Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Skuteczne prowadzenie narad i zebrań

Monika Urbańska  
Maj 2011

Wykorzystanie czasu jest jednym z ważniejszych i niestety coraz trudniejszych zadań w życiu każdego człowieka. Otaczająca rzeczywistość zmusza nas do realizacji wielu zadań w krótkim czasie. Sukces zależy od jakości działania, a jakość jest w dużym stopniu powiązana z dobrą organizacją czasu.... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 487.51 kb
Stron: 2
Id: 908

Zobacz również

dyrektor
menadżer
zebranie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
dyrektor
menadżer
zebranie


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Maj 2011

Wykorzystanie czasu jest jednym z ważniejszych i niestety coraz trudniejszych zadań w życiu każdego człowieka. Otaczająca rzeczywistość zmusza nas do realizacji wielu zadań w krótkim czasie. Sukces zależy od jakości działania, a jakość jest w dużym stopniu powiązana z dobrą organizacją czasu. Marnotrawstwo czasu – dobra nieodnawialnego – jest bardzo duże, co oznacza, że nie umiemy planować i organizować swojej pracy. Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, gdy zabieramy cenny czas naszym pracownikom. Kiedy? Na spotkaniach, naradach, zebraniach czy podczas zwykłych pogawędek.


W artykule przedstawiono założenia metody Getting Things Done, której zastosowanie może być pomocne w opanowaniu umiejętności zarządzania sobą i innymi. Autorka zaprezentowała także konkretne wskazówki, których zastosowanie sprawi, że zebranie z nauczycielami i pozostałymi pracownikami nie będzie źródłem straty czasu.
 

Wzory pism:

(Tyler, 2004, opracowanie własne Autorki)