Inspirujące przestrzenie edukacyjne oraz zabawy rozwojowe

zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

• Rozbudzenie kreatywności i twórczego myślenia.
  • Zapoznanie się z założeniami tworzenia przestrzeni dziecka tak, by rozwijać jego twórczość, pasję, aktywność.
  • Aktywności i zabawy w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni (w tym przykłady tematycznego łączenia różnorodnych aktywności)
  • Zmiana postrzegania aktywności dziecka z nastawiania na efekt do nastawienia na proces.
  • Poznanie sposobu alternatywnej pracy z dziećmi.

Przebieg szkolenia

1. Poznanie założeń tworzenia przestrzeni dziecka tak, by była sferą najbliższego rozwoju dziecka.
  2. Przykłady tematycznego łączenia różnych aktywności dziecka.
  3. Przykłady aktywności i zabaw w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni.
  4. Trening kreatywności i twórczego myślenia. Praca warsztatowa - wypracowanie przykładowych pomysłów zorganizowania przestrzeni dziecka uwzględniając podstawę programową wychowania przdszkolnego oraz poziom rozwoju dziecka.
  5. Współpraca z rodzicami - zmiana postrzegania aktywności dziecka z nastawienia na efekt do nastawienia na proces.
  6. Omówienie pomysłów zabaw i aktywności.
  7.  Dyskusja, wymiana doświadczeń.

Przykładowe zdjęcia z pracy z dziećmi: zabawa w morze, statek, kapitana, dżunglę, plac budowy oraz wieś.

Materiały dydaktyczne zapewnione przed edukatora:

1. Rozpisane, przykłądowe aranżacje przestrzeni edukacyjnej dziecka z uwględnieniem różnorakiej aktywności dziecka oraz podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
  2. Wszystkie materiały oraz przedmioty potrzebne do aranżacji przestrzeni.
Forma szkolenia: Warsztat.

Wymagany sprzęt:

1. Dwie sale: jedna, w której można pracować, oraz druga w której będzie można doświadczać i bawić się w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni.
  2. Sala wyposażona w projektor multimedialny, laptop, kartki A4,f papier flipchartowy (6 szt.), flamastry, długopisy, szpilki, małe karteczki biurowe na wizytówki.

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

Wygodny strój oraz obuwie Uczestników szkolenia.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3