5.00 (1)

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Propozycje zajęć w formie zabaw, prezentacji i aktywności dydaktycznych – z piosenkami w streamingu i pomocami w formie multimediów

***

Książka Przedszkolak zwiedza świat została wydana jako e-book z dostępem do piosenek w streamingu oraz zdigitalizowanych pomocy dydaktycznych przeznaczonych do wyświetlania podczas zajęć na tablicy multimedialnej czy z wykorzystaniem rzutnika (lub ewentualnie  na ekranie monitora czy laptopa). Forma ta, oprócz niepodważalnych walorów ekologicznych, pozwala w pełni wykorzystać dostępną współcześnie technologię, co byłoby niemożliwe w przypadku wydania książki w formie drukowanej.

Od wydawcy Od Autorek Spis treści

Jak działa nasz e-book?

Zakupionego e-booka nie da się pobrać na komputer czy urządzenie mobilne. Publikacja „Przedszkolak zwiedza świat” została Ci udostępniona jako flipbook w dziale „E-booki” na stronie www.blizejprzedszkola.pl/ebooki – oznacza to, że aby móc korzystać z e-booka, należy być zalogowanym użytkownikiem serwisu. Taka forma korzystania z publikacji umożliwia wyświetlanie jej na dowolnym urządzeniu bez konieczności przesyłania plików – by mieć dostęp do wszystkich treści, wystarczy się zalogować na swoje konto. Równocześnie z odblokowaniem dostępu do e-booka, w aplikacji Moja płytoteka został odblokowany dostęp do albumu Przedszkolak zwiedza świat” z piosenkami towarzyszącymi tej publikacji.

***

Głównym i najważniejszym celem niniejszej publikacji jest wspieranie samodzielnej dziecięcej aktywności poznawczej, dobór treści związanych z tematyką poznawania świata przyrodniczego i społeczno-kulturowego adekwatnych do poziomu rozwoju dziecka – jego możliwości percepcyjnych, wyobrażeń i rozumowania, z poszanowaniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

Dziecko poprzez udział w zabawach, omawianie proponowanych zagadnień poznaje świat, kontynenty, kraje i regiony z uwzględnieniem najciekawszych aspektów geograficznych, przyrodniczych, kulturowych i społecznych. Ma mieć świadomość istnienia odmiennych kultur, rozumieć tę odmienność oraz różnorodność tradycji, języków i ras.

Przedszkolak pozna zasady bezpiecznego podróżowania, będzie miał możliwość pogłębiania wiedzy geograficznej i przyrodniczej, zgodnie ze swoimi możliwościami. Publikacja, którą Państwu przedstawiamy, kształtuje w dziecku świadomość bycia obywatelem świata, który ma przywilej poznawać i o który ma obowiązek dbać. W ten sposób będziemy kształtować w młodym człowieku postawę tolerancji, otwartości i życzliwości wobec innych ludzi.

Szanując doświadczenie i przyzwyczajenia nauczycieli, tam gdzie było to możliwe, do zabaw stworzone zostały także tradycyjne pomoce dydaktyczne (do samodzielnego wydruku). Przy czym dostęp do ich podglądu i pobrania także jest nowatorski, a przez to jeszcze bardziej intuicyjny i użyteczny – pomoce te można pobrać za pomocą jednego kliknięcia, bez konieczności gromadzenia ich na swoim komputerze i późniejszego żmudnego poszukiwania plików.

Na publikację składają się następujące elementy:

• e-book – zawiera opisy zabaw oraz linki służące do wyświetlania lub pobierania pomocy dydaktycznych i kart pracy;
  • album z piosenkami do zajęć i ich podkładami instrumentalnymi – zamieszczony w serwisie streamingowym Moja płytoteka (kod odblokowujący dostęp do pełnych wersji utworów znajdziesz w mailu wysłanym na adres, z którego został dokonany zakup e-booka);
  • prezentacja multimedialna „Europa”, film „Flamenco” oraz gra edukacyjna „Muzykanci z Bremy” – dostępne są pod linkami znajdującymi się w e-booku;
  • pomoce dydaktyczne w formie slajdów – dostępne są pod linkami znajdującymi się w e-booku;
  • pomoce dydaktyczne i karty pracy do samodzielnego wydruku – dostępne są pod linkami znajdującymi się w e-booku.

Interesującym opisom towarzyszą dziesiątki fotografii, dzięki którym przedszkolaki mogą poznać piękno Europy i pogłębić swoją wiedzę społeczno-geograficzno-przyrodniczą. Zachęcamy do obejrzenia fragmentu prezentacji, który został zamieszczony w zakładce Pomoce dydaktyczne na stronie produktu. Można tam także zapoznać się z pozostałymi fotografiami, ilustracjami, szablonami i kartami pracy, które są częścią niniejszej publikacji.

Pomoce dydaktyczne w formie wyświetlanych slajdów

Fragmenty prezentacji multimedialnej

Pomoce i karty pracy do samodzielnego wydruku

Pomoce do zajęć prowadzonych w tradycyjnej formie