Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 3. Audiobook CD + konspekty
search
 • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 3. Audiobook CD + konspekty
 • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 3. Audiobook CD + konspekty
 • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 3. Audiobook CD + konspekty
 • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 3. Audiobook CD + konspekty

Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 3. Audiobook CD + konspekty

5.00 (1)
26,00 zł

Opowiadania rozwijające umiejętności społeczne

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 3. Audiobook CD + konspekty

Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 3. Audiobook CD + konspekty

    lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków

***

Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji. Część 3 to zbiór przygotowanych w formie audiobooków 8 opowiadań, które sprzyjają rozwijaniu umiejętności społecznych u dzieci. Jest to kontynuacja przygód Jeżyka Michałka, znanego Czytelnikom z dwóch poprzednich części tej serii.

Słuchając albumu, dzieci – wraz z Michałkiem – będą się uczyć przestrzegania zasad kulturalnego zachowania i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w przestrzeni publicznej, dowiedzą się, czym jest cierpliwość, poznają sposoby wyrażania wdzięczności, a także kulturalnego komunikowania swojego znudzenia. Tematy te są uzupełnieniem zagadnień poruszonych w poprzednich częściach, dając tym samym nauczycielom dobre narzędzie wspierające pracę w zakresie rozwijania kompetencji emocjonalno-społecznych.

Dzieci, słuchając tych opowieści, identyfikują emocje i uczucia towarzyszące przedstawionym zagadnieniom oraz dowiadują się, jak sobie z nimi radzić.

W skład publikacji wchodzą:

 • płyta CD z audiobookami opowiadań;
 • książka z tekstami opowiadań i konspektami zajęć;
 • dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści zostały wplecione krótkie streszczenia opowiadań – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie mu przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

 • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą opowiadania;
 • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocne będzie
 • opowiadanie;
 • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie opowiadania;
 • inspiracje do zabaw, które nauczyciel może przeprowadzić z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
 • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie opowiadania.

***

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Michałek nie wierzy w magię Przedszkole odwiedza magik. Wszyscy czują z tego powodu podekscytowanie – wszyscy, poza Michałkiem, który nie wierzy w magię. Jednak zamiast wyrazić swoje wątpliwości, zaczyna niemiło krytykować poglądy innych.

2. Michałek odwiedza muzeum Jeżyk Michałek wybiera się ze swoją grupą przedszkolną do muzeum. Jak w każdym szczególnym miejscu, panują tu określone zasady. Problem w tym, że Michałek jest rozkojarzony i nie zapamiętuje, na czym polegają.

3. Michałek nudzi się na wycieczce Jeżyk Michałek wraz ze swoją grupą przedszkolną wybiera się na wycieczkę do pobliskiego skansenu. Pojawiające się odczucie nudy sprawia mu trudność. Michałek wyraża swoje niezadowolenie w niekulturalny sposób...

4. Kasia i wizyta Mikołaja Przedszkolaki mają spotkać się z Mikołajem. Kotka Kasia już od rana nie może się doczekać jego wizyty. Przedłużający się czas oczekiwania wywołuje jednak nieprzyjemne zniecierpliwienie...

5. Karolku, spaceruj uważnie! Przedszkolaki wybierają się na nowo powstały plac zabaw. Poczucie ekscytacji w związku z tą wyprawą powoduje u Karolka rozkojarzenie. Zupełnie zapomina on o bezpieczeństwie podczas przechodzenia przez jezdnię.

6. Gość w przedszkolu Do przedszkola przychodzi gość specjalny – prawdziwy strażak! Jeżyk Michałek jest bardzo podekscytowany tą wizytą. Ma dużo pytań, jednak zapomina, że podczas ich zadawania należy czekać na swoją kolej.

7. Jak Michałek, Karolek i Kasia podróżowali pociągiem Przedszkolaki wybierają się w krótką podróż pociągiem. Jeżyk Michałek i borsuk Karolek zauważają, że w miejscu publicznym nie można zachowywać się swobodnie, co wzbudza w nich złość...

8. Michałek tęskni za domem Przedszkolaki wybrały się na całodniową wycieczkę do zabytkowego parku rozrywki. Mimo ciekawych atrakcji, jeżyk Michałek zaczyna czuć, że brakuje mu mamy.

1. Michałek nie wierzy w magię

2. Michałek odwiedza muzeum

3. Michałek nudzi się na wycieczce 

4. Kasia i wizyta Mikołaja

5. Karolku, spaceruj uważnie! 

6. Gość w przedszkolu

7. Jak Michałek, Karolek i Kasia podróżowali pociągiem

8. Michałek tęskni za domem

ISBN
978-83-67101-59-2
Liczba stron
32
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2023
Format (szerokość x wysokość)
21 x 19 cm
Czytają
Katarzyna Kukuła
Tomasz Bednarek
Weronika Łukaszewska
Realizacja i udźwiękowienie
Pick a Voice
Indeks
W1048

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Świetne uzupełnienie obszaru społecznego z Podstawy programowej wychowania przedszkolnego❤️

Napisz swoją opinię