Polecamy Pyza - Podróżniczka z Alwerni - III edycja

Pyza - Podróżniczka z Alwerni - III edycja

ponad 4 lat temu Pod patronatem

Od września 2020 rozpoczyna się realizacja III części programu autorskiego „Wędruje Pyza swym krajem i różne szlaki poznaje”. Trzecia edycja nosi tytuł: „Pyza nadal po Polsce i świecie wędruje, nowych przyjaciół zyskuje”. Program skierowany jest do dzieci w wieku od 3 – 6 lat , a także można dostosować go dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Realizowany będzie w przedszkolach w ciągu całego roku szkolnego 2020/2021.

Celem programu jest rozbudzanie świadomości wielokulturowości poprzez poznawanie różnych regionów Polski,  krajów, kultur, tradycji, języków, poznawanie świata, kontynentów, krajów i regionów z uwzględnieniem najciekawszych aspektów geograficznych, przyrodniczych i społecznych. Promowanie czytelnictwa. Powrót do dawnej literatury dziecięcej. Organizatorom pomagać będzie Pyza, która odwiedzi dzieci w przedszkolach i szkołach w różnych miastach Polski i w różnych krajach. Podstawą do realizacji programu jest zapoznanie dzieci z książką Hanny Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”.

W określonym miesiącu dzieci w przedszkolu w Alwerni poznają dane miasto, region Polski lub kraj, jeśli będzie za granicą. W tym czasie Pyza wyrusza w podróż do przedszkola lub szkoły w tym mieście. Organizatorzy wysyłają również prezentację o ich przedszkolu, aby uczestnicy mogli poznać ich samych, a także miejscowość i region. Dodatkowo wysłane zostaną drobne upominki. Pyza udaje się w gości na trzy dni, a potem jest odsyłana do na adres:

Przedszkole Samorządowe” Tęczowa Kraina’ w Alwerni,

ul. M. Skłodowskiej – Curie 2

32 – 566 Alwernia

Realizacja programu to nie tylko przyjęcie Pyzy, ale również zapoznanie dzieci z kolejnymi miejscami, w których Pyza gości przez cały rok. Czyli od września wszyscy uczestnicy zapoznają dzieci np. z Lublinem, i realizują zadania według schematu. Osoba, u której gości Pyza wysyła zdjęcia ze spotkań z nią. Do każdego uczestnika organizatorki wyślą zaproszenie do „Pyzowej” grupy. Tam będzie można wysyłać zdjęcia. Zdjęcia i relacje będą też umieszczane na profilu „Pyza – Podróżniczka z Alwerni” na facebooku. Organizatorki zachęcają także, aby na koniec wizyty powstał wierszyk o tym co widziała, co robiła w danym przedszkolu. Na koniec roku zostanie zorganizowana wystawa zdjęć z podróży Pyzy. Powstanie III część „Rymowanych opowiastek o podróżach Pyzy”.

Organizatorki:

mgr Agata Chmura