Polecamy [LIVE] Dlaczego RUCH + MUZYKA = MATEMATYKA? dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska (Pani Zuzia)

11 miesięcy temu LIVE

Premiera drugiej części publikacji Ruch + Muzyka = Matematyka autorstwa dr Zuzanny Jastrzębskiej-Krajewskiej (Pani Zuzia) z fantastyczną muzyką Miłosza Konarskiego (Pan Miłosz)!

Po pierwszej części publikacji przekonaliśmy się, że to... absolutna nowość w podejściu do edukacji matematycznej dzieci! Autorka udowodniła w niej, że matematyka i muzyka są jak siostry, a odpowiednio zaprojektowane działania przy muzyce wspomagają dzieci w zrozumieniu i utrwalaniu pojęć matematycznych.

Zarówno poprzednia, jak i obecna część powstały na gruncie Dziecięcej matematyki®, której autorką jest prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, a także bogatych doświadczeń Pani Zuzi. Istotę tej części ponownie stanowią piosenki i zabawy muzyczno-ruchowe, których celem jest efektywniejsza edukacja matematyczna dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Największym motorem napędowym do powstania drugiej części stały się setki wiadomości od Czytelników informujących nas, że nie tylko dzieci mają wielką radość z uczestniczenia w zabawach wymyślonych i opracowanych przez Autorkę, ale także dorośli zauważają, że opisane pomysły skutecznie wpływają na rozwój wielu umiejętności u ich podopiecznych, szczególnie z obszaru rozwoju kompetencji matematycznych.

Podczas spotkania LIVE Autorka opowie m.in. o związkach edukacji matematycznej z muzyką oraz o wpływie muzyki na rozwój psychoruchowy dzieci, a przede wszystkim przedstawi kilka zabaw oraz piosenki opracowane specjalnie na potrzeby efektywnej edukacji w obszarach edukacji matematycznej i muzycznej.

[LIVE] PREMIERA - Pani Zuzia - Zuzanna Jastrzębska-Krajewska
RUCH + MUZYKA = MATEMATYKA

KIEDY?
11 maja 2023 (czwartek), godz. 20.00 - 21.00
GDZIE?
Facebookowa strona BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Wydarzenie BEZPŁATNE, nie ma potrzeby rejestracji.

Kliknij „Wezmę udział” w wydarzeniu, by nie zapomnieć o spotkaniu!

Dla chętnych będzie możliwość zakupienia zaświadczenia o udziale w spotkaniu w wersji elektronicznej. Link do zaświadczenia zostanie podany podczas transmisji.

Publikacje możesz kupić tu:
Ruch + muzyka = matematyka
CZĘŚĆ 1
CZĘŚĆ 2 (premiera sprzedaży 11 maja)

__
dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska – doktor nauk społecznych, w sieci znana jest odbiorcom jako @pani__zuzia, autorka projektu #20minutdlaMATEMATYKI. Terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, pedagog specjalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel rytmiki. Skończyła studia ze wspomagania zadatków uzdolnień matematycznych. Ukończyła I i II stopień szkoły muzycznej. Głównymi nurtami jej działalności jest edukacja matematyczna z wykorzystaniem metody Dziecięcej Matematyki® oraz edukacja muzyczna.