Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Kartka z kalendarza – LISTOPAD

Kartka z kalendarza – LISTOPAD

6 miesięcy temu

Kartka z kalendarza – LISTOPAD – o czym warto pamiętać?
Inspirowanki – zestaw gotowych pomysłów i inspiracji na zajęcia z przedszkolakami w listopadzie.

Nie zapomnij!

 

Niezapominajki i inspirowanki na listopad: 
 

 1 listopada WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH / 2 listopada DZIEŃ ZADUSZNY

 Artykuły

 

5 listopada DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Scenariusze zajęć

Piosenki
 

11 listopada ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Scenariusz zajęć

Piosenki 

Filmy
 

16 listopada DZIEŃ TOLERANCJI

Scenariusze zajęć

Piosenki

Film
 

20 listopada DZIEŃ PRAW DZIECKA

Scenariusze zajęć

Piosenki
 

22 listopada DZIEŃ KREDKI

Scenariusz zajęć

Piosenki
 

25 listopada DZIEŃ MISIA

Scenariusze zajęć

Piosenki
 

29 listopada ANDRZEJKI

Scenariusze zajęć

Piosenka

 

Mamy dla Was mnóstwo inspiracji na zajęcia z przedszkolakami.

Na początek 20 scenariuszy zajęć – na każdy dzień miesiąca, dodatkowo materiał ten uzupełniamy poniżej piosenkami, filmami, aby ułatwić Ci zorganizowanie różnorodnych i ciekawych zajęć, które ucieszą i zachęcą do zabawy Twoje przedszkolaki!

Część z naszych materiałów dostępna jest BEZPŁATNIE (wystarczy zalogować się na stronie blizejprzedszkola.pl).

Aby w pełni korzystać z przygotowanych przez nas materiałów – wypróbuj naszą usługę bliżej MAX.

 

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów?

Z pakietem bliżej MAX otrzymasz nieograniczony dostęp do scenariuszy i pomocy, filmów oraz piosenek (nie tylko zebranych przez nas), ale do całej zawartości naszego archiwum jak i NOWYCH treści!

 

 KIOSK

Temat: ZABAWKI W NASZEJ SALI

Cele edukacyjne: uświadamianie, że dobra zabawa nie musi się wiązać z nowymi lub drogimi zabawkami; zachęcanie do twórczego i nieszablonowego myślenia; rozwijanie kompetencji matematycznych.

 

Temat: JESIENNE NASTROJE

Cele edukacyjne: rozbudzanie zainteresowania otaczającymi zjawiskami; rozbudzanie zainteresowania światem przyrody.

 

Temat: A KIEDY DOROSNĘ

Cele edukacyjne: poszerzanie wiedzy na temat zawodów; wzbogacanie wiedzy o środowisku społecznym; doskonalenie umiejętności komunikacyjnych; wzbogacanie wiedzy na temat środowiska społecznego. 


Temat: MÓJ KRAJ, MOJA OJCZYZNA     

Cele edukacyjne: utrwalanie znajomości miejsca zamieszkania; kształtowanie postawy miłości do swojego kraju; zapoznanie z krajobrazem Polski i wybranymi zabytkami z wykorzystaniem mapy; zapoznanie z wybranymi faktami z historii Polski; wdrażanie do poszanowania symboli i barw narodowych; zachęcanie do aktywnego świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Subskrybując Bliżej MAX otrzymasz także 10 pobrań do pobierania dowolnych pomocy ze strony www.blizejprzedszkola.pl. Za pomocą pobrań możesz ściągnąć dowolne pomoce dydaktyczne, które wykorzystasz na zajęciach z dziećmi.

 

 PLATFORMA EDUKACYJNA

Uzupełnij swoje zajęcia o materiały filmowe, edukacyjne, które pomogą przedszkolakom zrozumieć trudniejsze zagadnienia i treści. Na platformie znajdziesz też szereg inspiracji na świetne zabawy przy muzyce. 

 MOJA PŁYTOTEKA

To serwis streamingowy, w którym znajdziesz ponad 6000 utworów muzycznych (piosenek, podkładów, audiobooków). Korzystaj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bez konieczności posiadania sprzętu z napędem CD. Sprawdź, o ile wygodniejsza będzie Twoja praca!

 

Wypróbuj bliżej MAX za darmo przez 14 dni

W ramach testów oferujemy pełny dostęp do wszystkich trzech usług: Platformy edukacyjnej, Mojej płytoteki, Kiosku.

 

SKLEP

Co w tym miesiącu polecamy z naszego sklepu?

  • Na listopadowe, coraz krótsze dni, warto zaplanować jak najwięcej aktywności muzyczno-ruchowych, które nie tylko wesprą ich całościowy rozwój, ale i stworzą przestrzeń do zagospodarowania rozpierającej dzieci energii. Idealna do tego będzie publikacja Tuptaj, przedszkolaku z Panem Miłoszem, czyli jedna z propozycji Miłosza Konarskiego, którą posiadamy w naszej ofercie.
     
  • Publikacja ta jest kontynuacją serii albumów z cyklu Tuptaj... (Tuptaj, maluszkuTuptaj, średniaczku i Tuptaj, starszaku), które wśród nauczycieli (a zarazem i dzieci) cieszyły się tak dużą popularnością, że gdyby w regulaminie przyznawania tytułu Złota płyta przewidziano kategorię „edukacja”, to dwa z trzech tych albumów zasłużyłyby już dawno na tę nagrodę. Na publikację składają się: płyta CD 1 z kompletnymi, przeprowadzonymi zajęciami, ujętymi w formę audio; płyta CD 2 zawierająca poszczególne zabawy z każdego poziomu, bez instrukcji słownej dotyczącej sposobu ich wykonania (ewentualnie z pojedynczymi komentarzami – tam, gdzie to absolutnie konieczne); książeczka, w której zamieszczono konspekty zajęć nagranych na płytę.

           Zachęcamy do posłuchania fragmentów nagrań, a także do obejrzenia filmu prezentującego zabawę w klimacie rycerskim pochodzącą z tej publikacji.

  • Przypominamy także, że w ostatnim czasie ukazała się kolejna nowość autorstwa Miłosza Konarskiego. Jest ona przeznaczona do realizacji podczas zajęć porannych, ale także w innych częściach dnia, gdy chcemy zapewnić dzieciom sporą porcję kontrolowanego ruchu. Mowa oczywiście o publikacji Gimnastyka z Panem Miłoszem! Wszystkich, którzy jeszcze nie znają jej zawartości i założeń, zapraszamy do odwiedzenia strony tego produktu, a tam – do przeczytania jej fragmentu i wysłuchania skrótów nagrań.

 

  • Mówi się, że nie ma złej pogody – jest tylko niewłaściwe ubranie. W ubiorze dopasowanym do warunków atmosferycznych warto więc wybyć w plener i zaprosić dzieci do udziału w zabawach pochodzących z publikacji autorstwa Katarzyny Klimek-Michno i Doroty Smoleń Przedszkolaki na świeżym powietrzu. Oto jedna z propozycji zaczerpnięta z tego zbioru – nada się idealnie na umiarkowanie bezdeszczowy dzień, a do jej realizacji przydadzą się materiały przyrodnicze zgromadzone w poprzednich jesiennych miesiącach:

    Leśne zwierzątka zbierają zapasy na zimę
    (Katarzyna Klimek-Michno, Dorota Smoleń)

    W tej propozycji dzieci wyobrażają sobie, że są leśnymi zwierzętami przygotowującymi się do zimy. Zabawa odbywa się w parku lub na polanie w lesie.

    Ich zadaniem jest posiadanie jak największych zapasów szyszek, żołędzi, kasztanów, liści – zdobywają je wtedy, kiedy prawidłowo wykonają poszczególne zadania. Nauczyciel przygotowuje na kartkach wskazówki (czyli fiszki ze strzałkami – do naprowadzenia na miejsce, w którym ukryte są kartoniki z zadaniami) oraz różne zadania do wykonania. Dzieci działają w niewielkich zespołach (każdy zespół pod opieką osoby dorosłej), wspólnie wykonują poszczególne aktywności – np. pokonują tor przeszkód, odpowiadają na pytania dotyczące życia zwierząt, rozwiązują zagadki, śpiewają piosenki o lesie i wymyślają kroki leśnego tańca. W zależności od danego zadania po jego wykonaniu nauczyciel wręcza drużynie określoną liczbę żołędzi, kasztanów i szyszek. Wskazówka: Gry terenowe cieszą się dużą popularnością wśród dzieci w każdym wieku. Dlatego warto zachęcać je do udziału w nich, ale także do wymyślania własnych scenariuszy gier. Dorośli powinni zadbać o to, aby cele gry miały zarówno znaczenie rozwojowe, emocjonalno-społeczne, jak i edukacyjne – np. wzmacnianie motoryki, rozwijanie umiejętności współpracy, poznanie różnych gatunków zwierząt leśnych.

     
  • A będąc już w temacie pogody – warto sięgnąć po wyciszającą piosenkę Deszczyk (tu posłuchasz m. in. jej fragmentu) z publikacji Mruczący kotek autorstwa Joanny Węglarz i Marii Zofii Tomaszewskiej. Zbiór ten został stworzony, aby pomóc dzieciom w nauce relaksowania się i odpoczynku przy zastosowaniu Pięciostopniowej Metody Relaksacji Joanny Węglarz. Wszyscy odczujecie dzięki niej ulgę w trakcie intensywnego dnia w przedszkolu! Oto zabawa, która inspirowana jest ww. piosenką:

    Zaklinacze deszczu
    (Joanna Węglarz, Maria Zofia Tomaszewska)

    Pomoce: Kij deszczowy. Najłatwiej jest wykonać taki kij przez ponabijanie niewielkich gwoździków dookoła kartonowej tuby tak, aby ich ostrza znalazły się w jej wnętrzu. Może być to np. rolka po ręczniku papierowym wykonana z grubej tektury. Jeden z wylotów rolki zakrywamy folią spożywczą, którą mocujemy solidnie przy użyciu taśmy klejącej. Wnętrze powstałej w ten sposób tuby wypełniamy ryżem, kaszą lub drobnym grochem do 1/3 jej wysokości. Następnie zaklejamy drugi wylot.

    Przebieg: Nauczyciel (w kolejnych powtórzeniach zabawy chętne dziecko) trzyma w dłoniach kij deszczowy. Przesypuje znajdujące się w nim ziarna. Dzieci zamieniają się w Indian, którzy chcą przywołać deszcz. Do zabawy jako tło można wykorzystać dowolny wesoły, ale niezbyt skoczny, utwór instrumentalny. Taniec zaklinaczy deszczu rozpoczyna się od swobodnego poruszania się po dywanie do dźwięków wydawanych przez kij deszczowy. Następnie należy wykonywać pokłony z wymachami lewą ręką w gorę i w dół; skłonom towarzyszą indiańskie odgłosy (przedłużone wydechy na głosce u z szybkim zakrywaniem i odsłanianiem ust prawą dłonią).

 

Szkolenia:

Na jesień z pewnością przydadzą się propozycje Elizy Szeligi-Kraus ze szkolenia online „Pomysłowy kuferek – jesień/zima”. 

 

 

 

Jedyne takie TRIO: Pani Zuzia - Pani Monia - Pan Miłosz. Praktyczna i teoretyczna baza rozwiązań do pracy w przedszkolu 

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!