STOP agresji! Ruch, rytm, taniec i muzyka jako metoda odreagowania napięć psychoruchowych

zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

1. Reagowanie na przejawy złości, agresji czy przemocy stosowne wobec każdego człowieka.
  2. Wzmocnienie pozytywnych postaw, zwiększenie wrażliwości na krzywdę innych, rozwijanie postaw dezaprobaty wobec sprawców przemocy.
  3. Budowanie świata wolnego od przemocy, świata bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój.
  4. Nabycie umiejętności nazywania emocji, zyskanie poczucia wpływu, wiedzy, że niepoprawne zachowanie wiąże się z konsekwencjami.
  5. Poznanie szerokiego wahlarza technik (ćwiczenia, zabawy, muzyka, tańce) radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz technik wyciszającyh.

Warsztat pokazuje jak reagować na agresję, następnie przekazuje szereg niekonwencjonalnych metod radzenia sobie z trudnymi emocjami i ich wyciszenia.

Przebieg szkolenia

I. Część teoretyczna

1. Klasyfikacja form agresji i przemocy.
  2. Psychologiczny portret ofiary i agresora.
  3. Zasady reagowania na agresję.

II. Część praktyczna

1. Poznanie technik: zabaw, ćwiczeń i tańców służących rozwiązywaniu konfliktów, radzeniu sobie z zachowaniami agresywnymi, wyciszeniu.
  2. Metodyczny podział ćwiczeń:
  • dostrzeganie i wyrażanie agresywnych uczuć,
  • rozpoznawanie elementów wyzwalających złość i agresję,
  • lepsze zrozumienie siebie samego i innych ludzi,
  • opanowanie agresji i wściekłości, a także ich przezwyciężanie,
  • budowanie poczucia wartości samego siebie i silnej tożsamości,
  • nawiązywanie nieagresywnych kontaktów,
  • ćwiczenia wyciszające i relaksacyjne.

Dodatkowe informacje

Materiały dydaktyczne zapewnione przed edukatora: streszczenie części teoretycznej oraz opis przebiegu warsztatów z miejscem na notatki.

Forma szkolenia: warsztat.

Wymagane środki dydaktyczne: nagłośnienie umożliwiające podłączenie telefonu, kartki A4, duże arkusze papieru, kredki, flamastry.

UWAGA: Obowiązuje wygodny strój i zmienne obuwie sportowe.

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3