Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Plebiscyt ZŁOTA DWUDZIESTKA

Organizatorzy - Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” zapraszają miłośników literatury do udziału w Jubileuszowym Plebiscycie ZŁOTA DWUDZIESTKA organizowanym z okazji 20-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”! Spośród 60 tytułów nominowanych do Plebiscytu przez Kapitułę Złotej Listy Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, wybierzmy wspólnie 20 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży wydanych od 2001 roku pióra polskich autorów. 

Plebiscytem ZŁOTA DWUDZIESTKA Fundacja rozpoczyna obchody Jubileuszu 20-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która ruszyła 1 czerwca 2001 roku. Kampania czytania pomaga w wychowaniu dzieci na czytelników, przekonując rodziców i innych dorosłych do czytania im od najmłodszych lat. Czytanie uczy myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, przynosi rozległą wiedzę, wprowadza dziecko w świat wartości moralnych, rozwija jego inteligencję emocjonalną. To najtańsza i najlepsza inwestycja w edukację i wszechstronny rozwój dziecka. Instrukcja, będąca zarazem hasłem kampanii czytania, jest prosta: „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!”.

Plebiscytowi ZŁOTA DWUDZIESTKA towarzyszy Konkurs na najciekawszą recenzję książki wybranej spośród 60 tytułów nominowanych do Plebiscytu. Autorzy najlepszych  recenzji otrzymają nagrody książkowe, a ich teksty zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Fundacji.

Plebiscyt wraz z Konkursem odbywają się od 2 kwietnia do 3 maja na stronie internetowej: www.calapolskaczytadzieciom.pl/plebiscyt, a ich wyniki poznamy 10 maja o godzinie 12.00 na Facebooku Fundacji oraz na portalu Lubimyczytac.pl.

Z wieloma autorami książek wybranych do ZŁOTEJ DWUDZIESTKI przez Uczestników Plebiscytu będzie można spotkać się online podczas XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 26 maja – 1 czerwca br. pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”.

 

Dowiedz się więcej

 

Pod patronatem

 

 

Komentarze