Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Ekologia. Smog w doświadczeniach


co zawiera cena?

On-line

typ szkolenia

2,5

godzin dydaktycznych
Wzmacnianie edukacji ekologicznej w przedszkolu oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne należy do jednego z tzw. kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. Dr hab. Jan Amos Jelinek – twórca strony DZIECIĘCA FIZYKA – swoim szkoleniem idealnie wpisuje się w „MENowskie” priorytety.

Cel szkolenia

Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z podstawowymi informacjami na temat prowadzenia edukacji smogowej wśród dzieci. Podczas kursu zostaną omówione podstawowe informacje na temat smogu: czym jest, skąd się bierze, jak powstaje i zachowuje się w powietrzu, jak się go mierzy i jak się przed nim chronić. Będzie to krótka część teoretyczna, po której nastąpi dłuższa część, uzupełniona doświadczeniami i wyjaśnieniami metodycznymi, których celem jest wyjaśnienie dzieciom wszystkich zawiłości związanych ze smogiem. W tej części przedstawione zostaną praktyczne propozycje (przede wszystkim doświadczenia), które pozwolą wywołać (niewielki!) smog, obserwować jego zachowanie (by lepiej go poznać), a także ustalić jak zmienia się pod wpływem warunków pogodowych; jak można go badać w warunkach przedszkolnych i szkolnych i się przed nim chronić. Szkolenie ma charakter praktyczny, a jego zasadniczy element stanowi edukacja smogowa. 


Przebieg szkolenia

1. Czym jest smog, jak powstał, jakie są jego rodzaje i co to znaczy, że jest efektem cywilizacyjnym?
2. Doświadczenia obrazujące powstawanie i zachowanie się smogu. 
3. Pokaz i wyjaśnienie działania urządzenia mierzącego natężenie pyłu zawieszonego. 
4. Co oznaczają normy powietrza i jakie mają znaczenie dla edukacji przedszkolnej i szkolnej? Wpływ smogu na zdrowie dzieci. 
5. Doświadczenia obrazujące dzieciom, że problem smogu dotyczy także ich najbliższego otoczenia. Budowanie własnego urządzenia pomiarowego pokazującego natężenie smogu. Doświadczenie obrazujące badanie obiegu powietrza w pomieszczeniu. 
6. Strategie krótkotrwałe i długotrwałe walki ze smogiem w warunkach przedszkolnych i szkolnych.
7. Jak doświadczenia w poznawaniu i badaniu smogu mogą wpływać na rozwój poznawczy dzieci?
8. Czym jest smogowa edukacja, do kogo jest skierowana, jakie znaczenie ma smogowa edukacja wśród dzieci?


Film szkoleniowy

Wpisz kod dostępu i oglądaj szkolenie

  Oglądaj całe szkolenie


Dodatkowe informacje

  1. Wykup dostęp do szkolenia dr. hab. Jana Amosa Jelinka.
  2. Kod dostępu należy wpisać w oknie „Wpisz kod dostępu”, a następnie kliknąć „Dodaj kod i oglądaj szkolenie”. Nagranie można odtwarzać bez limitu.
  3. Pobierz materiały szkoleniowe, które zostaną udostępnione wraz z kodem dostępu.
  4. Wypełnij test on-line, niezbędny do otrzymania zaświadczenia uczestnictwa, uzyskując wymaganą liczbę punktów.
  5. Otrzymaj zaświadczenie uczestnictwa w akredytowanym szkoleniu na swój adres mailowy.

Aby wykupić dostęp do szkolenia wypełnij formularz zamówieniowy.

Przy płatności metodą PayU otrzymujesz kod dostępu do filmu szkoleniowego automatycznie w chwili opłacenia szkolenia.

Przy płatności przelewem kod dostępu do szkolenia zostanie przesłany w osobnej wiadomości w chwili zaksięgowania wpłaty.

Po zaksięgowaniu wpłaty, na adres mailowy podany w zamówieniu zostanie przesłany dokument potwierdzający dokonanie wpłaty.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia w wersji elektronicznej jest wypełnienie testu wiedzy online oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów. Uczestnik może podejść do testu kilka razy.
W chwili uzyskania pozytywnego wyniku testu można od razu pobrać zaświadczenie, które będzie także dostępne w panelu klienta Bliżej Przedszkola. 

Po otrzymaniu kodu dostępu do szkolenia, nie ma możliwości odstąpienia od umowy.

 

Polacamy również publikację dr Jana Amosa Jelinka:

 


Warunki uczestnictwa

Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Akademia Edukacji jest placówką posiadającą AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty - dostęp do szkolenia mogą wykupić nauczyciele/dyrektorzy placówek edukacyjnych posiadający wykształcenie pedagogiczne.

Warunkiem uzyskania dostępu do szkolenia jest wcześniejsze dokonanie wpłaty. Wpłata musi zostać zaksięgowana na naszym koncie.

Uczestnik zobowiązany jest do uregulowania opłaty w całości w terminie nie późniejszym niż 14 dni od dnia złożenia zamówienia.
W przypadku braku płatności w ciągu 14 dni - zamówienie zostaje automatycznie anulowane.

Dane kontaktowe

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3
30-437 Kraków

Nr konta: 32 1020 2892 0000 5002 0532 8671
Monika Mendala, Aneta Berezowska
koordynator szkoleń:
Tel. 12 631 04 10 wew. 103
Tel. Kom. 570 336 091 lub 530 210 853
E-mail: szkolenia@blizejprzedszkola.pl

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!