Nauczanie polisensoryczne języka angielskiego. Dryl, rytm i rym. Maskotki, pacynki, flashcards i inne gadżety - czyli skuteczne nauczanie przez działanie

zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

Cele szkolenia:

- Zrozumienie w jaki sposób uczy się dziecko, czego efektem końcowym będzie umiejętne zaproponowanie i zastosowanie różnych metod usprawniających skuteczne uczenie się biorąc pod uwagę różnorodność kanałów/zmysłów, którymi do dziecka dociera wiedza.

- Zrozumienie jaki wpływ na rozwój psychofizyczny dzieci ma aktywność ruchowa (nauczanie przez działanie) - umiejętne zastosowanie zabaw ruchowych podczas zajęć języka angielskiego.

- Umiejętność wykorzystania rymów, rytmu i drylu, czego efektem końcowym jest skuteczne nauczanie języka angielskiego oraz efektywność nauczania w postaci poprawności językowej u dzieci przedszkolnych.

Przebieg szkolenia

1. Poznajemy się, rozgrzewka, zabawa na koncentrację.

2. "Jak uczy się dziecko" - teoria.

3. Nauczanie poprzez zmysły, nauczanie przez działanie, duża i mała motoryka - warsztat praktyczny.

4. Immersja językowa i dźwięczność języka - teoria.

5. Dryl, rytm i rym - warsztat praktyczny.

6. Jak wykorzystać pacynkę podczas zajęć, maskotki nie służą tylko do przytulania - praca w grupach.

7. Flashcards - 20 sposobów na wykorzystanie.

Dodatkowe informacje

Materiały dydaktyczne zapewnione przed edukatora: Skrypt z propozycjami kreatywnych pomysłów na: stymulowanie zmysłów  (10 zabaw polisensorycznych), działanie i ruch (10 zabaw z wykorzystaniem ruchu), rym, rytm i dryl (5 propozycji skutecznego drylu dla przedszkolaków), flashcards (20 sposobów na wykorzystanie obrazu).

Forma szkolenia: Prezentacja połączona z warsztatem praktycznym, dyskusja, praca indywidualna, praca w parach/grupach.

Wymagany sprzęt: Sala wyposażona w projektor multimedialny, odtwarzacz CD, bądź głośnik do laptopa.

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3