(0)
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Produkt Partnera BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Opis pochodzi od Partnera.

***

Mozaika 40-elementowa to zabawka edukacyjna, terapeutyczna i kreatywna przeznaczona dla dzieci i dorosłych w wieku od 3 do 100 lat. Mozaika doskonale rozwija kreatywność, jak również twórcze umiejętności. Z jej klocków można komponować wiele wzorów, zróżnicowanych pod względem liczby, kształtu, koloru, jak również rodzaju użytych elementów.

Mozaika służy doskonaleniu takich cech, jak:
- koncentracja,
- analiza i synteza wzrokowa,
- twórcze myślenie,
- tworzenie logicznych struktur i kombinacji.

W zabawie z Mozaiką podstawową wartość stanowi obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem, jak również możliwość obrysowywania i odwzorowywania. Pomoc ta może być wykorzystywana jako materiał wspomagający na zajęciach w szkole i przedszkolu, jak również jako narzędzie diagnostyczne i terapeutyczne w gabinetach i poradniach pedagogiczno-psychologicznych. Sprawdzi się jako niezwykle uniwersalna zabawka we wszelkich zorganizowanych i swobodnych zabawach domowych, jak również świetlicowych. Sprawdzi się także w edukacji domowej. Może być znakomitym upominkiem dla każdego dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Mozaika 40-elementowa to 40 drewnianych klocków (trójkątów i rombów) w kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim, żółtym i pomarańczowym.

Do kompletu dołączono książeczkę na spirali z serią 48 wzorów do ułożenia o wzrastającym stopniu trudności i z przemyślaną kombinacją kolorów. Klocki i książeczka z wzorami znajdują się w wygodnym drewnianym pudełku, które ułatwia porządkowanie i przechowywanie wszystkich elementów.

Przykładowe zabawy:

1. Wyszukiwanie figur i form (gra). Każde dziecko otrzymuje komplet klocków i kartkę z wzorem do ułożenia. Po ułożeniu wzorów dzieci odnajdują w nich jak najwięcej figur geometrycznych lub innych form, które następnie nazywają. Zwycięża dziecko, które odszukało i opisało najwięcej figur.
  2. Poprawianie wzorów. Dziecko otrzymuje kartkę z błędnie narysowanym wzorem. Zadanie polega na odtworzeniu poprawnego wzoru i wyeliminowaniu występujących w nim błędów.
  3. Rozbudowywanie wzorów. Dziecko otrzymuje kartkę z wzorem, który następnie musi rozbudować i opowiedzieć o nim.
  4. Dokańczanie wzorów. Dziecko otrzymuje kartkę z fragmentem wzoru. Zadanie polega na dokończeniu wzoru i uzasadnieniu swojego wyboru.
Indeks
W2697