Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Mapa Polski na Dzień Niepodległości

Mapa Polski na Dzień Niepodległości

3 tygodnie temu Polecamy

11 listopada obchodzimy bardzo ważne święto, uroczyście celebrowane w przedszkolach w całej Polsce. W tym tutorialu dowiecie się, jak przygotować piękną mapę Polski, idealną do wykonania z dziećmi (w różnym wieku) z okazji Dnia Niepodległości. 


Jakich artykułów będziesz potrzebować: 

Kup pakiet potrzebny do tej pracy 
 


 

Etap 1

Szablon konturu Polski wydrukuj na kartce z bloku technicznego, aby podłoże pracy było sztywniejsze. Wytnij kształt Polski, pilnując, aby jak najdokładniej trzymać się linii.

Jeżeli nie masz bloku technicznego, wydrukuj szablon na zwykłej kartce i podklej na cienkiej tekturze, na przykład z okładki bloku.


 
Etap 2

Z bloku gładkiej bibuły wybierz biały oraz czerwony kolor. Wytnij z niej kwadraty o boku 3 cm. Zwróć uwagę, aby wyciąć odpowiednią ilość do pokrycia całego konturu. Potrzebujesz mniej więcej tej samej ilości białych i czerwonych kwadratów.

Każdy kwadrat składaj najpierw wzdłuż jednej, a następnie drugiej przekątnej. Przytrzymując za róg, rozkładaj warstwy na boki, tworząc trójwymiarowy efekt. Możesz lekko zmiąć palcami krawędzie. Powtórz ten zabieg dla wszystkich wyciętych kwadratów w obu kolorach.


 
Etap 3

Ostatnim etapem jest wyklejenie kształtu przygotowanymi elementami. Zacznij od białej bibuły i przyklejaj element po elemencie obok siebie, pilnując, aby zakryć całą bazę i stworzyć piękny trójwymiarowy efekt. W ten sposób wyklej całą górną połowę konturu. Proces powtórz z czerwonym kolorem na dolnej połowie.

Kiedy skończysz, upewnij się, że klej jest dobrze wyschnięty i wszystkie skrawki bibuły są trwale przymocowane do szablonu. Możesz delikatnie wygładzić i ułożyć skrawki bibuły, aby uzyskać równomierne i estetyczne wykończenie pracy.


 

Pracę przygotowała Kreatywny Wychowawca. 

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl 

 

Artykuły plastyczne i papiernicze zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola. Zobacz również wyprawki plastyczne dla grupy przedszkolnej: dowiedz się więcej

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!