Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

 • -50%
Baśnie dla przedszkolaków
search
 • Baśnie dla przedszkolaków
 • Baśnie dla przedszkolaków
 • Baśnie dla przedszkolaków
 • Baśnie dla przedszkolaków
 • Baśnie dla przedszkolaków
 • Baśnie dla przedszkolaków

Baśnie dla przedszkolaków

5.00 (9)
35,00 zł
17,50 zł Zniżka 50%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 10,00 zł

Najniższa cena produktu 10,00 zł z dnia 17.06.2024

Scenariusze inscenizacji kukiełkowych do przedstawienia dzieciom z konspektami zajęć, szablonami postaci i audiobookiem

Wersja

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Baśnie dla przedszkolaków

Baśnie dla przedszkolaków

    lub Anuluj

Zabawa w teatrzyk kukiełkowy kształtuje wyobraźnię, pozytywnie wpływa na kreatywność oraz koncentrację. Przedstawienia tego typu rozwijają percepcję wzrokową i słuchową, a także wyciszają i uspokajają. To właśnie wokół scenariuszy teatrzyków kukiełkowych powstała niniejsza publikacja.

Posłuchaj fragmentów inscenizacji

W jej skład wchodzą:

 • książka zawierająca 6 scenariuszy rymowanych inscenizacji wraz ze skorelowanymi z nimi konspektami zajęć;
 • płyta Data-PC, na której znajdują się pliki PDF z 70 czarno-białymi ilustracjami kukiełek i rekwizytów potrzebnych do wystawienia inscenizacji (przeznaczone do samodzielnego wydrukowania i przygotowania wraz z uczestnikami zajęć);
 • płyta Audio-CD z udźwiękowionymi inscenizacjami (w formie słuchowisk).

Od Wydawcy

Scenariuszom inscenizacji towarzyszą konspekty zajęć. Każde zajęcia proponowane w książce składają się z trzech części:

 • zajęcia wstępne wprowadzające dzieci w tematykę przedstawienia, podczas których wykonane zostają prace plastyczne (potrzebne kukiełki i rekwizyty);
 • zajęcia zasadnicze, czyli przedstawienie teatralne, gdzie postacie animowane są przez osobę dorosłą (lub dwie osoby), a dzieci występują w roli widzów;
 • zajęcia końcowe, podczas których nauczyciel prowadzi rozmowę kierowaną na temat przedstawienia oraz odkrywa i podsumowuje przesłanie płynące z inscenizowanej baśni, po czym przeprowadza zabawy pomagające w osiągnięciu założonego celu edukacyjnego.

Zaproponowane tu teatrzyki można przedstawiać zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Dzięki dołączonej płycie CD wystarczy odtworzyć nagranie i poruszać kukiełkami zgodnie z ruchem scenicznym opisanym w książce. Można także zaangażować do inscenizacji aktorów – przedszkolaki bądź ich rodziców – i zaproponować teatr-pantomimę. Po zapoznaniu się z didaskaliami, aktorzy będą mogli odegrać przedstawienie bez konieczności uczenia się na pamięć rozbudowanych ról, a dzieci poćwiczą przy tym umiejętności naśladowania, wyrażania emocji, wczuwania się w sytuacje innych osób, rozwiną empatię.

***

Streszczenia baśni:

1. Trzy dary Król Birmy chce wydać za mąż swoją córkę Sarę. O rękę królewny stara się trzech braci. Wyruszają oni w drogę, by znaleźć dla niej wyjątkowy prezent. Baśń o braterskiej zgodzie i współpracy. 

2. Kalif bocian Czasami chcielibyśmy stać się kimś innym… Kalif ma możliwość przeobrażenia się w dowolne zwierzę. Postanawia zamienić się w bociana. Niestety zapomina, jak brzmi zaklęcie, które miało przywrócić mu ludzką postać… Baśń o tym, co w życiu naprawdę się liczy i w czym należy szukać szczęścia. 

3. Zaczarowany pędzelek Ubogi Ma Liang jest uzdolniony plastycznie. Marzy o tym, by zostać wielkim malarzem. Chociaż życie go nie rozpieszcza, on z pozytywnym nastawieniem stawia czoło niepowodzeniom. Spotkanie z Czarodziejem i niezwykły podarek odmieniają jego życie. Baśń o dobrych uczynkach i spełnianiu marzeń. 

4. Złota rybka Biedny rybak, jak co dzień, wybiera się na połów. W jego sieci wpada tylko jedna rybka, ale za to wyjątkowa – złota rybka spełniająca życzenia. Baśń z przesłaniem, że należy doceniać to, co mamy, zamiast pragnąć coraz większego bogactwa. 

5. Hipek z czubkiem W dwóch sąsiednich królestwach rodzą się dzieci – chłopczyk Hipolit i dziewczynka Adelajda. Każde z nich otrzymuje od wróżki niezwykły dar: Hipolit – mądrość, a Adelajda – piękno. Chociaż jeszcze nie są tego świadomi, tymi prezentami będą mogli kogoś obdarzyć. Muszą jednak spełnić jeden warunek… Baśń o wartościach znacznie ważniejszych niż piękno fizyczne.

6. Jest taki kwiat Ślicznej królewnie niestety brakuje dobrych manier. Okropnie traktuje każdego, kto stanie na jej drodze. Jest miła tylko dla ukochanych kwiatów. Pewnego dnia pojawia się tajemniczy ogrodnik z magicznym kwiatem, który może odmienić jej życie. Baśń pokazująca niewłaściwe zachowania i ich konsekwencje. 

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + dostęp online do płyt z książki”

– książka oraz stały, nieograniczony czasowo
dostęp online do pełnej wersji piosenek z płyty CD*


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

Ilustracje
Katarzyna Floriańska
ISBN
978-83-65915-70-2
Liczba stron
92
Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2020
Format (szerokość x wysokość)
15 x 21 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak
Czytają
Joanna Wójtowicz
Stanisław Rzepiela
Realizacja i udźwiękowienie
Konarscy Factory by Igor Stanuch
Indeks
W581

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Super pomysły na przedstawienia dla dzieci

Oceń 

Super pomoc. Przedszkolaki zadowolone

Oceń 

Super pomysły na inscenizacje. Polecam

Oceń 

Z ciekawością kupiłam to wydanie. Już nie mogę się doczekać by wystawić przedstawienie dla moich dzieciaczków

Oceń 

Super bardzo się podoba dzieciom, uważnie słuchają, zadają pytania

Oceń 

Ciekawa i twórcza pomoc dla nauczycieli.

Oceń 

Świetna książka, polecam

Oceń 

Kompletna pomoc dla nauczyciela. Dodatkowa płyta z materiałami pomaga przy wykonaniu sylwet. Dzieci wspólnie mogą pomagać w tworzeniu teatrzyku.

Oceń 

Tego właśnie szukałam. Wprawdzie na potrzeby zabawy w domu kolorować będzie mama, ale już w pracy dzieci nie tylko ucieszą się z kolorowanek, ale i ich własnego wkładu w przygotowanie teatrzyku. A wiemy, że przedszkolaki przedstawienia uwielbiają! I nie trzeba jednocześnie odczytywać treści zmieniając sylwety, wszystko gotowe na płycie. Świetna robota.

Napisz swoją opinię