Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1371.61 kb
Id: 8798

Zawiadomienie o popełnieniu przez nauczyciela czynu naruszającego prawa i dobro dziecka

Dariusz Skrzyński   Luty 2020

"(...) Z dniem 1 września 2019 r. weszły w życie przepisy modyfikujące odpowiedzialność dyscyplinarną nauczycieli w zakresie czynów naruszających prawa i dobro dziecka. W szczególności nałożono na dyrektorów (a w stosunku do dyrektorów – na organy pro- wadzące przedszkola) obowiązek z... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

prawoprawo oświatowenauczycieldyrektorprawa dziecka

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Luty 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Z dniem 1 września 2019 r. weszły w życie przepisy modyfikujące odpowiedzialność dyscyplinarną nauczycieli w zakresie czynów naruszających prawa i dobro dziecka. W szczególności nałożono na dyrektorów (a w stosunku do dyrektorów – na organy pro- wadzące przedszkola) obowiązek zgłoszenia rzecznikowi dyscyplinarnemu każdego przypadku naruszenia przez nauczyciela prawa lub dobra dziecka. Przepis art. 75 Karty Nauczyciela został uzupełniony o zapis ust. 2a, zgodnie z którym kar porządkowych nie wymierza się za popełnienie czynu naruszającego prawo i dobro dziecka. O popełnieniu przez nauczyciela czynu naruszającego prawa i dobro dziecka dyrektor, a w przypadku popełnienia takiego czynu przez dyrektora przedszkola – organ prowadzący, zawiadamia rzecznika dyscyplinarnego, nie później niż w ciągu trzech dni roboczych od dnia powzięcia wiadomości o popełnieniu czynu. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz