• -10%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 24,00 zł

Najniższa cena produktu 21,60 zł z dnia 27.09.2024

Ostatnie sztuki w magazynie
Kupując ten produkt możesz zebrać 43 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Niebezpieczeństwo w plenerze to idealna propozycja na naukę poprzez zabawę. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 roku życia. Zabawa z jego wykorzystaniem nauczy je, jak należy się zachować w przypadku niebezpiecznych sytuacji, które mogą im się przytrafić na zewnątrz pomieszczeń.

Układanka zawiera 8 historyjek obrazkowych:
- Przejście dla pieszych
- Fotelik samochodowy
- Lodowisko
- Ognisko
- Proca
- Łyżworolki
- Nad rzeką
- Piłka

Każda historyjka składa się z trzech obrazków. Historyjki pokazują skutek, jaki może przynieść niewłaściwe zachowanie oraz nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz jak należy zachować się prawidłowo.

Spośród wszystkich obrazków należy wybrać trzy pasujące do siebie, które odpowiednio ułożone pokażą historyjkę: przyczynę wypadku, skutek złego zachowania oraz poprawne i bezpieczne zachowanie dziecka.

Zestaw daje wiele możliwości zabawy, np.:

1. Kto pierwszy? Każda z pociech otrzymuje jeden kwadracik. Pozostałe układamy obrazkami do góry tak, aby były widoczne. Dzieci starają się wybrać pasujące do historii obrazki i ułożyć je w odpowiedniej kolejności: przyczyna – skutek – poprawne zachowanie. Wygrywa ten kto zrobi to pierwszy. Na koniec każdy maluch opowiada swoją historyjkę.

2. Zabawa w zapamiętywanie. Każdy z graczy otrzymuje jeden kwadracik. Pozostałe kwadraciki układamy obrazkiem do dołu, tak aby nie był widoczny. Grę zaczyna ten, kto wyrzuci największą ilość oczek. Dzieci po kolei losują kwadraciki. Jeśli wylosowany element pasuje do tego, który już mają - zostawiają go, jeżeli obrazek nie pasuje odkładają go na miejsce. Pozostali gracze muszą postarać się zapamiętać co przedstawiał obrazek. Wygrywa ten, kto pierwszy zbierze wszystkie trzy elementy.

3. A to ładna historia! Wszystkie kwadraciki z obrazkami układamy przed dziećmi i opowiadamy historię tak, aby pociechy na podstawie opowiadania mogły wybrać pasujący obrazek. Gdy dziecko wybierze już obrazek ze złym zachowaniem i skutkiem , samodzielnie wybiera obrazek z odpowiednim zachowaniem i opowiada jak poprawnie powinien się zachować bohater z tej historii.

Liczba graczy: 1-4.

Czas gry: 30 min.