Kiosk

Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Skuteczne prowadzenie narad i zebrań

Monika Urbańska   Maj 2011

Pobierz

Więcej z tego numeru

Maj 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Wykorzystanie czasu jest jednym z ważniejszych i niestety coraz trudniejszych zadań w życiu każdego człowieka. Otaczająca rzeczywistość zmusza nas do realizacji wielu zadań w krótkim czasie. Sukces zależy od jakości działania, a jakość jest w dużym stopniu powiązana z dobrą organizacją czasu. Marnotrawstwo czasu – dobra nieodnawialnego – jest bardzo duże, co oznacza, że nie umiemy planować i organizować swojej pracy. Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, gdy zabieramy cenny czas naszym pracownikom. Kiedy? Na spotkaniach, naradach, zebraniach czy podczas zwykłych pogawędek.

W artykule przedstawiono założenia metody Getting Things Done, której zastosowanie może być pomocne w opanowaniu umiejętności zarządzania sobą i innymi. Autorka zaprezentowała także konkretne wskazówki, których zastosowanie sprawi, że zebranie z nauczycielami i pozostałymi pracownikami nie będzie źródłem straty czasu.

Wzory pism:

(Tyler, 2004, opracowanie własne Autorki)

Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka