• Nowy

(0)

Wersja

Kupując ten produkt możesz zebrać 40 punktów.
Zobacz nowe nagrody w programie skarbonka.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Produkt Partnera BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

***

Jest taki las, bardzo stary i bardzo zielony, las pełen śpiewających ptaków, co rano budzą wszystkich jego mieszkańców. W lesie tym pod wielkim, rozłożystym i bardzo starym dębem znajduje się Kraina Misiów Pluszowych. Kiedy jest ciepło, pluszowe misie wychodzą ze swej kryjówki do pobliskich paproci, gdzie urządzają sobie piknik. Czasami, gdy jest bardzo cicho, w lesie można usłyszeć jak śmieją się i bawią. Ale trzeba być naprawdę cichutko.

W krainie tej, która nazywa się Przytulka, żyją różne misie. Spotkać tam można małe i duże misie, białe, czarne, brązowe i różnokolorowe. Są też misie bardzo już stare, z naderwanym uchem, czy z poplamionym przez atrament futerkiem. Stare wracają do Przytulki, gdy tylko spełnią swoją misję. Bo każdy miś ma do wypełnienia swoją misję.

Życie misiów pluszowych wygląda bardzo podobnie do naszego ludzkiego życia. Starsze chodzą do pracy, młodsze chodzą do szkoły, a te całkiem małe zostają pod opieką mamy w domu. W szkole uczą się one bardzo pożytecznych rzeczy: na przykład jak usypiać dzieci, jak je pocieszyć, kiedy płaczą, jak opowiadać bajki, jak odganiać złe sny. Te i wiele jeszcze innych ciekawych umiejętności muszą poznać zanim zjawią się w naszym, ludzkim domu.

W takiej właśnie krainie, w pewien zimowy, mroźny wieczór urodził się mały miś. (...)

Na płycie CD będącej częścią tej publikacji zamieszczono aż 12 piosenek-opowieści, wraz z towarzyszącymi im podkładami muzycznymi. Przeplatane są nimi fragmenty tekstu (do czytania przez prowadzącego zajęcia lub rodzica) o przygodach misia Tufiego. Pełna ciepła opowieść, która zachwyci każdego małego słuchacza! Same piosenki zaś nadają się do niezależnego wykorzystania podczas proponowanych dzieciom zajęć.

Posłuchaj fragmentów

***

Agnieszka Loska od 1994 roku tworzy własną markę Studio Tańca i Muzyki RYTM Agnieszka Loska. Realizuje akredytowane Warsztaty muzyczne dla nauczycieli w całej Polsce. Ponadto m.in. prowadzi wykłady akademickie na studiach podyplomowych w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Częstochowie, Cieszynie, w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach. Jest rytmikiem w tyskich żłobkach, przedszkolach i domach kultury. Praktykuje taniec terapeutyczny.

nauczyciel
Grupa wiekowa
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju