Polecamy UŚMIECHOLOGIA. POCZUJ WŁASNĄ WARTOŚĆ

UŚMIECHOLOGIA. POCZUJ WŁASNĄ WARTOŚĆ

ponad 4 lat temu Polecamy

Już dzisiaj rusza akcja społeczno - edukacyjna - UŚMIECHOLOGIA. POCZUJ WŁASNĄ WARTOŚĆ”!

Na podstawie ostatnich wyników międzynarodowych badań, przedstawionych kilka dni temu przez HBSC (Health Behaviour in School-Aged Children), polskie dzieci i młodzież są na 43 miejscu na 45 badanych państw, w zakresie widzenia siebie, swojego wyglądu, zdrowia, własnego obrazu w społeczeństwie, czy swojego stanu psychicznego.

Akcja „UŚMIECHOLOGIA. POCZUJ WŁASNĄ WARTOŚĆ” została wymyślona i zainicjowana przez Michała Zawadkę, eksperta ds. relacji z młodzieżą i autora książek. Ma zainspirować i zmotywować młodych ludzi do uwierzenia w siebie i do sukcesywnego budowania poczucia własnej wartości bez obawy przed kolejną oceną czy hejtem. Ma ich również nauczyć, jak widzieć swoje codzienne wartości i umieć o nich mówić z dumą, bez obawy przed osądem w domu, szkole, na ulicy, czy w Internecie. Jednocześnie spowodować, by doceniając siebie, nauczyli się doceniać innych. Nauczmy ich wspólnie doceniać siebie, mówić o sobie dobrze, być z tego dumnym i szanować innych.

O CO WALCZYMY?

O przyszłość. O lepszą przyszłość. O codzienne szczęście.

Nie tylko dla nich, a dla nas wszystkich, bo młodzi ludzie to 20% społeczeństwa, ale 100% przyszłości…

Do akcji może dołączyć każdy. Im więcej nas – tym lepiej! Bądź inspiracją dla innych, a kto wie, może dzięki właśnie Twojemu działaniu, ktoś odważy się spojrzeć na siebie z szacunkiem, uśmiechnąć się, żyć dalej…

Już dzisiaj (17 czerwca) o godz. 17.00 Michał Zawadka rusza na swoich social mediach z akcją "UŚMIECHOLOGIA. POCZUJ WŁASNĄ WARTOŚĆ”.

PRZEBIEG AKCJI:

Od tego dnia organizatorzy zachęcają i proszą:

• o wypowiedź „od serca” na Twoim profilu, blogu, stronie www, fb, IG, Tik toku, Linked In, w całym wszechświecie,
  • napisz, nagraj, wyśpiewaj, wykrzycz światu w dowolny sposób: czym dla Ciebie jest poczucie własnej wartości i wiara w siebie,
  • pochwal się swoimi umiejętnościami, sukcesami. Napisz: jakie masz możliwości, jak pokonałeś swoje słabości, powiedz - „Tak, czasami się mylę i to jest ok”,
  • podziel się: jak budujesz poczucie własnej wartości i jaką rolę odgrywa w Twoim życiu.

OZNACZ SWOJE DZIAŁANIA DEDYKOWANYMI AKCJI HASZTAGAMI:

#Uśmiechologia

#PoczujWłasnąWartość

#Michał Zawadka

#DoceniajNieOceniaj

Tej akcji Michał Zawadka dedykuje również swoje najnowsze książki, poświęcone budowaniu i wspieraniu poczucia własnej wartości i świadomości jej w codziennym życiu.

1. „Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia” – warsztatowa pozycja dla dzieci i młodzieży, ponad 100 stron procesu budowania dobrych myśli, oraz
  2. „Uśmiechologia. Wartościownik dla rodziców” – swoisty podręcznik samooceny, blisko 180 stron wartości merytoryczne i narzędzi dla rodziców, nauczycieli i mentorów młodych ludzi.

Czekamy na Ciebie w akcji.

Uśmiechnij się i podaj dalej! :)