Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • -45%

Inscenizacje nie tylko dla dzieci – nietypowe święta

50,00 zł
27,50 zł Zniżka 45%

Książka z 2 płytami: Audio-CD oraz Data-PC. Zbiór scenariuszy na różne okazje dla wszystkich grup przedszkolnych.

W publikacji znajdują się scenariusze przedstawień przygotowane z okazji różnych nietypowych świąt. Obok Dnia Kredki, Dnia Czekolady czy Dnia Pluszowego Misia, nauczyciele znajdą tu teksty związane z ważnymi w życiu dziecka uczuciami, relacjami z innymi ludźmi i otaczającym światem, jak również scenariusze przedstawień związanych z tak istotnymi tematami, jak ekologia i patriotyzm. Dla grupy 3-, 4-latków zaplanowane są inne tematy niż dla 5-, 6-latków.

Spis treści


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu


Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Inscenizacje nie tylko dla dzieci – nietypowe święta

Inscenizacje nie tylko dla dzieci – nietypowe święta

    lub Anuluj

W publikacji znajdują się scenariusze przedstawień przedszkolnych przygotowane z okazji różnych nietypowych świąt. Obok Dnia KredkiDnia Czekolady czy Dnia Pluszowego Misia, nauczyciele znajdą tu teksty związane z ważnymi w życiu dziecka uczuciamirelacjami z innymi ludźmi i otaczającym światem, jak również scenariusze przedstawień związanych z tak istotnymi tematami, jak ekologia i patriotyzm. Dla grupy trzy-, czterolatków zaplanowane są inne tematy niż dla pięcio-, sześciolatków. Daje to nauczycielowi możliwość realizowania zupełnie nowych tematów w kolejnym roku przedszkolnym. Nowością w tej publikacji jest rozdział z tekstami wierszy, które w inscenizacjach funkcjonują w podziale na role. 

W przygotowanych przedstawieniach mali aktorzy mają możliwość tworzenia niepowtarzalnych kreacji poprzez dialogi, kwestie solowe, grupowe, ruch, śpiew i taniec. Dorośli także mogą stać się aktorami i przygotować spektakl dla przedszkolaków –  w rozdziale „Bajeczki dla dzieci” znajdą Państwo scenariusze przedstawień, w których aktorami są dorośli (mogą to być rodzice, dziadkowie czy personel przedszkolny).

 

W skład publikacji wchodzi:

 • książka zawierająca 16 scenariuszy inscenizacji teatralnych, w których w role aktorów wcielają się dzieci w wieku przedszkolnym, 4 scenariusze przedstawień dla dzieci, w których w role aktorów wcielają się osoby dorosłe oraz 17 wierszy występujących w inscenizacjach;
 • płyta Audio-CD, na której znajduje się 20 piosenek występujących w treści scenariuszy oraz podkłady muzyczne typu „karaoke” do tych piosenek;
 • płyta Data-PC, na której nagrano pliki PDF ze scenariuszami inscenizacji podzielonymi na role – do samodzielnego wydruku i rozdania dzieciom, a także zestaw dźwięków przeznaczonych do wykorzystania podczas przedstawień jako tło akustyczne.„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

 1. Co się kredkom śni
 2. Czekolada
 3. Dalekie podróże
 4. Dobry uczynek
 5. Dzielny samodzielny
 6. Kto to, ach, kto to?
 7. Mój miś pluszowy
 8. Na wędrówkę nadszedł czas
 9. Nam potrzeba tak niewiele
 10. Nikt nam w kaszę nie nadmucha!
 11. Optymista
 12. Pora na miłość
 13. Powiedz mi, różo
 14. Przyjaciel na sto dwa
 15. Przytul...
 16. Słodziak
 17. Takich dwoje jak my
 18. Tu jest moje miejsce
 19. Za siódmą górą...
 20. Zarazek
 1. Ambaras
 2. Biała wiązanka
 3. Grzybki
 4. Jak uszczęśliwić misia
 5. Jeżeli zechcę
 6. Legenda o białym orle
 7. Najmilsza w świecie
 8. Po co jest potrzebny miś...
 9. Pod łóżkiem
 10. Przedszkolaczek
 11. Przyjaciel
 12. Słodki miś
 13. Śniadanko misia
 14. Uśmiechy
 15. Wierna przyjaźń
 16. W moim serduszku
 17. W naszym przedszkolu

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Dzień Mamy
Dzień Taty
festyny
nietypowe święta
patriotyczne
zakończenie roku
Aranżacje
Piotr Mitka
Muzyka
Karolina Gawlik
Maria Broda-Bajak
Michał Danecki
Słowa
Urszula Kozłowska
ISBN
978-83-64631-34-4
Rok wydania
2016
Format (szerokość x wysokość)
16,5 cm x 23,5 cm
Liczba stron
152
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Polecam. Świetna pomoc w pracy przedszkolanki.

Oceń 

"Inscenizacje nie tylko dla dzieci - nietypowe święta " - bardzo fajne scenariusze mądre, ciekawe z idealnym podkładem muzycznym. Ja często wykorzystuje fragmenty scenariuszy na zajęciach, dużo miłych akcentów wnosi ta publikacja do życia mojej grupy. Polecam

Napisz swoją opinię