Polecamy Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii

Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii

ponad 4 lat temu Pod patronatem

Oragnizatorki serdecznie zapraszają nauczycieli wychowania przedszkolnego do wzięcia udziału w projekcie "Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii".

Projekt skierowany jest do dzieci 4-6-letnich. Jego głównym zadaniem jest realizacja zadań określonych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego oraz ich rozszerzanie, w celu pobudzania aktywności artystycznej dzieci. Na potrzeby projektu wykorzystane zostały bajki psychoedukacyjne, napisane przez autorkę książek z zakresu bajkoterapii -Marię Molicką. Bohater bajki czytanej dzieciom mierzy się z podobnym problemem do tego, z którym może na swojej życiowej drodze napotkać dziecko. Wówczas, dzięki bajce, dziecko zdobywa doświadczenie w rozwiązywaniu różnorodnych problemów  przyswajając w ten sposób pozytywne wzory zachowań, które mogłoby zastosować. Poprzez bajkoterapię, w połączeniu z edukacją teatralną, uczymy dzieci empatii, radzenia sobie z emocjami oraz wzmacniamy jego poczucie własnej wartości.

Zgłoszenia poprzez grupę na profilu facebookowym

Amanda Fuss

Katarzyna Lorkowska