Jak wykorzystać Metodę Labana w pracy z dziećmi

Cel szkolenia

Cel szkolenia:

• Nabycie nowego narzędzia pracy;
  • Rozbudzenie kreatywności - stworzenie warunków dla wyzwolenia aktywności, inicjatywy i pomysłowości;
  • Ukazanie możliwości oddziaływania tańca, ruchu i muzyki na kreatywne działanie i myślenie;
  • Nabycie umiejętności stosowania różnorodnych form kreatywnych wspomagających rozwój umysłowy, społeczny, emocjonalny, fizyczny ucznia.

Przebieg szkolenia

Wstęp teoretyczny – 1 godzina dydaktyczna

• Postać twórcy Rudolfa Labana;
  • Teoretyczne podstawy gimnastyki twórczej i nowoczesnego tańca edukacyjnego;
  • Edukacyjny wymiar ruchu i tańca.

Ćwiczenia praktyczne /do wykorzystania w swojej pracy/ - 7 godzin dydaktycznych

• Tematyka zadań ruchowych wg Labana w formie sesji ruchowych/świadomość ciała, effort i jego elementy - przestrzeń, czas, ciężar, przepływ/;
  • Improwizacja ruchowa, ruch kreatywny;
  • Przykładowe zabawy i ćwiczenia stosowane w metodzie;
  • Wykorzystanie muzyko i artterapii w zabawach.

Dodatkowe informacje

UWAGA -  Uczestnicy warsztatu proszeni są o zabranie wygodnego stroju oraz obuwia.

Aleksandra Kozendra Metody Labana uczyła się między innymi u: dr Joan Laage, Peggy Hackney, Elisabet Rosen, Agnieszki Sokołowskiej, Katarzyny Dańskiej, Zuzanny Pędzich.

Po szkoleniu każdy Uczestnik otrzymuje Zaświadczenie uczestnictwa w formie doskonalenia zawodowego. Nie jest to kurs certyfikujący.

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3