Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Piękna nasza Polska cała

42,00 zł

Zbiór scenariuszy zajęć i uroczystości o charakterze patriotycznym dla dzieci w wieku przedszkolnym

Książka z 2 płytami CD, zestawem pomocy dydaktycznych i mapą konturową Polski

Od Wydawcy Spis treści

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Piękna nasza Polska cała

Piękna nasza Polska cała

    lub Anuluj

W skład publikacji wchodzi książka ze scenariuszami zajęć i uroczystości o charakterze patriotycznym przeznaczonymi dla dzieci w wieku przedszkolnym, oraz dołączone do niej:

 • 2 płyty Audio-CD zawierające 20 pieśni i piosenek oraz podkłady muzyczne do nich (w tym „Hymn Polski” i 7 tradycyjnych pieśni patriotycznych oraz 12 piosenek o charakterze patriotycznym napisanych specjalnie dla dzieci), a także nagranie hejnału mariackiego;
 • 24 karty A4 z kolorowymi pomocami dydaktycznymi niezbędnymi do przeprowadzenia opisanych zajęć – zapakowane w estetyczną teczkę;
 • konturowa mapa Polski formatu B1–.

Publikacja powstała w oparciu o materiały stworzone na potrzeby Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt zgromadził wokół siebie wielu ludzi, którzy chcieli pokazać, że patriotyzm jest nie tylko wartościową ideą, ale także realnym doświadczeniem możliwym do przeżycia już nawet przez najmłodszych – dzieci w wieku przedszkolnym. Ludzie ci stworzyli myśl, którą następnie „podchwyciło” wielu nauczycieli i wychowawców z placówek różnego typu. Ta myśl zaczęła się rozszerzać i przynosić zaskakujące rezultaty – w postaci materiałów związanych z pojęciem patriotyzmu, spływających do osób koordynujących projekt. Materiały te pokazują, jak realnie rozumiany jest patriotyzm i jak wiele ma kolorów.

W książce znajduje się 12 scenariuszy uroczystości i inscenizacji z okazji polskich świąt narodowych, 7 scenariuszy zajęć różnych (w tym zajęć otwartych z udziałem rodziców, zawodów sportowych, a nawet turnieju patriotycznego) oraz 32 wiersze o tematyce patriotycznej, a także teksty piosenek i pieśni patriotycznych występujących w scenariuszach. 

Wśród scenariuszy uroczystości znajdują się te potrzebne do zorganizowania występu listopadowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości, akademii majowej – z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r., a także uniwersalne inscenizacje o szeroko rozumianej tematyce patriotycznej (traktujące o domu rodzinnym czy małych ojczyznach).

Scenariusze uroczystości zostały podzielone na trzy kategorie dostosowane do wieku dzieci: dla dzieci 3-4-letnich, dla dzieci 4-5-letnich oraz dla dzieci 5-6-letnich. Każdy scenariusz zawiera umieszczony na początku opis dekoracji, strojów i rekwizytów, a także spis występujących postaci (przy czym należy pamiętać, że poszczególne kwestie mogą być modyfikowane – rozdzielane pomiędzy większą liczbę dzieci lub łączone – zgodnie z liczbą dostępnych aktorów, zamysłem nauczyciela oraz możliwościami dzieci z danej grupy).

Autorkami propozycji ujętych w publikacji są: Anna Bomba, Monika Bącik, Agnieszka Besser-Krysiak, Agnieszka Bugajska, Agata Dziechciarczyk, Małgorzata Glapa, Katarzyna Jaworska, Dorota Kluska, Joanna Łoziak, Kamila Łyżwińska-Grubecka, Magdalena Siwiorek, Agnieszka Skalska, Karolina Skonieczka, Monika Smułka, Marzena Wacowska-Chałoń, Anna Zielińska.

 1. Piękna nasza Polska cała
 2. Jestem Polakiem
 3. Ważna data
 4. Nasz dom
 5. Moja Polska
 6. W domu
 7. Barwy Ojczyzny
 8. Niepodległy kraj
   
 9. Polska to nasz dom
 10. Zwiedzaj Polskę
 11. Za to cię kocham, Polsko
 12. Rodzinny kraj
 13. Do wolności 
 14. Ostatni mazur 
 15. Pierwsza kadrowa
 16. Płynie Wisła, płynie
   
 17. Witaj, majowa jutrzenko
 18. Wojenko, wojenko... 
 19. Rota 
 20. Hymn Polski 

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
patriotyczne
Aranżacje
Jakub Kozub
Jerzy Zając
Miłosz Konarski
Wojciech Gąsior
Muzyka
Gabriela Gąsior
Jerzy Zając
Ludmiła Fabiszewska
Miłosz Konarski
Słowa
Agnieszka Frączek
Dorota Kluska
Ludmiła Fabiszewska
Magdalena Nowak
ISBN
978-83-65915-64-1
Rok wydania
2020
Liczba stron
160
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-64-1

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Świetna publikacja. Bardzo przydatna w pracy z dziećmi, młodszymi i starszymi.

Oceń 

Świetnie. Przyda mi się w 100%.

Oceń 

Ja również mam..Jestem zachwycona i polecam wszystkim .Dziękuję serdecznie za cudowną publikację, jesteście WSPANIALI BP

Oceń 

Piękna Nasza Polska Cała.Jestem zachwycona, tyle inspiracji, pomysłowych scenariuszy, w prostym przekazie, dzieci mogą poznać historię, tradycje... naszej Ojczyzny.

Napisz swoją opinię