Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1528.89 kb
Id: 8634

Czas pracy nauczyciela przedszkola

Dariusz Skrzyński   Grudzień 2019

"(...) Karta Nauczyciela stanowi, że ilekroć ustawa dotyczy nauczycieli, należy przez to rozumieć także nauczycieli zatrudnionych w przedszkolu. Zatem wszystkie regulacje dotyczące czasu pracy nauczy- cieli, z wyjątkiem obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, są tożsame w odniesieniu ... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

prawoprawo oświatoweprawo pracyKarta Nauczycielanauczycieldyrektorczas pracy

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Grudzień 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Karta Nauczyciela stanowi, że ilekroć ustawa dotyczy nauczycieli, należy przez to rozumieć także nauczycieli zatrudnionych w przedszkolu. Zatem wszystkie regulacje dotyczące czasu pracy nauczy- cieli, z wyjątkiem obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, są tożsame w odniesieniu do wszystkich nauczycieli, niezależnie od typu placówki oświatowej, w której są oni zatrudnieni. Dotyczy to również nauczycieli, którzy są zatrudnieni w samorządowych przedszkolach publicznych. Tylko wobec takich placówek mają zastosowanie przepisy pragmatyki nauczycielskiej dotyczące czasu pracy. Czas pracy nauczycieli, czyli czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy, uregulowany został w treści pragmatyki nauczycielskiej w sposób całościowy i wyczerpujący. Stanowi on komplementarne rozwiązanie o wyjątkowym charakterze, odchodzącym od rozwiązań przyjętych w Kodeksie pracy (np. od dobowej normy czasu pracy, sposobu wyliczania czasu pracy czy przyjętych okresów rozliczeniowych). (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz