Wspomaganie dzieci w skupianiu uwagi oraz nauczycieli i rodziców w radzeniu sobie z niepożądanymi zachowaniami najmłodszych

Termin: 27/08/2024
Cena: 359.00 zł/os
co zawiera cena?

Liczba zgłaszanych uczestników
wolnych miejsc: 27
pytania 12 631 04 10 wew. 103

Otwarte

typ szkolenia

miasto

godzin dydaktycznych

maks. ilość uczestników

Cel szkolenia

• Zapoznanie nauczycieli z różnymi sposobami wspomagania dzieci w umiejętności skupiania uwagi i zapamiętywania poprzez zabawy dydaktyczne, sytuacje edukacyjne, zajęcia indywidualne, zespołowe i prowadzone z całą grupą.
  • Zaznajomienie nauczycieli z niepożądanymi zachowaniami dzieci i sposobami radzenia sobie z nimi w trudnych sytuacjach. Porady dla nauczycieli i rodziców.

Czego dowiesz się podczas szkolenia

1. Zapoznasz się z hipotetycznym modelem zapamiętywania i czynnikami sprzyjającymi zapamiętywaniu jak i czynnikami sprzyjającymi zapominaniu.

2. Wzbogacisz swój warsztat  o zabawy, zajęcia, sytuacje edukacyjne, dzięki którym będziesz potrafił  przyzwyczajać dzieci  do skupiania uwagi w różnych sytuacjach nie tylko edukacyjnych.

3. Poznasz sposoby rozszerzania pojemności pamięci  i odtwarzania treści poprzez ćwiczenia, zabawy i zajęcia.

4. Będziesz rozpoznawać niepożądane zachowania dzieci  i wiedzieć jak sobie z nimi radzić.

5. Zostaniesz wyposażony we wskazówki do rozmów z rodzicami, dzięki którym łatwiej będzie wychować mądre i odpowiedzialne dziecko.

6. Poznasz sposoby kształtowania dobrych relacji z rodzicami.

Przebieg szkolenia

1.  Poznanie  ważniejszych prawidłowości niezbędnych przy wspomaganiu dzieci w skupianiu uwagi i zapamiętywaniu:

• przykładowe rozwiązania metodyczne pomagające dzieciom w skupieniu uwagi i zapamiętywaniu wierszy, piosenek, ludzi, szeregów (liczbowych, dźwięków, czynności, rzeczy);
  • zabawy i zajęcia pomagające dzieciom w organizowaniu pola spostrzeżeniowego poprzez skupianie uwagi na kartce w książce;
  • zajęcia i sytuacje edukacyjne pomagające dzieciom w skupianiu uwagi i rozumieniu tego, co mówi dorosły.

2. Wskazówki dla nauczycieli pomocne w prowadzeniu rozmów z rodzicami o sytuacjach trudnych takich jak: negacja, bunt, histeria, złość, brak uprzejmości, marudzenie;

• lista zasad, o których należy pamiętać w postępowaniu z dzieckiem;
  • wykaz obowiązków domowych pomocnych w wychowaniu odpowiedzialnego dziecka.
  • poznanie sposobów kształtowania dobrych relacji z rodzicami.

Miejsce szkolenia zostanie podane w późniejszym terminie.

Termin: Warszawa, 27 sierpnia 2024 r., (wtorek), godz. 9:00-17:00

Materiały dydaktyczne zapewnione przed edukatora:

Artykuły Ewy Zielińskiej:

• Krótkie rozważania na temat agresji
  • O koncentracji uwagi u dzieci
  • O skutecznym porozumiewaniu się z rodzicami
  • Zasady postępowania z dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo

Forma szkolenia: Wykład połączony z warsztatem.

Szkolenie może zostać odwołane przez organizatora - w przypadku gdy zbierze się zbyt mała liczba chętnych uczestników.

Warunki uczestnictwa

1. Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu: wypełnienie formularza on-line do 17 sierpnia 2024 r. lub do wyczerpania miejsc.
  2. Dokonanie wpłaty 359 zł/os na podstawie otrzymanej faktury pro-formy (faktura pro-forma zostaje wystawiona na podstawie otrzymanego zgłoszenia) lub dokonanie przedpłaty na konto.

Adresaci szkolenia

CEBP 24.12 Sp. z o.o.