Polecamy TECHNIKOLUDEK

TECHNIKOLUDEK

ponad 4 lat temu Pod patronatem

Ogólnopolski projekt edukacyjny dla przedszkoli będący odpowiedzią na realizację jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok 2020/21, którym jest „Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych”

Organizatorem projektu jest Przedszkole nr 41 w Rybniku (dyrektor przedszkola mgr Klaudia Ciupek) natomiast jego pomysłodawcami, jak również autorkami są Agnieszka Chudzik oraz Aleksandra Mazur. Ponadto przy projekcie pracują Tatiana Badaczewska, Joanna Szymura oraz Aleksandra Zimoch.

Głównym celem projektu jest wprowadzenie dziecka w świat technologii. Działania te rozwijane będą  poprzez realizację każdego miesiąca minimum jednego z pośród trzech zadań, ściśle związanych zarówno z narzędziami informatycznymi, jak również pracą własną dzieci.

Przykładowymi zadaniami są: stworzenie kącika technologicznego, pokazu multimedialnego o korzyściach i wadach korzystania z nowoczesnych technologii, stworzenie gier interaktywnych, papierowego e – booka, encyklopedii Technikoludka, zorganizowanie Dnia wynalazcy, balu robotów czy też cyfro uroczystości.

Chcemy kształtować osobowość przedszkolaka, który chętnie będzie korzystał z dóbr technologicznych, nie zapominając o dostrzeganiu piękna otaczającego świata. .

Projektowi przyświeca również hymn stworzony przez autorki a podczas realizacji działań przewidziano nagrodę dla przedszkola z najciekawszą fotorelacją.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są od 1 do 23.09.2020 r drogą elektroniczną na adres (tylko 1 adres do wyboru):

przedszkole.olamazur@gmail.com

technikoludki@gmail.com

p41.tatiana.badaczewska@gmail.com

Dowiedz się więcej tutaj i tutaj.

Serdecznie zaprasza Przedszkole nr 41 w Rybniku.

Pod patronatem