Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • -25%

Usypianki-wyciszanki

30,00 zł
22,50 zł Zniżka 25%

Relaksacyjna opowieść muzyczna na czas leżakowania

Książeczka z płytą CD

Wersja

dowiedz się więcej o każdej wersji produktu
szt.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Ewa Stadtmüller i Miłosz Konarski ogłaszają koniec kłopotów z ciszą popołudniową!

***

Usypianki-wyciszanki to opowieść muzyczna autorstwa Ewy Stadtmüller złożona z kołysanek i wyciszających opowiadań przeplatanych zagadkami. Wszystko to spojone jest relaksacyjną muzyką skomponowaną specjalnie na potrzeby tej publikacji przez Miłosza Konarskiego.

Ta prawie godzinna opowieść, w której jedna historia przechodzi swobodnie w drugą, została stworzona z myślą o tym, aby pomóc nauczycielom i opiekunom w wyciszeniu dzieci podczas poobiedniego odpoczynku w przedszkolu, żłobku, klubie malucha, a także w domu.

Nauczyciele i opiekunowie doskonale wiedzą, że czas leżakowania nie jest dla dzieci czasem łatwym – szczególnie, gdy przedszkole czy żłobek to dla nich nowe miejsce. Chociaż dzieciom oczka kleją się ze zmęczenia, to „bronią się” przed nadchodzącym snem, jak mogą. A przecież nie muszą tak po prostu położyć się na leżaczkach i zasnąć. Wystarczy, że na nich usiądą i posłuchają tej łagodnej, bajkowej opowieści. Jesteśmy pewni, że po chwili zrelaksują się i przyłożą główki do poduszek, a pomiędzy ich materacykami zacznie spacerować tak potrzebny w trakcie aktywnego dnia sen...

Płyty można słuchać w całości lub przewijać ją do ulubionych fragmentów – kołysanek lub bajek. Można także samodzielnie czytać dzieciom teksty pochodzące z płyty, ponieważ zostały one zamieszczone w książeczce. 

Publikacja ta skierowana jest nie tylko do młodszych dzieci, które mają czas leżakowania w żłobku czy w przedszkolu. Można z niej korzystać także w grupach dzieci starszych, które już nie leżakują, ale podczas pobytu w przedszkolu mają czas przeznaczony na relaksację. Być może podczas niego nie będą w stanie wysłuchać całej płyty, ale wyciszy je wybrana, pochodząca z niej, bajka. 

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

 1. Idzie cisza na paluszkach… (piosenka)
 2. Opowieść o puchowym jasieczku (bajka) 
 3. Jasiowa kołysanka (piosenka) 
 4. Opowieść o misiu z jednym uszkiem (bajka) 
 5. Misiowa kołysanka (piosenka) 
 6. Opowieść o pomysłowej chmurce (bajka) 
 7. Kołysanka chmurki (piosenka) 
 8. Opowieść o dwóch krasnalach i o Północnym Wietrze (bajka) 
 9. Kołysanka Północnego Wiatru (piosenka) 
 10. Jak Kapuśniaczek uratował świat (bajka) 
 11. Deszczowa kołysanka (piosenka) 
 12. Bajeczki wróżki Bajduszki (bajka) 
 13. Bajkowa wybudzanka (piosenka) 
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
nauczyciel/opiekun w klubie malucha
nauczyciel/opiekun w żłobku
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Muzyka i aranżacje
Miłosz Konarski
Słowa
Ewa Stadtmüller
ISBN
978-83-65915-40-5
Rok wydania
2019
Liczba stron
16
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-40-5

Zobacz także