Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 2751.5 kb
Id: 5718

Mały strażak dobrze wie – pożar trudno gasi się... [PNP – dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Kwiecień 2016

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z zawodem strażaka i budowanie zaufa­nia do osób wykonujących ten zawód; przekazanie informacji na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w wypadku wybuchu pożaru; zapoznanie przedszkolaków z numerami telefonów alarmo­wych do służb ratunkowych; wdrażanie dzieci do d... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (7.38 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 10

Zobacz również

bezpieczeństwoczterolatekscenariusz zajęćtrzylatek

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2016

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na maj.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z zawodem strażaka i budowanie zaufa­nia do osób wykonujących ten zawód; przekazanie informacji na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w wypadku wybuchu pożaru; zapoznanie przedszkolaków z numerami telefonów alarmo­wych do służb ratunkowych; wdrażanie dzieci do dbania o bezpieczeństwo własne i in­nych w trakcie zabaw; wykorzystywanie fragmentów utworów do ćwiczeń ortofo­nicznych; doskonalenie umiejętności myślenia przyczynowo-skut­kowego; wdrażanie dzieci do dokonywania oceny postępowania bo­haterów utworów literackich.