Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
więcej informacji: Ania Kołodziej, tel. 12 631 04 10 wew. 107 (w godz. 8:00-15:00)

SPRINTEM DO MARATONU

VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków
START 10 maja | META 11 czerwca 2021 r.Już po raz siódmy zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu sportowym „Sprintem do maratonu”. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu; popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym. Zachęcanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat jest inwestycją w ich zdrowie oraz rozwój nie tylko ruchowy, ale także intelektualny i emocjonalny.

Wydarzenia ostatniego roku i ograniczenia związane z pandemią przyczyniły się do pogłębienia braku ruchu wśród dzieci. Dlatego w tym roku w szczególności zachęcamy Was, Nauczyciele, do udziału w Sprintem do maratonu.

Niech ten czas od 10 maja do 11 czerwca będzie w Waszych grupach czasem szczególnym - skupionym na podejmowaniu aktywności związanych ze zdrowym odżywianiem i podejmowaniem różnych form aktywności z przedszkolakami.

Jak możecie ten czas zorganizować?

W tegorocznej edycji (tak samo jak poprzedniej) chcemy Wam zaproponować trzy wersje realizacji Sprintem do maratonu (do wyboru) – oczywiście można wziąć udział we wszystkich trzech zaproponowanych przez nas aktywnościach.

  1. Tradycyjnie – zorganizuj zawody biegowe w przedszkolu/miejscu zamieszkania. Jak zawsze będzie konkurs na najlepszą relację z organizacji wydarzenia SPRINTEM DO MARATONU. Waszymi wynikami podzielcie się w liczniku.

  2. Zaproś do udziału rodziców. Niech w wolnym czasie zabiorą swojego przedszkolaka i jego rodzeństwo na wspólny spacer/bieg. Dystans, który zostanie przez nich osiągnięty zsumuj z osiągnięciami innych rodzin i wpisz do licznika. Pamiętaj o nagrodzeniu medalami i dyplomami za udział, w wydarzeniu w szczególności tych najmłodszych.

  3. Skorzystajcie z naszych propozycji zabaw i ćwiczeń opublikowanych w archiwalnych numerach miesięcznika jak i w bieżącym wydaniu BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Niech ten czas będzie skupiony na kształtowaniu zdrowego stylu życia; zachęceniu do aktywności fizycznej, ruchu na świeżym powietrzu. Ćwiczcie każdego dnia np. rano przed śniadaniem, zorganizujcie dzień i przygotujcie zdrowe smakołyki, przeprowadźcie pogadankę na temat wpływu aktywności na zdrowie i rozwój człowieka… Porozmawiajcie o dyscyplinach sportowych, zorganizujecie quiz wiedzy o sporcie. Nie ograniczamy w żaden sposób inwencji twórczej nauczycieli! Koniecznie podzielcie się relacją z Waszych aktywności – niech będą zachętą i inspiracją dla innych.

NIECH KAŻDY PRZEDSZKOLAK DOŁĄCZY DO GRONA MAŁYCH MARATOŃCZYKÓW!


Dlaczego warto? Poprzednie edycje

Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba wypełniać zgłoszenia udziału!

Licznik należy uzupełnić dopiero po przeprowadzeniu zawodów i zamieszczeniu relacji.
Licznik będzie dostępny od 10 maja 2021 r. od godz. 12:00

Zobacz, jaki jest obecnie przebyty dystans

0
biegających przedszkolaków

0
łączny dystans w kilometrach

Zobacz ostatnio dodane przedszkola

Certyfikat zaświadczający przeprowadzenie/zorganizowanie imprezy biegowej można
pobrać po zamieszczeniu relacji i wpisaniu się do licznika.

Jeszcze nikt nie dołączył do projektu. Bądź pierwszy!

Filmy