Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Żywioły: OGIEŃ - instruktaż pracy plastycznej

Żywioły: OGIEŃ - instruktaż pracy plastycznej

tydzień temu Praca plastyczna

Zapraszamy na cykl instruktaży – spotkanie z żywiołami. Bohaterem dzisiejszej pracy plastycznej jest ogień.  

Materiały: 

Zamów pakiet potrzebny do wykonania tej pracy

 
Etapy wykonania


Prace rozpocznij od wycięcia szablonu głowy z ramionami, odrysowaniu jej ołówkiem na tekturze i wycięciu nożyczkami lub nożykiem do cięcia tektury. Z tektury wytnij też prostokąt o wymiarach około 5 cm na 10 cm, odetnij nożyczkami jeden koniec zaokrąglając jeden brzeg. Zrób nacięcia w lewym dolnym rogu tułowia i w prostokącie. Wsunięcie nacięcia wykonanego w tułowiu w nacięcie prostokąta pozwoli postawić pracę.

  
Wytnij z szablonu płomienie, a następnie odrysuj je ołówkiem na kartkach z bloku technicznego w kolorach – czerwonym, pomarańczowym, żółtym i wytnij je.Z wyciętych płomieni ułóż „ognistą fryzurę” oraz „ognistą bluzkę”, następnie przyklej klejem uniwersalnym wszystkie płomienie do tektury. Możesz również wykorzystać własnoręcznie wykonane wycinanki (kartki z bloku pomalowane farbami plakatowymi). Wydrzyj z nich małe płomienie i przyklej je na płomieniach z bloku technicznego.Wytnij z tektury trójkątny nos, z czerwonego brystolu uśmiech i dwa koła (większe od ruchomych oczek). Wszystkie elementy przyklej klejem biurowym do twarzy, a następnie duże ruchome (świecące w ciemności) oczka. Ułóż z czerwonych pomponików brwi, korale, kolczyki i przyklej je klejem uniwersalnym.Klejem uniwersalnym przyklej w różnych miejscach cekinowe gwiazdki, które będą imitowały iskry wydobywające się z ognia.Czerwonymi kredkami (w różnych odcieniach) namaluj w kształcie kół „rozgrzane” policzki, delikatnie obrysuj kontury płomieni. Temperą w kolorze złotym, pomaluj delikatnie kontury twarzy i ramion ognistej postaci.

 

Jeśli spodobała Ci się praca plastyczna, zobacz również pozostałe żywioły: ziemia, woda, powietrze

 

Pracę przygotowała Alicja Bac. 

Alicja Bac – absolwentka pedagogiki, wieloletnia nauczycielka wychowania przedszkolnego. Twórczość artystyczna to jej prawdziwa pasja. W pracy stara się, by jej wychowankowie tworzyli nietuzinkowe prace plastyczne. Nie jest zwolenniczką wykorzystywania gotowych szablonów, stawia na kreatywność własną i dzieci. Wykonuje też dekoracje przedszkolne, mając na uwadze uwrażliwianie dzieci w wieku przedszkolnym na estetykę i piękno.

 

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl

 

Artykuły plastyczne i papiernicze Fiorello, Carioca, Amos i inne zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola.
 

Poznaj ofertę wyprawek plastycznych dla grup przedszkolnych 

 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka