Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Żywioły: WODA - instruktaż pracy plastycznej

Żywioły: WODA - instruktaż pracy plastycznej

tydzień temu Praca plastyczna

Zapraszamy na cykl instruktaży – spotkanie z żywiołami. Bohaterką dzisiejszej pracy plastycznej jest woda.

Materiały: 

Zamów pakiet potrzebny do wykonania tej pracy

 
Etapy wykonania


Skorzystaj z przygotowanego szablonu. W pierwszej kolejności wytnij i odrysuj na tekturze dwie najważniejsze części pracy – twarz i podstawkę (narysowane grubszą kreską). Następnie wytnij te elementy i zrób nacięcia zaznaczone na nich. Wsuwając nacięcie w nacięcie pracę będzie można postawić. Ołówkiem odtwórz narysowane na szablonie cienką linią kontury twarzy i pofalowanych włosów.


 

Farbami plakatowymi w kolorach: błękitnym, granatowym i białym pomaluj wycięte elementy. Twarz jaśniejszym kolorem, bluzkę i włosy ciemniejszym, białym kolorem pomaluj kontury fal. Pobaw się kolorami i spróbuj stworzyć różne odcienie niebieskiego, czyli nieba odbijającego się w przezroczystej wodzie.


 

Po wyschnięciu farby przyklej ruchome oczka z niebieskimi powiekami. Wytnij z niebieskiej kartki trójkątny nosek, uśmiech, brwi i przyklej je klejem biurowym do twarzy. Klejem uniwersalnym przyklej małe niebieskie koraliki – pomponiki. Białą kredką i kredkami w odcieniach koloru niebieskiego dorysuj fale (zawijasy) oraz policzki.


 

Z jasnoniebieskiej kartki wytnij chmurki i krople deszczu, następnie przyklej je klejem biurowym na głowie, poniżej przyklej krople deszczu. Na kolorowych kartkach narysuj lub odrysuj od szablonów – rybkę, łódeczkę z żaglem, łabędzia i kwiatek, a następnie wytnij i przyklej klejem biurowym w wybranych miejscach np. na bluzce i włosach. Kredkami dorysuj przyklejonym elementom brakujące detale.


 

Teraz kolej na połączenie ze sobą wykonanych części czyli wsunięcie nacięcia w pracy w nacięcie w podstawce. Woda z falami włosów, z wianuszkiem z chmur – gotowa.


 

Jeśli spodobała Ci się praca plastyczna, zobacz również pozostałe żywioły: ziemia, ogień, powietrze

 

Pracę przygotowała Alicja Bac. 

Alicja Bac – absolwentka pedagogiki, wieloletnia nauczycielka wychowania przedszkolnego. Twórczość artystyczna to jej prawdziwa pasja. W pracy stara się, by jej wychowankowie tworzyli nietuzinkowe prace plastyczne. Nie jest zwolenniczką wykorzystywania gotowych szablonów, stawia na kreatywność własną i dzieci. Wykonuje też dekoracje przedszkolne, mając na uwadze uwrażliwianie dzieci w wieku przedszkolnym na estetykę i piękno.

 

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl

 

Artykuły plastyczne i papiernicze Fiorello, Carioca, Amos i inne zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola.
 

Poznaj ofertę wyprawek plastycznych dla grup przedszkolnych 
 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka