Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Natura nie znosi próżni (Święto Wiatru Halnego)

Magdalena Oleksy-Zborowska   Kwiecień 2014

Wybrane propozycje ze scenariusza: ● Beskidy. Zaznaczanie na geograficznej mapie Polski miejsca, gdzie leżą Beskidy, wskazanie jako punktu odniesienia miejsca zamieszkania dzieci. W wypadku braku w przedszkolu ściennej mapy fizycznej Polski można także przeprowadzić to ćwiczenie z wykorzystaniem at... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.
Pomoce dydaktyczne 5
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • gotowe litery, napisy i ilustracje obrazujące zmysły – znajdziesz je TU;
  • fotografie krajobrazu Beskidu Żywieckiego oraz gaiku (maiku) – TU;
  • ilustracje przedstawiające strój górali żywieckich – TU;
  • podkłady do piosenek regionalnych „Hej, leci sarna” (TU) oraz „Gaiczek zielony” (TU).
Bazuje na koncepcji inteligencji wielorakich. Jest to rozbudowana propozycja, do realizacji podczas kilku dni aktywności. Za główny cel zajęć obrano budzenie zainteresowania zagadnieniami przyrodniczymi (wiatr) i zapoznanie z kulturą Beskidu Żywieckiego.
Wybrane propozycje ze scenariusza: ● Beskidy. Zaznaczanie na geograficznej mapie Polski miejsca, gdzie leżą Beskidy, wskazanie jako punktu odniesienia miejsca zamieszkania dzieci. W wypadku braku w przedszkolu ściennej mapy fizycznej Polski można także przeprowadzić to ćwiczenie z wykorzystaniem atlasów. Wspomaganie myślenia dywergencyjnego: • Co to są góry, co to są Beskidy? • Jak daleko mamy na mapie od naszego miasta/wsi w Beskidy? ● Beskidzkie krajobrazy. Oglądanie na fotografiach krajobrazu typowego dla Beskidu Żywieckiego, swobodne wypowiedzi dzieci na temat ilustracji. Wspomaganie myślenia dywergencyjnego: • Czym różnią się Beskidy/góry od naszego miasta/wsi? • Co jest u nas, a tam nie ma? • Co jest w Beskidach, a nie ma tego u nas?

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź