Polecamy Mapa Polski na Dzień Niepodległości

Mapa Polski na Dzień Niepodległości

6 miesięcy temu Polecamy

11 listopada obchodzimy bardzo ważne święto, uroczyście celebrowane w przedszkolach w całej Polsce. W tym tutorialu dowiecie się, jak przygotować piękną mapę Polski, idealną do wykonania z dziećmi (w różnym wieku) z okazji Dnia Niepodległości.

Jakich artykułów będziesz potrzebować:

Kup pakiet potrzebny do tej pracy

Etap 1

Szablon konturu Polski wydrukuj na kartce z bloku technicznego, aby podłoże pracy było sztywniejsze. Wytnij kształt Polski, pilnując, aby jak najdokładniej trzymać się linii.

Jeżeli nie masz bloku technicznego, wydrukuj szablon na zwykłej kartce i podklej na cienkiej tekturze, na przykład z okładki bloku.

Etap 2

Z bloku gładkiej bibuły wybierz biały oraz czerwony kolor. Wytnij z niej kwadraty o boku 3 cm. Zwróć uwagę, aby wyciąć odpowiednią ilość do pokrycia całego konturu. Potrzebujesz mniej więcej tej samej ilości białych i czerwonych kwadratów.

Każdy kwadrat składaj najpierw wzdłuż jednej, a następnie drugiej przekątnej. Przytrzymując za róg, rozkładaj warstwy na boki, tworząc trójwymiarowy efekt. Możesz lekko zmiąć palcami krawędzie. Powtórz ten zabieg dla wszystkich wyciętych kwadratów w obu kolorach.

Etap 3

Ostatnim etapem jest wyklejenie kształtu przygotowanymi elementami. Zacznij od białej bibuły i przyklejaj element po elemencie obok siebie, pilnując, aby zakryć całą bazę i stworzyć piękny trójwymiarowy efekt. W ten sposób wyklej całą górną połowę konturu. Proces powtórz z czerwonym kolorem na dolnej połowie.

Kiedy skończysz, upewnij się, że klej jest dobrze wyschnięty i wszystkie skrawki bibuły są trwale przymocowane do szablonu. Możesz delikatnie wygładzić i ułożyć skrawki bibuły, aby uzyskać równomierne i estetyczne wykończenie pracy.

Pracę przygotowała Kreatywny Wychowawca.

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl

Artykuły plastyczne i papiernicze zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola. Zobacz również wyprawki plastyczne dla grupy przedszkolnej: dowiedz się więcej