Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Żywioły: ZIEMIA - instruktaż pracy plastycznej

Żywioły: ZIEMIA - instruktaż pracy plastycznej

tydzień temu Praca plastyczna

Zapraszamy na cykl instruktaży – spotkanie z żywiołami. Bohaterką dzisiejszej pracy plastycznej jest ziemia. 

Materiały: 

Zamów pakiet potrzebny do wykonania tej pracy

 
Etapy wykonania


Pracę rozpocznij od wycięcia szablonu przedstawiającego głowę i ramiona Ziemi. Połóż szablon na tekturze o średniej grubości, odrysuj go ołówkiem i wytnij nożyczkami. Szablon włosów przypominający kształtem chmurkę wytnij, odrysuj na tekturze i również wytnij. 


Tekturową głowę połóż na tekturowych włosach i obrysuj ją ołówkiem, narysuj też brzeg koszulki. Wyciśnij na paletę jasno- i ciemnozieloną temperę i pomaluj pędzelkiem koszulkę, włosy (wystarczy do linii obrysowanej głowy) oraz trzy tekturowe rolki.  


Po wyschnięciu farby posmaruj klejem uniwersalnym niezamalowaną część włosów, połóż na niej głowę i sklej ze sobą te dwa elementy – dociśnij, przytrzymaj chwilę i połóż na sklejanych częściach ciężką książkę, by elementy dobrze się ze sobą połączyły. 


Wytnij szablony roślin i koron drzew, połóż je na zielonych kartkach o różnych odcieniach i odrysuj (każdą koronę dwukrotnie). Na roślinach narysuj kredkami unerwienie, wytnij wszystkie odrysowane elementy. 


Klejem biurowym przyklej korony drzew na włosach. Narysuj dwa małe kółka na zielonej kartce, wytnij i przyklej w miejscu oczu, na nich przyklej ruchome oczka. Narysuj na zielonej kartce uśmiech i trójkątny nos, wytnij i przyklej na twarzy. 


Na zielonej czuprynie dorysuj czarną kredką pnie drzew, dorysuj proste roślinki, namaluj zielone policzki i dodaj zielone piegi.


Końce łodyg trzech różnej wielkości roślin wyciętych z papieru o różnych odcieniach zieleni posmaruj klejem uniwersalnym i przyklej je w środku rolek (każda roślinka w jednej z trzech rolek), tak jakby wyrastały z doniczek. Następnie posmaruj klejem uniwersalnym rolki (po przeciwległej stronie przyklejonych roślinek) i przyklej je do ziemi na środku koszulki. Zepnij na chwilę klamerkami, by elementy się połączyły. 


Wytnij szablon dłoni, odrysuj dwukrotnie ołówkiem na zielonej lub brązowej kartce i wytnij. Końce dłoni posmaruj klejem uniwersalnym i przyklej z tyłu tułowia, spinając na chwilę sklejane części klamerkami. Posmaruj klejem uniwersalnym jeden palec na każdej dłoni i przyklej do tekturowych rolek, tak jakby Ziemia obejmowała rosnące w doniczce roślinki.


Z brązowej krepiny zrób trzy kulki i wsuń w każdą tekturową rolkę. 
Praca gotowa!

 

Jeśli spodobała Ci się praca plastyczna, zobacz również pozostałe żywioły: powietrze, woda, ogień
 

Pracę przygotowała Alicja Bac. 

Alicja Bac – absolwentka pedagogiki, wieloletnia nauczycielka wychowania przedszkolnego. Twórczość artystyczna to jej prawdziwa pasja. W pracy stara się, by jej wychowankowie tworzyli nietuzinkowe prace plastyczne. Nie jest zwolenniczką wykorzystywania gotowych szablonów, stawia na kreatywność własną i dzieci. Wykonuje też dekoracje przedszkolne, mając na uwadze uwrażliwianie dzieci w wieku przedszkolnym na estetykę i piękno.

 

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl

 

Artykuły plastyczne i papiernicze Fiorello, Carioca, Amos i inne zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola.
 

Poznaj ofertę wyprawek plastycznych dla grup przedszkolnych 
 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka