Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Kartka z kalendarza – KWIECIEŃ

Kartka z kalendarza – KWIECIEŃ

rok temu Kartka z kalendarza

Kartka z kalendarza – KWIECIEŃ – o czym warto pamiętać?
Inspirowanki – zestaw gotowych pomysłów i inspiracji na zajęcia z przedszkolakami w kwietniu

Materiały edukacyjne dla Nauczycieli przedszkola – Twój przewodnik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

 

 • Nie zapomnij o przekazaniu rodzicom informacji o gotowości szkolnej dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne.
 • Zorganizuj wycieczkę do galerii sztuki lub muzeum z okazji Dnia Sztuki (15 kwietnia).
 • Wspólnie z przedszkolakami zatroszcz się po zimie o przedszkolny ogródek. Posprzątajcie go i obsadźcie nowymi roślinami przed Dniem Ziemi (22 kwietnia).
 • Zaplanuj wyjście do biblioteki lub księgarni z okazji Dnia Książki (23 kwietnia).
 • A jak w tym roku spędzicie Dzień Dziecka (1 czerwca) w Waszym przedszkolu? To już czas, aby o tym pomyśleć. Tym bardziej, jeśli ma się z tym dniem wiązać jakieś większe przedszkolne wydarzenie. MY oczywiście zachęcamy do organizacji wydarzenia Sprintem do maratonu. Szczegóły X Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków już po 9 kwietnia na stronie wydarzenia.

 

Edukacyjne wydarzenia specjalne

Planujesz obchody Dnia Marchewki, Dnia Ziemi, Dnia Książki, czy też Dnia Sportu? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw inspiracji i pomysłów, aby te dni były niezapomniane i edukacyjne zarówno dla dzieci, jak i dla całej przedszkolnej społeczności.

 

Niezapominajki i inspirowanki na kwiecień: 
 

1 kwietnia – PRIMA APRILIS

 

3 kwietnia – DZIEŃ TĘCZY

 

4 kwietnia – DZIEŃ MARCHEWKI

 

6 kwietnia – DZIEŃ SPORTU

12 kwietnia – DZIEŃ LOTNICTWA I KOSMONAUTYKI

22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI

23 kwietnia – DZIEŃ KSIĄŻKI

27 KWIETNIA – DZIEŃ FLORYSTY

 

Rozwijaj zajęcia z BLIŻEJ PRZEDSZKOLA!

Każdy miesiąc przynosi nowe wyzwania i tematy, które możesz eksplorować ze swoimi przedszkolakami. W tym miesiącu skupiliśmy się na tematach wiosennych, przygotowując dla Was kompleksowe zestawienie materiałów do zajęć wokół tematów: WIOSENNE PORZĄDKI, W OGRODZIE oraz CO SŁYCHAĆ NA WSI? Nasze scenariusze zajęć, filmy edukacyjne i piosenki zostały stworzone, aby wspierać rozwój dzieci i zachęcać je do odkrywania świata w kreatywny sposób, oraz co najważniejsze, aby ułatwić pracę i zaoszczędzić Twój czas!

Chcemy, aby każdy Nauczyciel miał dostęp do najlepszych zasobów, dlatego wiele z nich udostępniamy BEZPŁATNIE. Dla jeszcze większej ilości inspiracji i materiałów, zachęcamy do skorzystania z pakietu bliżej MAX, który oferuje nieograniczony dostęp do naszych bogatych zasobów.

 

Bliżej MAX - Twój klucz do nieograniczonych możliwości

Z pakietem bliżej MAX otrzymasz dostęp do pełnej biblioteki naszych zasobów - od nowości po sprawdzone i lubiane przez lata materiały. To wszystko, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze - rozwijaniu potencjału każdego dziecka.

 

KIOSK

Temat: WIOSENNE PORZĄDKI

Cele edukacyjne: kształtowanie postawy proekologicznej, wdrażanie do wykonywania pracy według instrukcji, stwarzanie okazji do zabaw i ćwiczeń ruchowych.

 

Temat: W OGRODZIE

 

Cele edukacyjne: zapoznanie z pożyteczną rolą dżdżownicy; stwarzanie okazji do prowadzenia obserwacji przyrodniczych; zapoznanie z nazwami narzędzi ogrodniczych; uświadomienie znaczenia zmysłów dla funkcjonowania ludzi i zwierząt; zapoznanie z procesem przemiany gąsienicy w motyla.

 

Temat: CO SŁYCHAĆ NA WSI? 

Cele edukacyjne: poznanie różnych gatunków zwierząt żyjących w wiejskiej zagrodzie; rozwijanie zainteresowania światem przyrody; utrwalenie nazw wybranych mieszkańców wiejskiej zagrody; zapoznanie z korzyściami wynikającymi z hodowli zwierząt; poszerzanie wiedzy na temat zwierząt hodowlanych.

 

Subskrybując Bliżej MAX otrzymujesz także 10 pobrań do pobierania dowolnych pomocy ze strony www.blizejprzedszkola.pl. Za pomocą pobrań możesz ściągnąć dowolne pomoce dydaktyczne, które wykorzystasz na zajęciach z dziećmi.

 

 PLATFORMA EDUKACYJNA

Uzupełnij swoje zajęcia o materiały filmowe, edukacyjne, które pomogą przedszkolakom zrozumieć trudniejsze zagadnienia i treści. Na platformie znajdziesz też szereg inspiracji na świetne zabawy przy muzyce. Jak mówi powiedzenie… kwiecień plecień, bo przeplata…, zatem wykorzystaj według uznania.

 

MOJA PŁYTOTEKA

To serwis streamingowy, w którym znajdziesz ponad 6000 utworów muzycznych (piosenek, podkładów, audiobooków). Korzystaj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bez konieczności posiadania sprzętu z napędem CD. Sprawdź, o ile wygodniejsza będzie Twoja praca!

W tym miesiącu polecamy szczególnie albumy, na których znajdziecie wiosenne i wiekanocne piosenki.

 

 

Wypróbuj bliżej MAX za darmo przez 14 dni

W ramach testów oferujemy pełny dostęp do wszystkich trzech usług: Platformy edukacyjnej, Mojej płytoteki, Kiosku.

 

SKLEP

Co w tym miesiącu polecamy z naszego sklepu?

 

 

 • Pomoc w prewencji i terapii logopedycznej, jakiej jeszcze nie było, czyli Zabawowy trening mowy! Autorką naszej najnowszej pozycji jest Dorota Kluska, która do współautorstwa zaprosiła swoją siostrę – Bogumiłę Kluskę-Luberdę. I nie jest to duet przypadkowy, gdyż obie Panie już od wielu lat pracują z dziećmi „na przedszkolnym dywanie” – jedna w roli kreatywnego nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, a druga: pomysłowego logopedy! Za powstanie muzyki do piosenek napisanych tak, aby wspierać rozwój mowy dziecka (których fragmentów możesz posłuchać, klikając tu) odpowiedzialny był Miłosz Konarski, czyli Pan Miłosz – postać, którą znają już chyba wszystkie przedszkolaki w naszym kraju.

  Ta publikacja stworzona została z myślą o nauczycielach, rodzicach i specjalistach pracujących z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat. To atrakcyjna podróż w świat muzyki, zabaw i skutecznych strategii wspierających rozwój mowy przedszkolaków. Sięgając po nią, odkryjesz sprawdzone (bo bazujące na wieloletnim doświadczeniu Autorek i na aktualnej specjalistycznej wiedzy) sposoby wspierania rozwoju mowy.

  Znajdziesz tu propozycje zabaw skoncentrowane na wzmacnianiu mięśni aparatu artykulacyjnego i rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych. Ponadto zaplanowano w niej przestrzeń na merytoryczne wprowadzenia i komentarze umożliwiające zrozumienie istoty wspomagania rozwoju mowy dziecka. Poniżej przykładowa aktywność zabawowa z tego zbioru, w sam raz na wiosenne porządki :), której towarzyszą także pomoce dydaktyczne do pobrania i samodzielnego wydruku:

 

Bałagan w pokoju

(Dorota Kluska, Bogumiła Kluska-Luberda)

 

Dzieci siedzą w kole. Nauczyciel pokazuje im dwie puste „szuflady” opisane literami p i b (mogą to być tekturowe, odpowiednio oznaczone pudełka). Tłumaczy, iż w pokoju Basi i Pawła mama zastała wielki bałagan. W środku koła leżą zwinięte w kule kartki z wydrukowanymi na nich obrazkami przedstawiającymi rzeczy rozpoczynające się na głoski [p] lub [b] (obrazki do samodzielnego wydruku można pobrać ze strony www.blizejprzedszkola.pl/ztm-balagan). Przedmioty widniejące na obrazkach zaczynające się na głoskę [p] należą do Pawła, a rzeczy zaczynające się na [b] – do Basi. Nauczyciel wyznacza osobę, która losuje obrazek zwinięty w kulę, następnie wskazuje kierunek jej przekazywania. Dzieci wraz z prowadzącym powtarzają rymowankę:

Bałagan szybko sprząta się,

do właściciela rzecz trafić chce.

Czyja to rzecz?

W trakcie rymowanki dzieci przekazują sobie kulę. Osoba, która trzyma ją w momencie zakończenia recytacji, rozwija kulę, nazywa zobrazowaną rzecz i wkłada do odpowiedniej szuflady. Zabawa kończy się, gdy „cały bałagan zostanie uprzątnięty”.

 

 • Całkiem nowe muzyczno-ruchowe zabawy grupowe, autorstwa doskonale znanej już naszym Czytelnikom i Słuchaczom Agnieszki Kornackiej, to nowość w naszej ofercie! Publikacja ta jest kontynuacją hitu wydawniczego, który kilka lat temu ukazał się nakładem naszego wydawnictwa – oddajemy ją w Wasze ręce, aby jeszcze bardziej urozmaicić repertuar zabaw sprzyjających budowaniu relacji. Znalazły się w niej propozycje zabaw integrujących grupę i rozwijających sprawność motoryczną. Wszystkie zostały opracowane w oparciu o wpadające w ucho, autorskie piosenki (na płycie CD znajdziesz ich aż 14, a każdej z nich towarzyszy podkład muzyczny). Jesteśmy pewni, że podobnie, jak jej pierwsza część, przypadnie do gustu większym i mniejszym przedszkolakom. Zobacz, jak dzieci będą się mogły bawić z jej wykorzystaniem!
 • W sklepie BLIŻEJ PRZEDSZKOLA zaroiło się od żabek, bocianów, biedronek, pszczółek i wielu innych postaci – a wszystko to poprzez rozszerzenie oferty o NOWOŚĆ: stroje i akcesoria teatralne! Sprawdzą się świetnie nie tylko przy okazji zabaw parateatralnych czy występów przedszkolnych, ale także w swobodnych zabawach dzieci o wiosenno-przyrodniczej tematyce. Inspirując je do nich – można wykorzystać następujący wierszyk pochodzący z publikacji Wielkie poruszenie na małej scenie autorstwa Anny Bomby – a konkretnie z inscenizacji Zielona Wiosenka:

 

Zielona Wiosenka (fragment)

(Anna Bomba)

 

Pogodny promyk słońca zajrzał przez okienko.

Szepnął nam do uszka, że spotkał się z Wiosenką.

Szła spacerowym krokiem, dostrzegła rabatki.

Zasadziła fiołki, tulipany i bratki.

Puchata, skromna chmurka bardzo się wzruszyła.

Podlała roślinki, listeczki im umyła.

Tak strojnie się zrobiło, odświętnie i błogo.

Chociaż Wiosna przyszła zwykłą, leśną drogą.

 

 • Wielkie poruszenie na małej scenie to publikacja, w której zamieszczone zostały nieskomplikowane (do szybkiego opanowania) teksty przedstawień przedszkolnych na różne okazje. Inscenizacje tu zawarte pozwolą przekazać przedszkolakom takie wartości, jak życzliwość i sympatia w stosunku do kolegów, miłość i przywiązanie do bliskich, szacunek do przyrody. Dzięki prostym tekstom dzieci dowiedzą się, jak wspólnie celebrować święta, jak dbać o więzi rodzinne i koleżeńskie, poznają także cechy pór roku i wiele ciekawostek ze świata przyrody.

 

 

Być nauczycielem przedszkola to nie tylko zawód, to misja! W BLIŻEJ PRZEDSZKOLA rozumiemy to jak nikt inny – i dlatego chcemy wspierać Cię na każdym kroku.

Dołącz do naszej społeczności, by dzielić się doświadczeniami, inspiracjami i odkrywać nowe metody pracy z dziećmi. 

Załóż konto i korzystaj z bliżejprzedszkolnych inspiracji.

 

SZKOLENIA

Święto nauczycieli wychowania przedszkolnego. Święto tysiąca uśmiechów i milionów dobrych myśli. Trochę zabawy, szczypta zadumy, odrobina wiedzy, całe mnóstwo radości i życzliwości! #16FORUM BLIŻEJ PRZEDSZKOLA odbędzie się 25-26 kwietnia (czwartek-piątek) 2024 roku w Krakowie. Zgłoś udział

 

 

Na wiosnę z pewnością przydadzą się propozycje Elizy Szeligi-Kraus ze szkolenia online Pomysłowy kuferek – wiosna/lato. Aby wykupić dostęp do szkolenia, wypełnij formularz zamówieniowy.

 

 

Jedyne takie TRIO: Pani Zuzia - Pani Monia - Pan Miłosz. Praktyczna i teoretyczna baza rozwiązań do pracy w przedszkolu 

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka