Tajemnice podwodnego świata (propozycje zabaw i sytuacji edukacyjnych dla 5-latków)

Dagmara Czyż (Góralczyk)   Magazyn specjalny 2015

Ten plik można pobrać bezpłatnie.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2015

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktycznefotografie do zaproponowanych aktywności. Znajdziesz je TU.

Przykładowa propozycja ze scenariusza: Ocean – zabawy sensoryczne. Materiały: duży pojemnik (np. miska), hydrożel, kamyki, muszelki, szklane kulki, figurki (plastikowe lub gumowe) zwierząt zamieszkujących ocean. Wykonanie: Do dużego pojemnika (np. miski) wsypujemy hydrożel, kamyki, muszelki, szklane kulki, figurki (plastikowe lub gumowe) zwierząt zamieszkujących ocean. Pozwalamy dzieciom na swobodne eksplorowanie materiału – mogą za pomocą dotyku rozpoznawać ukryte przedmioty, związane z życiem w morzach i oceanach. Udostępniając im dodatkowe pojemniki, możemy zaproponować zabawę w segregowanie zgromadzonych materiałów, takich jak kamyki czy muszle. Jeśli zastosujemy hydrożel w różnych odcieniach błękitu, możemy również segregować go według kolorów.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania