Polecamy Żywioły: POWIETRZE - instruktaż pracy plastycznej

Żywioły: POWIETRZE - instruktaż pracy plastycznej

tydzień temu Praca plastyczna

Zapraszamy na cykl instruktaży – spotkanie z żywiołami. Bohaterem dzisiejszej pracy plastycznej jest powietrze.

Materiały:

Zamów pakiet potrzebny do wykonania tej pracy

Etapy wykonania

Pracę rozpocznij od wycięcia szablonu postaci – powietrza, i elementu będącego podstawką pracy (narysowanego linią przerywaną). Odrysuj szablony ołówkiem na tekturze i wytnij nożyczkami. Wykonaj nacięcie w lewym dolnym rogu postaci i w podstawce (oznaczone na szablonach kropeczkami). Połączenie ze sobą tych dwóch elementów poprzez wsunięcie nacięcia w nacięcie pozwoli postawić gotową pracę.

Narysuj ołówkiem na tekturowej postaci linię głowy i ramion, faliste linie włosów.

Pomaluj farbami plakatowymi twarz i szyję – białą farbą plakatową z niewielką ilością pomarańczowej. W dolnej części pracy (z lewej strony) pomaluj dwa pasy na zielono (jeden jasnozielonym, drugi ciemnozielonym). Włosy na niebiesko, granatowo i biało – malując włosy użyj szerokiego pędzelka; pomaluj włosy tak, żeby powstały pasma. Na zielono pomaluj bluzkę oraz z obu stron podstawkę pracy.

Po dokładnym wyschnięciu farby obrysuj czarną kredką kontury twarzy, ramion, bluzki, kontury zielonych pasów. Na włosach narysuj pofalowane linie imitujące rozwiane na wietrze włosy. Na twarzy – owalne, różowe policzki. Przyklej do twarzy ruchome, samoprzylepne oczka. Na kartkach z kolorowego bloku technicznego odrysuj od szablonów (lub narysuj samodzielnie) nos, otwarte usta, po czym wytnij i przyklej do twarzy. Czarną kredką narysuj na szyi i włosach linię imitującą sznur zerwanych korali. Na niej przyklej małe zielone i niebieskie pomponiki, tak jakby zsuwały się z niego pod wpływem wiejącego wiatru.

Odrysuj od szablonów (lub narysuj samodzielnie) – na zielonych kartkach kilka owalnych koron drzew, na wybranych kolorach – obrusy (będą suszyły się powiewając na wietrze), na siwym – śmigła wiatraków. Wytnij wszystkie odrysowane elementy. Klejem biurowym przyklej w dolnej części pracy (na zielonych pasmach) pochylone korony drzew, brązową kredką dorysuj pnie i gałęzie, narysuj też kilka listków zerwanych z drzew przez wiatr.

W górnej części włosów przyklej latawiec, umocuj na nim małe oczka, dorysuj kredkami ogon latawca z kolorowymi kokardami.

Teraz przyklej dwa wiatraki (skrzydła wirnika) na długich wieżach – tekturowych paskach. Na przyklejonych skrzydłach narysuj granatową kredką spirale imitujące ruch skrzydeł wiatraka. Z brązowej kartki wytnij dwa wąskie paski (kołki) i przyklej je na bluzce w odstępie kilku cm, kredką dorysuj sznurek do suszenia prania, przyklej obrusy, tak jakby suszyły się na wietrze. Dorysuj na obrusach wzorki i frędzelki. Połącz postać powietrza z podstawką, wsuwając nacięcie w nacięcie, i postaw pracę.

Jeśli spodobała Ci się praca plastyczna, zobacz również pozostałe żywioły: ziemia, woda, ogień

Pracę przygotowała Alicja Bac.

Alicja Bac – absolwentka pedagogiki, wieloletnia nauczycielka wychowania przedszkolnego. Twórczość artystyczna to jej prawdziwa pasja. W pracy stara się, by jej wychowankowie tworzyli nietuzinkowe prace plastyczne. Nie jest zwolenniczką wykorzystywania gotowych szablonów, stawia na kreatywność własną i dzieci. Wykonuje też dekoracje przedszkolne, mając na uwadze uwrażliwianie dzieci w wieku przedszkolnym na estetykę i piękno.

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl

Artykuły plastyczne i papiernicze Fiorello, Carioca, Amos i inne zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola.

Poznaj ofertę wyprawek plastycznych dla grup przedszkolnych