Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2751.5 kb
Id: 5718

Mały strażak dobrze wie – pożar trudno gasi się... [PNP – dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Kwiecień 2016

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z zawodem strażaka i budowanie zaufa­nia do osób wykonujących ten zawód; przekazanie informacji na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w wypadku wybuchu pożaru; zapoznanie przedszkolaków z numerami telefonów alarmo­wych do służb ratunkowych; wdrażanie dzieci do d... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 10
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

bezpieczeństwoczterolatekscenariusz zajęćtrzylatek

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na maj.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z zawodem strażaka i budowanie zaufa­nia do osób wykonujących ten zawód; przekazanie informacji na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w wypadku wybuchu pożaru; zapoznanie przedszkolaków z numerami telefonów alarmo­wych do służb ratunkowych; wdrażanie dzieci do dbania o bezpieczeństwo własne i in­nych w trakcie zabaw; wykorzystywanie fragmentów utworów do ćwiczeń ortofo­nicznych; doskonalenie umiejętności myślenia przyczynowo-skut­kowego; wdrażanie dzieci do dokonywania oceny postępowania bo­haterów utworów literackich.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz