więcej informacji: Katarzyna Halik, tel. 12 631 04 10 wew. 107 (w godz. 8:00-15:00)

O projekcie

Zapraszamy do udziału w projekcie #20minutdlaMATEMATYKI – edukacja matematyczna w domu i w przedszkolu, którego Autorką i Organizatorką jest Zuzanna Jastrzębska-Krajewska.

Głównym celem projektu jest realizacja Dziecięcej Matematyki® autorstwa prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej w grupie przedszkolnej zgodnie z założeniami koncepcji oraz, co równie ważne, angażowanie i inspirowanie rodziców przedszkolaków do codziennej aktywności matematycznej z wykorzystaniem sytuacji życiowych.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, który jest pierwszym nauczycielem matematyki, powinien być drogowskazem rodzica. Jeśli zbudujemy solidny fundament podstawowych pojęć matematycznych i będziemy pozwalać przedszkolakom „dotykać” matematyki, bawić się nią, będą one lepiej radziły sobie zarówno w edukacji szkolnej, jak i w życiu – wykazując się zaradnością życiową.

Dowiedz się więcej i dołącz do projektu

Zuzanna Jastrzębska-Krajewska

Z wykształcenia terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego. Skończyła I edycję studiów podyplomowych „Matematycznie uzdolnione dzieci: diagnoza, wspieranie rozwoju i edukacja” na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Pedagogiki Małego Dziecka na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Doktorantka prof. dr hab. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Od kilku lat związana jest z Przedszkolem Szesnastka im. Ireny Kwintowej w Olsztynie, gdzie prowadzi zajęcia z wykorzystaniem elementów integracji sensorycznej w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. W mediach społecznościowych znana nauczycielom i rodzicom jako Pani Zuzia.

Materiały

Na łamach miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA ukazały się materiały związane z projektem:

2024/2025