Aktywność twórcza i odtwórcza dzieci w wieku wczesnoszkolnym w działaniach muzyczno-ruchowych opartych o ideę Carla Orffa

Edukator: Piotr Kaja
zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

(Priorytety MEN na rok szkolny 2023/24)

Warsztat ma na celu ukazanie idei Carla Orffa w działaniach muzyczno-ruchowych, opartych na aktywności twórczej i odtwórczej dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Część prezentowanych rozwiązań powstała na bazie doświadczeń Autora z dziećmi sześcioletnimi i siedmioletnimi. Autor na szkoleniu pokazuje przede wszystkim przykłady różnorodnych rozwiązań metodycznych, opartych na pracy z dziećmi w przedszkolu i szkole. Do spopularyzowania idei Carla Orffa i głębszego zainteresowania tą tematyką, Autor posiłkuje się również pomysłami i metodycznymi rozwiązaniami innych znakomitych osobistości związanych z ideą/metodą oraz Instytutem C. Orffa w Salzburgu. Do grona osób, które miały wpływ na głębsze zainteresowanie Autora tą tematyką oraz powstanie omawianej formy szkoleniowej, należą m.in. Wolfgang Hartmann, Insuk Lee, Soili Perkiö, Lenka Pospíšilová.

Po szkoleniu uczestnik będzie rozumiał sens twórczego obcowania dzieci z muzyką według idei Carla Orffa oraz będzie posiadał elementarne umiejętności stosowania różnorodnych zadań twórczych i odtwórczych stymulujących prawidłowy rozwój procesów poznawczych dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Przebieg szkolenia

Program ramowy:

• Słowa, gesty i ruchy dziecka, a język muzyczny;
  • Zabawy i ćwiczenia z rytmem – twórczość spontaniczna i kierowana;
  • Wspomaganie procesu twórczego;
  • Muzykowanie indywidualnie i zespołowo;
  • Twórcze zabawy z dźwiękiem i efektami akustycznymi.

Dodatkowe informacje

Materiały dla uczestników: skrypt warsztatowy dla każdego uczestnika szkolenia w wersji papierowej (nuty, teksty) + materiał audio (mp3) i multimedia do pobrania ze strony internetowej.

Uwaga: Uczestnicy powinni być przygotowani do zajęć ruchowych (odpowiednia odzież i obuwie).

*Dostęp do materiałów i narzędzi uzupełniających szkolenie po przeprowadzonych zajęciach stacjonarnych udostępniany indywidualnie tylko dla uczestników szkolenia.

Warunki uczestnictwa

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia. Stacjonarna sesja jednodniowa w sobotę.

Grupa maksymalnie do 35 osób (w zależności od możliwości lokalowych)

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3