Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Pedagogika pozytywna, czyli jak odnaleźć supermoce

Kamila Witerska   Maj 2019

"Ciesząca się obecnie coraz większą popularnością pedagogika pozytywna rodzi się na gruncie psychologii pozytywnej, która powstała już dwadzieścia lat temu, kiedy to w 1998 roku podczas zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego APA Martin Seligman, jego ówczesny przewodniczący, wezwał człon... więcej


Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dziecko zdolnepedagogizacjapedagogizacja rodzicówpsychologiapedagogika pozytywna

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Maj 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Ciesząca się obecnie coraz większą popularnością pedagogika pozytywna rodzi się na gruncie psychologii pozytywnej, która powstała już dwadzieścia lat temu, kiedy to w 1998 roku podczas zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego APA Martin Seligman, jego ówczesny przewodniczący, wezwał członków APA do „reorientacji psychologii z ludzkich słabości na ludzką siłę” (...). Psychologia pozytywna pojawiła się jako reakcja na psychologię negatywną, dominującą w XX wieku, w której przeważała tematyka zaburzeń i chorób psychicznych, uprzedzeń czy zachowań agresywnych (...). Przedmiotem zainteresowania psychologii pozytywnej stało się dobre życie (...), a przede wszystkim dwie postacie dobrego życia – szczęście i życie w sposób wartościowy. Tworząca się obecnie pedagogika pozytywna, idąc w ślad za psychologią, jako główny przedmiot swoich badań określa dobre życie oraz wychowanie i kształcenie do dobrego życia (...)."

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!