Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

 • -30%
Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja
search
 • Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja
 • Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja
 • Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja
 • Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja
 • Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja
 • Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja
 • Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja
 • Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja

Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja

5.00 (4)
57,00 zł
39,90 zł Zniżka 30%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 48,45 zł

Najniższa cena produktu 39,90 zł z dnia 15.06.2024

Praktyczne porady, scenariusze (nie tylko) multisensoryczne, zabawy, opowiadania i bajki, piosenki

W zestawie taniej!

Wersja

Kupując ten produkt możesz zebrać 57 punktów.
Zobacz nowe nagrody w programie skarbonka.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja

Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja

    lub Anuluj

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej może budzić wiele lęków we wszystkich osobach stojących przed tym wyzwaniem. Jak je przezwyciężyć i zapewnić dziecku dobry start adaptacyjny, rodzicom – spokój, a nauczycielom i pozostałym pracownikom przedszkola – wzrost poczucia kompetencji i sprawczości w tym obszarze? Sposób jest tylko jeden: dając im określoną wiedzę i konkretne wskazówki! I niniejsza książka powstała właśnie w tym celu.

Spis treści Od wydawcy

Siłą naszej publikacji jest jej różnorodność – zawdzięczamy to temu, że jest ona dziełem wielu Autorów. Do współpracy zaprosiliśmy nauczycieli edukacji przedszkolnej, dyrektorów, psychologów, pedagogów, w wielu przypadkach będących jednocześnie rodzicami. Podzielili się oni z Czytelnikami swoim niemałym doświadczeniem dydaktyczno-wychowawczym. Część treści została zaczerpnięta z artykułów opublikowanych na łamach miesięcznika „Bliżej przedszkola”, jednak znakomitą większość stanowią nowe teksty.

W publikacji znajdziesz:

 • 9 specjalistycznych artykułów pełnych wartościowych wskazówek dotyczących procesu adaptacji - ich Autorkami są m.in. dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska (Pani Zuzia), Agnieszka Czeglik i Jolanta Jastrzębska;
 • kilkadziesiąt zabaw do wykorzystania podczas zajęć adaptacyjnych i w pierwszych tygodniach nowego roku (przed)szkolnego;
 • 7 rozbudowanych scenariuszy zajęć adaptacyjnych z elementami multisensorycznymi opracowanymi przez Agnieszkę Bugajską, Annę Wiktor-Stępień oraz Karinę Perkowską;
 • 4 scenariusze uroczystości pasowania na przedszkolaka stworzone przez Aldonę Kazimierską, Marię Brodę-Bajak, Izabelę Michtę i Annę Bombę;
 • 42 zagadki autorstwa Agnieszki Kornackiej;
 • 14 piosenek (z zapisami nutowymi i podkładami muzycznymi), które przybliżają dzieciom rzeczywistość przedszkolną lub mają charakter zabaw integrujących grupę – Autorką tekstów większości z nich jest Dorota Kluska, muzyki – Maria Broda-Bajak, zaś aranżacji – Mateusz Hrynkiewicz z Krakowskiego Centrum Artystycznego. 

Posłuchaj fragmentów piosenek

Na podstawie tak bogatego zbioru propozycji każdy nauczyciel wychowania przedszkolnego jest w stanie przeprowadzić zajęcia o ciekawej i niepowtarzalnej treści, korzystając zarówno z gotowych scenariuszy, jak i zestawiając ze sobą wybrane ich elementy czy poszczególne zabawy. A dzięki radom zawartym w książce – łagodnie przeprowadzić dzieci od lęku związanego z nową dla nich sytuacją do bycia samodzielnym, radosnym przedszkolakiem.

Wybranym propozycjom towarzyszą pomoce dydaktyczne (do pobrania i samodzielnego wydruku) oraz materiały do udostępnienia rodzicom (dzięki zastosowaniu kodów QR ich przekazanie jest niezwykle łatwe i intuicyjne).

ISBN
978-83-67101-66-0
Liczba stron
176
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
jesień
lato
Uroczystości, święta
pasowanie na przedszkolaka
Słowa i muzyka
różni twórcy
Rok wydania
2023
Format (szerokość x wysokość)
163 x 235 mm
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online
Indeks
W1087

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Książka jest świetnym przewodnikiem dla rodzica jak również nauczyciela. Zawiera dużo wskazówek i pomysłów na aktywności dla dzieci. Podczas jej czytania sam uśmiech pojawiał się na twarzy. Gorąco polecam?

Oceń 

Pozycja pomocną zwłaszcza dla nauczycieli rozpiczynających pracę w przedszkolu?

Oceń 

Co prawda trafność zakupu zweryfikuje końcówka sierpnia i sam wrzesień;) natomiast już teraz mogę śmiało stwierdzić,że jestem zadowolona z zakupu tego vademecum. Mnóstwo propozycji zabaw,wszystko przeżycie opisane. No i oczywiście gotowe scenariusze,to jest mega plus. Piosenki fajne,wpadają w ucho,mam nadzieję,że dzieciaczkom się spodobają. Polecam,naprawdę warto. :)

Oceń 

Już nie mogę się doczekać kiedy wykorzystam je w pracy. Bardzo przydatne porady z życia wzięte. Jestem zachwycona.
A dostawa jak zwykle szybka i sprawna ☺️

Napisz swoją opinię