Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Dzieciaki Grzeczniaki: Spacer. Gra edukacyjna – puzzle
search
  • Dzieciaki Grzeczniaki: Spacer. Gra edukacyjna – puzzle
  • Dzieciaki Grzeczniaki: Spacer. Gra edukacyjna – puzzle

Dzieciaki Grzeczniaki: Spacer. Gra edukacyjna – puzzle

(0)
34,00 zł
Kupując ten produkt możesz zebrać 34 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Dzieciaki Grzeczniaki: Spacer. Gra edukacyjna – puzzle

Dzieciaki Grzeczniaki: Spacer. Gra edukacyjna – puzzle

    lub Anuluj

Produkt Partnera BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Opis pochodzi od Partnera. 

***

Dzieciaki GrzeczniakiSpacer to prosta, a jednocześnie atrakcyjna gra edukacyjna. Gry z tej serii mogą być wykorzystywane przez rodziców do zabaw w domu, jak również przez pedagogów i psychologów jako narzędzie edukacyjno-terapeutyczne w przedszkolu, szkole, świetlicy, placówce wychowawczej. Gry te służą rozwijaniu i wzmacnianiu umiejętności społecznych. 

Dzieciaki Grzeczniaki. Spacer oparte są na układaniu 60-elementowych puzzli, które po złożeniu tworzą serię scenek znanych dzieciom z codziennego życia. Układając puzzle, dziecko w trakcie zabawy dowiaduje się, jakie zachowania są właściwe i poprawne. Ćwiczy także umiejętność koncentracji uwagi i współpracy z innymi graczami.

Ułożone obrazki mogą stanowić punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat właściwych zachowań w domu i różnych miejscach publicznych, w trakcie zabaw z rówieśnikami oraz w kontakcie z osobami dorosłymi.

Założeniem serii jest przekazywanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowania. Forma gry sprzyja łatwiejszemu ich przyswajaniu, a bohaterowie barwnych ilustracji, które ukazują sytuacje znane dzieciom z dnia codziennego, są postaciami, z którymi dziecko łatwo może się utożsamić. Dzięki temu przedstawione wzorce zachowań na długo zostają w pamięci małych graczy.

W pudełku znajduje się:
- 60 puzzli,
- bawełniany woreczek do ich przechowywania,
- instrukcja zawierająca propozycje zabaw z wykorzystaniem ułożonych obrazków.

Dzieciaki Grzeczniaki. Spacer przedstawiają następujące scenki:
- idziemy obok mamy albo taty po chodniku,
- pozdrawiamy znajome osoby,
- przechodzimy przez jezdnię w wyznaczonych miejscach,
- wrzucamy śmieci do kosza,
- dbamy o zwierzęta,
- dbamy o rośliny.

Po połączeniu wszystkich elementów ilustracji w jedną dużą planszę, warto razem z dziećmi omówić sytuacje przedstawione na obrazkach. Możemy też zaproponować dzieciom inne zabawy związane z kształtowaniem poprawnych i kulturalnych zachowań podczas spaceru; przykłady takich zabaw znajdują się w instrukcji.

Autorką pomysłu serii jest Joanna Grych, psycholog i pedagog pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocjonalnymi, autyzmem, zespołem Aspergera; prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w zakresie usprawniania umiejętności poznawczych oraz społecznych.

Grupa wiekowa
4-latki
5-latki
Indeks
W2734

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię