę edukacyjną i Kiosk) w jeden wygodny i tani abonament! Dodatkowo w tym abonamencie przyznajemy 10 pobrań! Otwórz dostęp do bazy kreatywnych i różnorodnych materiałów. Więcej o Bliżej MAX.
  • Na Dzień Matematyki (12 marca) możesz zaplanować rozpoczęcie cyklu zajęć w oparciu o Kącik Matematyczny Pani Zuzi – inspiracje filmowe znajdziesz na naszej Platformie edukacyjnej lub zaplanować zajęcia w oparciu o publikację Pani Zuzi Ruch + muzyka = matematyka albo Agnieszki Kornackiej Matematyka na start.
  • Pomyśl o zorganizowaniu pożegnania zimy/powitaniu wiosny (21 marca). Szereg inspiracji znajdziesz poniżej.
  • Nie zapomnij o powtórnej obserwacji i diagnozie przedszkolnej. Zacznij przygotowywać informacje o gotowości szkolnej dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne.
  • Zaplanuj wyjazd z na przedstawienie z okazji  Dnia Teatru (27 marca). Przygotuj na ten wyjazd przedszkolaki, realizując temat W TEATRZE.
  • Wysiej z dziećmi nasionka do skrzynek, zasadźcie cebulki i cierpliwie czekajcie, aż kiełkujące roślinki będą cieszyć Wasze oczy. Co wyrośnie z małej cebulki?

 

Niezapominajki i inspirowanki na marzec: 

3 marca – DZIEŃ PISARZA

5 marca – DZIEŃ DENTYSTY

12 marca – DZIEŃ MATEMATYKI

16 marca – DZIEŃ PANDY

18 marca – DZIEŃ MÓZGU

21 marca – POCZĄTEK WIOSNY

  • Sprawdź nasze inspiracje poniżej

22 marca – DZIEŃ WODY

27 marca – DZIEŃ TEATRU

 

Brakuje Ci czasu na rozwijanie swoich pasji czy spędzanie czasu z rodziną i bliskimi? Mamy na to receptę!

Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc opracujemy dla Ciebie zestawienie materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie! Chcemy dać Ci wszystko, czego potrzebujesz, bo chcemy być Bliżej Ciebie!

W tym miesiącu znajdziesz inspiracje, które pomogą Ci zaplanować zajęcia wokół czterech tematów kompleksowych: WIOSNA, KOLORY, MIESZKAŃCY MÓRZ I OCEANÓW, WARTO PYTAĆ!

Na początek 20 scenariuszy zajęć – na każdy dzień miesiąca, dodatkowo materiał ten uzupełnimy piosenkami, filmami, abyś mógł zorganizować różnorodne i ciekawe zajęcia, które ucieszą i zachęcą do zabawy Twoje przedszkolaki! Część z naszych materiałów dostępna jest BEZPŁATNIE (wystarczy zalogować się na stronie www.blizejprzedszkola.pl).

 

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów?

Z pakietem Bliżej MAX otrzymasz nieograniczony dostęp do scenariuszy i pomocy, filmów oraz piosenek (nie tylko zebranych przez nas, ale do całej zawartości naszego archiwum jak i NOWYCH treści!)

 

 

KIOSK

Temat: Idzie Wiosna polną drogą

Cele edukacyjne: wzbogacanie wiedzy na temat nadejścia kolejnej pory roku – wiosny; rozbudzanie zaciekawienia światem przyrody

Temat: Kolory wokół nas

Cele edukacyjne: rozbudzanie zainteresowania światem przyrody

Temat: Mieszkańcy mórz i oceanów

Cele edukacyjne: przybliżenie dzieciom świata zwierząt morskich, utrwalanie wiedzy na temat morskich zwierząt

Temat: Kto pyta, nie błądzi

Cele edukacyjne: stwarzanie okazji do dostrzegania w pytaniach narzędzi do zdobywania wiedzy, rozwijanie umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego

Subskrybując Bliżej MAX otrzymujesz także 10 pobrań do pobierania dowolnych pomocy ze strony www.blizejprzedszkola.pl. Za pomocą pobrań możesz pobierać dowolne pomoce dydaktyczne, które wykorzystasz na zajęciach z dziećmi.

 

PLATFORMA EDUKACYJNA

Uzupełnij swoje zajęcia o materiały filmowe, edukacyjne, które pomogą przedszkolakom zrozumieć trudniejsze zagadnienia i treści. Na platformie znajdziesz też szereg inspiracji na świetne zabawy przy muzyce.

MOJA PŁYTOTEKA

To serwis streamingowy, w którym znajdziesz ponad 5600 utworów muzycznych (piosenek, podkładów, audiobooków). Korzystaj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bez konieczności posiadania sprzętu z napędem CD. Sprawdź, o ile wygodniejsza będzie Twoja praca!

W tym miesiącu polecamy szczególnie audiobook z konspektami zajęć Wiosna? Wiosna! – korzystaj z niego bezpłatnie do 16 marca. 

 

Wypróbuj bliżej MAX za darmo przez 14 dni

W ramach testów oferujemy pełny dostęp do wszystkich trzech usług: Platformy edukacyjnej, Mojej płytoteki, Kiosku.

 

 

Co w tym miesiącu polecamy z naszego sklepu?

Przykładowa propozycja ze zbioru:

Błotne farby
Potrzebne będą: błoto, duże pędzle, kartonowe arkusze, ewentualnie plastikowe pojemniczki, farby, kreda
To aktywność najlepsza na dni po deszczu! Zaopatrzcie się w nieprzemakalne ubrania, weźcie ze sobą pędzle oraz kartonowe arkusze i malujecie błotem dowolne obrazki!
Wariant: Błoto można zebrać do pojemniczków i dolać do niego różnokolorowe farby, można dodać także pokruszoną kredę – wtedy błotne obrazki nabiorą kolorów!

  • Wiosenne Koszałki-opałki Pana Miłosza, czyli utwory do gimnastyki, zabaw i wygłupów, które pomogą się rozruszać i wejść z radością w nową porę roku

Przykładowa zabawa do wykorzystania z utworem Wiosenny spacerek: 

Dzieci ruszają na „wiosenny spacer”. W marszowym tempie poruszają
się po obwodzie koła w rytm muzyki. Na zmianę w muzyce, zgodnie
z poleceniami lektora bądź osoby prowadzącej zajęcia, wykonują ustalone
czynności: tupią, jakby otrzepywały błoto z butów, lub skaczą przed siebie,
jakby przeskakiwały kałużę.

  • Wiosna? Wiosna!, czyli opowiadania dla przedszkolaków w postaci audiobooka; każdemu z opowiadań towarzyszy konspekt zajęć 

Opowiadania proponowane na marzec: Idzie Wiosna, Marzanna – wesoła słomiana panna, Jak Zuzia z Wiktorkiem wiosny szukali

Wybrane propozycje do opowiadania o marzannie (autor: Magdalena Ledwoń):

• W zależności od umiejętności dzieci, można zachęcać je do tego, aby samodzielnie lub w małych grupach spróbowały wykonać kukiełkę z różnych materiałów. Młodsze przedszkolaki mogą przyozdabiać według własnej inwencji kukłę przygotowaną przez dorosłych, a starszym można umożliwić jej wykonanie od pierwszego etapu pracy.
• Warto zapoznać dzieci z tradycją obnoszenia po okolicy gaika. Jest to również tradycja związana z powitaniem wiosny. Aby wykonać gaik, wystarczy udekorować kolorowym wstążkami (np. z bibuły) gałązkę drzewka. Następnie spaceruje się z nią po okolicy, śpiewa piosenki, a mieszkańcom życzy się szybkiego nadejścia wiosny.
• Warto zachęcać dzieci do obserwowania zmian zachodzących w pogodzie w okresie przedwiośnia. Zwracaj uwagę przedszkolaków na to, że dzień trwa dłużej niż zimą, zaczyna się zmieniać pogoda, pojawiają się pąki i kwiaty na niektórych drzewach i krzewach. Dzięki temu, gdy nadejdzie czas kalendarzowej wiosny, dzieci będą mogły odnieść się do własnych doświadczeń.

  • Zbiór gotowych elementów do kreowania atrakcyjnych zajęć, czyli wiosenna część naszego bogatego zbioru, jakim jest Vademecum przedszkolnych zabaw

Wśród propozycji także pomysły na marcowe dni nietypowe, m.in. Dzień Dentysty, Dzień Lasu czy Dzień Teatru. 

Przykładowa propozycja ze zbioru, na Dzień Wody:

Podróż kropelek 
masażyk z elementami zabawy paluszkowej 
(Magdalena Ledwoń) 

Kiedy deszczyk pada, tworzą się kałuże
stukanie palcami o plecy od góry do dołu
– jedne całkiem małe, inne całkiem duże.
wykonywanie okrężnych ruchów – najpierw o małej średnicy, 
później coraz większych

Lecz gdy wyjdzie słonko i mocniej przyświeci
pocieranie otwartymi dłońmi o plecy, aby wywołać uczucie ciepła
– para wodna szybko, hen do góry leci.
łaskotanie paluszkami od dołu pleców ku górze
Kropelki-drobinki unoszą się do góry
wykonanie paluszkami masażu głowy
i łączą się ze sobą, tworząc piękne chmury.
głaskanie barków i ramion w kierunku od rąk do karku
Kiedy się na niebie troszeczkę ochłodzą,
łaskotanie palcami karku
w postaci deszczyku znów na ziemię schodzą.
stukanie palcami o plecy od góry do dołu

 

Szkolenia

Na wiosnę z pewnością przydadzą się propozycje Elizy Szeligi-Kraus ze szkolenia online „Pomysłowy kuferek – wiosna/lato”. 1 marca o godz. 19:00 zapraszamy na LIVE z okazji premiery szkolenia! Będzie też zniżka na to szkolenie! Dołącz do wydarzenia na FB

 

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź